Jadwiga Kaczyńska. Facebook/Echo Dnia/ScreenŹródło: Facebook/Echo Dnia/Screen
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 16 Stycznia 2021

Kaczyński podczas mszy upamiętniającej jego matkę, wspomniał o aferze Amber Gold. Jutro 8. rocznica śmierci

Jadwiga Kaczyńska zmarła 8 lat temu. Podczas mszy w jej intencji Jarosław Kaczyński grzmiał o atakach na Kościół. Niespodziewanie założyciel Prawa i Sprawiedliwości odniósł się do twórczości Sylwestra Latkowskiego. Kaczyński podczas mszy upamiętniającej jego matkę, wspomniał o aferze Amber Gold. Jutro 8. rocznica śmierci

  • Dziś w Starachowicach odbyła się msza w intencji Jadwigi Kaczyńskiej
  • Dzień przed 8. rocznicą jej śmierci poprowadzono uroczystości. Przemówienie wygłosił Jarosław Kaczyński
  • Lider Zjednoczonej Prawicy zaapelował o obejrzenie filmu Latkowskiego pt. "Taśmy Amber Gold". Mówił też o atakach na Kościół

Msza w intencji Jadwigi Kaczyńskiej odbyła się 16 stycznia na terenie starchowickiego kościoła. Podczas przedsięwzięcia zastosowano się do zasad sanitarno-epidemicznych. Utrzymywano odległości, a wierni mieli na twarzy maseczki. 

Jadwiga Kaczyńska zmarła 8 lat temu. Jarosław Kaczyński podczas mszy mówił o aferze Amber Gold

Jarosław Kaczyński wystąpił z ambony, by wspomnieć swoją mamę. - To zło atakuje ojczyznę, kościół katolicki. Ja po raz pierwszy przemawiam w tym miejscu, wewnątrz kościoła. To zło atakuje podstawy naszej tożsamości - deklarował. Bliżej nieokreślone zło ma także niszczyć cały nasz naród, jak i wartości, które go tworzą.

Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Dziś 8. rocznica śmierci matki braci Kaczyńskich. Kim była Jadwiga Kaczyńska?Czytaj dalej

 - Obejrzyjcie film, film o aferze Amber Gold. On może być niełatwy w odbiorze, ale pokazuje mechanizm, jak rządzono Polską w ciągu tych dziesięcioleci - dodawał syn Jadwigi Kaczyński.

Film "Taśmy Amber Gold", o którym wspomina Kaczyński", został wyemitowany na antenie TVP i TVP Info 13 stycznia. Produkcja Sylwestra Latkowskiego przedstawia prace sejmowej komisji śledczej w sprawie piramidy finansowej. 

"Co wiedział premier Tusk?", "Zaginione złoto", "Ślepe śledztwa", "Kto stał za Amber Gold?", "Sekrety służb", "Historia z pierwszych stron gazet" - brzmiały śródtytuły, zachęcające do zapoznania się z najnowszą pozycją.  

Trudno zrozumieć, dlaczego szef Prawa i Sprawiedliwości postanowił poruszyć tematy polityczne podczas mszy w intencji swojej mamy. Jadwiga Kaczyńska była niezwykle zżyta z synami. Według doniesień medialnych kobieta miała faworyzować Jarosława Kaczyńskiego. Plotki te potwierdziła w jednej z ostatnich rozmów, jakie przeprowadziła przed swoją śmiercią. 

 - Ja muszę żyć dla Jarosława, choćby jeszcze parę lat - tłumaczyła redaktorce Vivy. Kobieta nigdy nie miała problemów wychowawczych ze swoimi pociechami.

 Jadwiga Kaczyńska zmarła 17 stycznia 2013. Miała 86 lat. 

Artykuły polecane przez redakcję WTV:

Źródło: [Facebook/Echo Dnia/Viva]