Jak zasnąć. Pixabay/ Claudio_ScottŹródło: Pixabay/ Claudio_Scott
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 3 Maja 2020

Jak zasnąć w 2 minuty? Wojskowa metoda jest wyjątkowo skuteczna

Jak zasnąć w 2 minuty? Problemy z zasypianiem dotykają wiele osób. Zaburzenia snu to nie przelewki i potrafią skutecznie zdezorganizować nasz plan dnia. Poznaliśmy prostą metodę, wykorzystywaną w wojsku. Umożliwi ona zaśnięcie w ekspresowym tempie.

Ważnym problemem wielu osób na całym świecie jest właśnie sen. Drogę od zwykłej bezsenności do poważnych zaburzeń snu przeszło już wielu z nas. Sen z powiek dosłownie spędza nam przede wszystkim nadmiar stresu, któremu próbujemy zaradzić różnymi metodami. Ziołowe herbatki, leki nasenne, medytacje, terapia to tylko część sposobów, jakimi próbujemy wywołać u siebie poczucie senności. Poznaliśmy prosty sposób na szybkie zaśnięcie, wykorzystywany przez niektórych żołnierzy. Wiemy, że daje on zamierzone efekty.

Tomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmowąTomasz Sekielski zaskoczy wszystkich. Szykuje coś, czego nikt się nie spodziewał, chodzi o kolejną produkcję filmowąCzytaj dalej

Jak zasnąć w 2 minuty?

Sen - dla jednych z nas codzienna przyjemność, a dla innych wieczna katorga. Bezsenność może być czynnikiem wpływającym na rozwój depresji oraz nerwic. Jak informuje redakcja portalu "Washington Post" wynalazcami ciekawej metody poprawiającej jakość snu są żołnierze, korzystający z niej podczas II Wojny Światowej. Polega ona na jak najskuteczniejszym rozluźnieniu wszystkich mięśni twarzy. Następnie stopniowo rozluźnić należy obie ręce, że przejść do rozluźnienia tułowia. Niezwykle ważny jest proces oddychania, który ma na celu uspokojenie skołatanych nerwów. Ostatnie odprężyć należy nogi, pamiętając aby w trakcie wykonywania czynności nie wpuszczać żadnych myśli do swojej głowy. Proces ten przypominać powinien medytację, w której kolejno kierujemy swoje myśli na kolejne partie ciała.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Donald Tusk ukrywał przed światem tajemnice swojej przeszłości. Porażające fakty z życia
2. Pieniądze klientów największego banku w Polsce zagrożone. Instytucja apeluje

Przypomnijmy, że zaburzenia snu wpływają na rozwój różnego rodzaju zaburzeń psychicznych. Znacząco wpływają również na sprawność oraz zdrowie fizyczne człowieka. Jeśli domowe metody walki z bezsennością nie dają pożądanych efektów, to niezwłocznie należy udać się po poradę do lekarza rodzinnego lub psychiatry, który pomoże rozwiązać trapiący problem przy pomocy aktualnych zdobyczy nauki i medycyny. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowe odkrycie w badaniach nad koronawirusem. Polski zespół rozpracował kluczowy enzym
  2. Pacjent wszczął awanturę w przychodni. Doszło do rękoczynów, jedna osoba ranna
  3. Rada Ministrów właśnie wprowadza zmiany, o których musicie wiedzieć. Chodzi o obostrzenia
  4. Tadeusz Rydzyk ma dzisiaj urodziny. Tak wyglądała jego kariera
  5. Episkopat namawia do chodzenia do kościoła. "Można wybrać inne dni tygodnia"
  6. Mają tylko kilka godzin na opuszczenie domu. Tłumy wyszły na ulice w zagranicznych miastach

Źródło: washingtonpost.com