Jadwiga Kaczyńska. TRICOLORS/East NewsŹródło: TRICOLORS/East News
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 20 Września 2020

Matka braci Kaczyńskich miała bardzo poważne problemy z synami. Mało znane fakty o Jadwidze Kaczyńskiej

Jadwiga Kaczyńska bez wątpienia była najważniejszą kobietą w życiu Jarosława Kaczyńskiego. Jej wpływ na życie prezesa PiS był ogromny. Matka bliźniaków Kaczyńskich z pewnością miała dużo pracy z wychowaniem Kaczyńskich, którzy słynęli z wyjątkowej psotliwości.

Jednym z najbardziej znanych epizodów w zyciu braci Kaczyńskich był ich występ w filmie "O dwóch takich co ukradli księżyc". Bliźniacy odgrywali tam role bliźniaków Jacka i Placka, którzy postanawiają ukraść i sprzedać księżyc. Wszystko po to by pod żadnym pozorem nigdy nie musieć pracować.

Uwaga, wybierając się do lasu i parku możecie zauważyć dziwne, niebezpieczne przedmioty. Absolutnie ich nie podnoście i nie dotykajcieUwaga, wybierając się do lasu i parku możecie zauważyć dziwne, niebezpieczne przedmioty. Absolutnie ich nie podnoście i nie dotykajcieCzytaj dalej

Jadwiga Kaczyńska i jej problem z bliźniakami

Wiele mówiono na temat tego jak bardzo Kaczyńscy rozrabiali na planie filmu. Jedną z anegdot przypomniał sam Lech Kaczyński. - Jarek wysłuchał nagany, a wszystko to działo się w nowym gmachu, prawie zupełnie pustym. Jarek pokiwał głową, wyszedł, a potem… przekręcił klucz w drzwiach. Zamknął sekretarkę i pana Petersile. Wynikła z tego wielka draka, oni wezwali kogoś przez telefon. Petersile rozwścieczony znów woła Jarka. On przeprasza, po czym wychodzi i… znów przekręca ten klucz. Do dziś twierdzi, że bezwiednie... - wspominał prezydent.

Krystyna Pawłowicz przekroczyła granicę. Padły słowa o urodzieKrystyna Pawłowicz przekroczyła granicę. Padły słowa o urodzieCzytaj dalej

Młodych Kaczyńskich niezbyt pochlebnie wspominał w tym kontekście znany aktor Marek Kondrat. - To były dwa czorty, które ze swoją piękną matką mieszkały w tym samym hotelu i przewracały go do góry nogami – wspominał bliźniaków w "Gazecie Wyborczej". - Byli żywiołem nie do opanowania, problemem edukacyjnym dla wszystkich, bo, żeby zrobili coś na gwizdek, trzeba ich było najpierw spacyfikować. Oni byli żywi, normalni, niezwykle inteligentni i, co ważne, wspierali się, jeden miał koło siebie drugiego. - opowiadał aktor.

DZISIAJ GRZEJE: 1.Viki Gabor i jej ojciec zostali napadnięci przez grupę agresywnych mężczyzn. Dramat w rodzinie zwyciężczyni Eurowizji
2. Niebywałe, Joanna natrafiła na czasznicę olbrzymią i ją zerwała. Czy można ją jeść?
3. Wyciekły okropne, prywatne wiadomości Jarosława Jakimowicza. Nie wytrzymał, odpowiedział bez hamulców

Wspomnienia dotyczące filmowej kariery braci Kaczyńskich ma również piosenkarz Krzysztof Krawczyk. - Ojciec grał w filmie „O dwóch takich co ukradli Księżyc” - wspominał - Wracał z planu i mówił: Cholera, oni mają tyle energii, mają wentylatory w tych pupach, mówi, latają, i mamy nawet zdjęcie, jak ojciec jednego, chyba Lecha, Kaczyńskiego, prowadzi na łańcuchu, bo oni tam coś do tego miasta się dostali. I na łańcuch przyszłego prezydenta... na łańcuchu. Gruby burmistrz, ojciec miał wtedy 120 kilo żywej wagi. To takie charakterystyczne. - relacjonował piosenkarz na antenie radia Złote Przeboje.

Nikt nie zauważył, co jeszcze przegłosował Sejm razem z Nikt nie zauważył, co jeszcze przegłosował Sejm razem z "Piątką dla zwierząt". Wcale niemałe emerytury dla psówCzytaj dalej

Okazało się, że rozrabianie braci Kaczyński ściągnęło kłopoty na ich matkę. - Byli oczywiście nieznośni – wyznała Jadwiga Kaczyńska - Zamykali na klucz kierownika produkcji. Zaprzyjaźnili się z rekwizytorem, aby wyłudzić od niego świecę dymną. Musiałam zapłacić za remont dwóch pokoi hotelowych. - mówiła w wywiadzie.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 4300 zł dodatku do emerytury. Już tysiące Polaków skorzystało z prezentu, ciebie też może czekać
  2. Koronawirus wstrzymał drążenie metra. Niepokojące informacje z budowy, będą opóźnienia?
  3. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Pokazała wulgarne cytaty, po czym nawiązała do Jana Pawła II
  4. Dziennikarz nie wytrzymał, nagle przerwał program na żywo. "Są pewne granice"
  5. "Wiadomości" nie dają za wygraną. Materiał na TVP Info mógł zdezorientować tysiące widzów?
  6. Wideo - „Policję dzwoń Wiesiek” - Kolizja w Gdańsku - kto wymusił pierwszeństwo?

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News