Jan Kobuszewski
Źródło:Pikio
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 8 Stycznia 2020

Przed śmiercią kultowy aktor pobierał głodową emeryturę. W podobnej sytuacji znajduje się wiele gwiazd dawnych lat

Jan Kobuszewski przed śmiercią znalazł się w trudnej sytuacji finansowej. Nie był odosobniony. Wielu artystów, niezależnie od zasług, pozostaje całkiem bezbronnych w starciu z ZUS-em. 50 lat na deskach teatru bądź przed kamerą zwieńczone może zostać głodową emeryturą.

Właśnie tak to wyglądało w przypadku Kobuszewskiego. Kultowy aktor, znany z filmów Stanisława Barei, zmarł 28 września 2019 roku, w wieku 85 lat. W 2011 roku obchodził 55-lecie pracy aktorskiej. Taki staż zapewnił mu emeryturę w wysokości... 1,2 tys. zł.

Jurek Owsiak chwilę przed finałem ogłasza nowy cel zbiórki WOŚP. Jurek Owsiak chwilę przed finałem ogłasza nowy cel zbiórki WOŚP. "Jesteśmy z wami"Czytaj dalej

Jan Kobuszewski nie był odosobniony

Sytuacja Kobuszewskiego, niestety, nie była wyjątkowa. Jakiś czas temu Krzysztof Cugowski, lider Budki Suflera wyznał, że z ZUS otrzymywać będzie 570 zł. Nie żartował.

– Nie dałbym rady przeżyć z tego, co ZUS jest mi łaskaw zapłacić, więc będę musiał śpiewać do śmierci jak Mieczysław Fogg – mówił w wywiadach.

Powodem patowej sytuacji Cugowskiego jest fakt, że składki emerytalne zaczął odkładać dopiero, jako przedsiębiorca po przemianie ustrojowej.

Rudi Schuberth dostaje z kolei 1200 zł a Alicja Majewska około tysiąca zł. Krzysztof Baranowski i Bogumiła Wander, aby się utrzymać, musieli sprzedać swój dom. Ryszard Rynkowski i Maryla Rodowicz otrzymują od 1200 do 1600 zł emerytury.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Zmiany w 500 plus również w 2020. Problematyczna sprawa z wnioskami może wielu wprowadzić w błąd

2. Prosty i naturalny sposób na nadciśnienie. Aby go przygotować wystarczy kilka minut

3. Anna Dymna z bardzo ważnym apelem. Nie przechodźcie obok niego obojętnie

4. Wynajmujesz mieszkanie? 2020 rok nie przynosi dobrych wieści

5. Kidawa-Błońska prosi o pomoc Jarosława Kaczyńskiego. O co chodzi?

6. Papież Franciszek ogłosi abdykację? Jest oficjalny komentarz sekretarza Benedykta XVI

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News