Jak przygotować karpia?. youtube/Magda GesslerŹródło: youtube/Magda Gessler
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 16 Grudnia 2019

Przeraża Cię wizja kujących w język ości świątecznego karpia? Gessler ma prosty i pyszny, wigilijny przepis

Jak przygotować karpia, aby jego ości nie zostawały nam między zębami, podczas wigilijnej kolacji? Magda Gessler, na swoim youtube`owym kanale zdradziła mało popularny, ale prosty i pyszny przepis na tę rybę. Przygotowana w ten sposób, straci ości.

Karp króluje na wigilijnym stole od czasów, kiedy PRL-owska władza, postanowiła hodować go w Polsce. Każdy z nas doskonale zna jego smak oraz nieprzyjemne uczucie, związane z faktem, że zazwyczaj nie pozbawia się go ości. Dlaczego? Mogłoby się wydawać, że wyczyszczenie dzwonka karpia z maleńkich ości jest niemożliwe. Prawdopodobnie, rzeczywiście, nie możemy się ich pozbyć manualnie. Z pomocą przychodzi nam jednak gorący olej.

GIS ostrzega! Sprawdź, czy w czasie przedświątecznych zakupów nie wybrałeś ryb zanieczyszczonych groźnymi bakteriamiGIS ostrzega! Sprawdź, czy w czasie przedświątecznych zakupów nie wybrałeś ryb zanieczyszczonych groźnymi bakteriamiCzytaj dalej

Jak przygotować karpia bez ości? Magda Gessler podpowiada

Znana restauratorka w jednym z ostatnich odcinków swojego programu na Youtube pokazała, jak przygotować faworki z karpia. Choć wypieki zdają się nie mieć wiele wspólnego z rybą, przepis Gessler jest nie tylko prosty i pyszny ale i praktyczny. Przygotowany jak tempura karp straci ości, które roztopią się pod wpływem temperatury.

Gessler na nagraniu wykrawa największe ości z dzwonka karpia. Następnie przedziela go na pół i każdą z połówek wykorzystuje do zrobienia "faworka". Panierowana ryba, usmażona w głębokim oleju, straci najbardziej irytujące przy wigilijnym stole, maleńkie ości.

ZOBACZ TAKŻE:

1. W przyszłym roku istotne zmiany w prawie. Jest parę terminów, których musisz bezwzględnie dopilnować

2. Nieoczywiste objawy świadczące o zbyt wysokim cholesterolu. Wystarczy przyjrzeć się swoim oczom

3. Zbigniew Stonoga znowu zatrzymany! Wszystko przez kontrowersyjne nagranie z Kuchcińskim

4. Rozpoznajesz go? Policja szuka nożownika, który brutalnie zamordował 16-latka

5. Hodu stracił oko, gdy był malutki. Teraz ma kochającą rodzinę i podbija serca internautów

6. Dostałeś taką wiadomość na maila? Pod żadnym pozorem w nią nie klikaj, padłeś ofiarą oszustów

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News