Jak odetkać zlew?. Flickr
Źródło: Flickr
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 1 Grudnia 2019

Nawet kret nie pomaga na zatkany zlew? Mamy sprawdzone rozwiązanie

Jak odetkać zlew? To pytanie na jakimś etapie życia zadał sobie każdy i przynajmniej raz w życiu usłyszał: użyj "kreta". Silnie żrące granulki nie zawsze zdają sprawdzian. Na ich przeszkodzie stają "ciała obce" i substancje, znajdujące się w rurach.

Wiele osób nie przepada za "kretem" ze względu na jego silnie żrące właściwości i niebezpieczeństwo związane z wdychaniem. Dlatego w drugiej części artykułu powiemy, jak samodzielnie wykonać płyn do udrożniania rur.

Na początek jednak warto zastanowić się, co doprowadziło do zbierania się wody w zlewie bądź brodziku. Najczęściej winnym są zatykające odpływ włosy. Często zalegają one dosyć głęboko a wyciąganie ich jest nie tylko nieprzyjemne ale i niebezpieczne, jeśli zdążyliśmy już podjąć próbę usunięcia ich "kretem".

Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Przekroczył wszelkie granice na antenie TVN. Broni się niesmacznym wpisem i usuwa komentarze (sprawdziliśmy)Czytaj dalej

Na szczęście większość z nas posiada w domu przyrządy, pomagające udrożnić odpływ. Jednym z nich jest szczoteczka do rzęs. Szczególnie, jeśli jest giętka. Trzymając za trzon, możemy spokojnie włożyć szczotkę na tyle głęboko, aby wyciągnąć zalegające w odpływie włosy. Jest to o wiele bardziej przyjemne, niż próba robienia tego dłońmi.

Jak odetkać zlew nie używając kreta?

Jeśli jednak potrzebujemy dokładnie przetkać rury, nie musimy od razu sięgać po żrące substancje. Zmieszanie octu z sodą oczyszczoną, solą i gorącą wodą powinno dać podobny efekt. Przy okazji odciąży nasz portfel i, najprawdopodobniej, pozwoli nie wychodzić z domu.

Inną mieszanką o podobnych właściwościach jest ciepła woda z sodą i cytryną, bądź coca-colą. Szczególnie przy wykorzystaniu drugiej z opcji, nad odpływem wytworzyć się powinna gęsta piana, pomagająca w usuwaniu włosów.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jedna z najpopularniejszych sieci supermarketów znika z Polski. "Polacy traktowani jak gorszy sort"

2. Polak w niewyobrażalny sposób zaatakował chore dziecko. Nie mieści się w głowie

3. Za kulisami "07 zgłoś się", rozgrywał się gorący romans. Kultowy aktor miał wtedy żonę i dzieci

4. "2020 rokiem katastrofy finansowej". Zabraknie pieniędzy dla jednej z grup zawodowych

5. Suszone owoce ze szkodliwym konserwantem. Przed zjedzeniem zastanów się dwa razy

6. Paskudne, prawie wszyscy kupują i dodają do kurczaka czy schabu. Zawiera toksyczny dwutlenek siarki i co gorsza olej palmowy