Pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej. PIOTR GRZYBOWSKI/East NewsŹródło: PIOTR GRZYBOWSKI/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 18 Stycznia 2020

Mija 7 lat od śmierci Jadwigi Kaczyńskiej. Jak wygląda jej grób?

Jadwiga Kaczyńska odeszła 17 stycznia 2013 roku. Matka Jarosława i Lecha Kaczyńskich została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim w Warszawie. Wczoraj minęło 7 lat od jej śmierci, z tej okazji grób kobiety odwiedziło wiele osobistości.

W przededniu 7. rocznicy śmierci Jadwigi Kaczyńskiej do Starachowic, rodzinnego miasta kobiety, jak co roku przyjechał Jarosław Kaczyński, by podczas specjalnego nabożeństwa uczcić pamięć matki. Msza odbyła się w starachowickim kościele Wszystkich Świętych. Po mszy pod tablicami upamiętniającymi Jadwigę Kaczyńską oraz ofiary katastrofy smoleńskiej zostały złożone kwiaty.

Biuro prasowe Episkopatu Polski przekazało przykre informacje. W wieku 83 lat zmarł biskup StefanekBiuro prasowe Episkopatu Polski przekazało przykre informacje. W wieku 83 lat zmarł biskup StefanekCzytaj dalej

Jadwiga Kaczyńska uhonorowana przez polityków PiS

Matka Jarosława Kaczyńskiego urodziła się i dorostała wewspomnianych Starachowicach. Na studia wyjechała jednak do Warszawy i to właśnie tu spędziła resztę swojego życia. Po śmierci została pochowana na Cmentarzu Powązkowskim.

Pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej

Pogrzeb Jadwigi Kaczyńskiej

17 stycznia 2020 był dniem 7. rocznicy śmierci kobiety. Z tego powodu jej grób poza Jarosławem Kaczyńskim odwiedzili również pozostali politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jak podaje "SE", poza prezesem PiS kwiaty na grobie Jadwigi Kaczyńskiej złożył również m.in. prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Grób Jadwigi Kaczyńskiej

W warszawskiej Bazylice świętego Krzyża odprawiono również specjalne nabożeństwo za duszę zmarłej Jadwigi Kaczyńskiej. Poza prezesem Kaczyńskim udział w nim wzięli również premier Mateusz Morawiecki oraz parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości. Podczas mszy w modlitwie polecano takze tragicznie zmarłego Lecha Kaczyńskiego wraz z małżonką.

Jadwiga Kaczyńska urodziła się 31 grudnia 1926 r. w Starachowicach. Podczas okupacji działała w Szarych Szeregach jako sanitariuszka. Kobieta jest patronką jednej ze znajdujących się w Starachowicach ulic.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Poczta Polska pilnie ostrzega swoich klientów. Wielu może paść ofiarą oszustwa

2. W Australii w końcu spadł deszcz. Niestety eksperci przed nim ostrzegają, może być jeszcze gorzej

3. Rafał Trzaskowski dostaje listy z pogróżkami. Boi się najgorszego

4. Nie żyje uznany reżyser z Poznania. Dramatyczna śmierć na przyjęciu

5. Magda Umer zdradziła najskrytsze tajemnice swojej sławnej przyjaciółki. Wielkie zamieszanie

6. Agonia dziecka trwała dniami, z głodu jadło proszek do prania. Jego mama w tym czasie oddawała się haniebnym czynnościom

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News