Jaka to melodia?. Jakub Kaminski/East NewsŹródło: Jakub Kaminski/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 7 Sierpnia 2020

Trudno powstrzymać złość. Norbi zdradził, jak dostał pracę w TVP

"Jaka to melodia?" zapisało się w historii TVP, jako jeden z najbardziej kultowych programów. Kiedy Robert Janowski został zastąpiony przez Norbiego w roli prowadzącego, widzowie nie kryli swojego żalu. Zatrudnienie piosenkarza, znanego zasadniczo z jednego przeboju, wzbudziło kontrowersje. Dziś Norbi opowiada o kulisach sprawy, dolewając wyłącznie oliwy do ognia.

"Jaka to melodia?" przed zmianami

"Jaka to melodia?" emitowane jest nieprzerwanie od 1997 roku. Format oparty na amerykańskim "Name that tune" szybko podbił serca polskiej widowni. Do sukcesu programu w nieocenionym stopniu przyczynił się Robert Janowski. W roli prowadzącego występował przez 21 lat i trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, że był odpowiednią osobą, na właściwym miejscu. Kompozytor i dziennikarz z ogromnym warsztatem i doświadczeniem ściągał przed telewizory miliony Polek i Polaków.

Ogromna radość w rodzinie Kwaśniewskich. Najnowsze doniesienia o córce pary i jej mężu mogą przynieść ulgęOgromna radość w rodzinie Kwaśniewskich. Najnowsze doniesienia o córce pary i jej mężu mogą przynieść ulgęCzytaj dalej

W 2018 roku stało się jednak coś, przez co Janowski po dwóch dekadach postanowił opuścić teleturniej, któremu oddał całe swoje serce. TVP przejęło od Media Corporation produkcję "Jaka to melodia?" planując zmiany, które w odczuciu prowadzącego, miały znacząco obniżyć jakość formatu. - Nie może się podpisać pod projektem, który jakością odbiega od poziomu, do którego przez lata przyzwyczaił widzów TVP - komentowała dla "Wirtualnych Mediów" Monika Janowska.

Wcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteWcześnie wpadła w nałóg, nie chciała słuchać rodziców. Tajemnice Marty Kaczyńskiej miały zostać ukryteCzytaj dalej

Robert Janowski zastąpiony przez Norbiego

Producenci programu wpadli na pomysł zatrudnienia w miejsce Janowskiego, Norbiego - piosenkarza znanego z wyjątkowo głośnego, ale tylko jednego utworu, "Kobiety są gorące". Norbert Dudzik, bo tak brzmi jego pełne imię i nazwisko, szybko zdał sobie sprawę, że nie ma szans na sympatię widzów, porównywalną do tej, którą darzyli jego poprzednika. Nastroje, dające się we znaki w spadających wynikach oglądalności, udzieliły się również produkcji. Swoją decyzją o zamienieniu miejscami Norbiego z Rafałem Brzozowskim (prowadzącym wówczas "Koło fortuny"), rzuciła się jednak z deszczu pod rynnę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Gigantyczny błąd, Ministerstwo Zdrowia potwierdziło. Dotyczy kilkuset tysięcy
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Składki ZUS mocno w górę. Szykują się spore podwyżki, zapłacimy więcej o 552,12 zł

Teraz Dudzik postanowił opowiedzieć o kulisach swojego zatrudnienia w "Jaka to melodia?". Trudno nie odnieść wrażenia, że swoim wyznaniem dla "Plejady" dolał oliwy do ognia. Okazuje się, że jeszcze przed castingiem nie czuł się osobą godną zastąpienia Roberta Janowskiego a decyzja produkcji bardzo go zaskoczyła.

 - Dużo fuksa, dużo szczęścia. Sytuacja, która zaistniała (nie znam kulis) z Robertem Janowskim, a TVP (rozumiem, że tam doszło do konfliktu, albo do jakiejś sytuacji spornej) spowodowała, że nastąpił jak się łatwo domyślić casting w ZPR. (...) Poszedłem tam na zasadzie "aaa czemu by nie? Spróbuj!", nawet dla jaj. Poszedłem i tak się skończyło, że zadzwonił telefon "stary, zapraszamy - robisz to" - powiedział Norbi dla "Plejady".

Norbi w tej samej rozmowie opowiedział również o hejcie, jaki się na niego wylał, po zatrudnieniu w "Jaka to melodia?". Piosenkarz przyznaje, że złe słowa przyjmuje z dużą dozą pokory. - Jak ktoś mi mówi, "słuchaj, jednak Robert Janowski był o wiele lepszy od ciebie", odpowiadam "też tak sądzę" - mówił.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wąż grasuje po warszawskim osiedlu. Rada osiedla ostrzega, uważajcie
  2. Jakie maseczki są najbardziej skuteczne i czy przyłbica daje ochronę?
  3. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  4. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  5. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  6. 160 osób zginęło. Tragiczne wiadomości z Polski

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!