Jadwiga Emilewicz już niedługo może przestać pełnić funkcję wicepremier oraz minister rozwoju.. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East NewsŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 29 Sierpnia 2020

Jadwiga Emilewicz odchodzi z ministerstwa? Pojawiły się oburzające plotki

Jadwiga Emilewicz już niedługo może przestać pełnić funkcję wicepremier oraz minister rozwoju, donosi Wirtualna Polska. Powołując się na informacje krążące po sejmowych korytarzach, portal wskazuje, że członkini partii Jarosława Gowina miałaby objąć posadę w międzynarodowej instytucji finansowej. Niewykluczone, że chodzi o Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju.

Zapowiedziana na jesień rekonstrukcja rządu trwa w najlepsze. Przed kilkoma dniami zaprzysiężeni zostali nowy minister spraw zagranicznych oraz szef resortu zdrowia. Niewykluczone, że istotne zmiany czekają również Ministerstwo Rozwoju. "Ponoć jeden z członków rządu myśli o autorekonstrukcji w kierunku zagranicznej instytucji finansowej. Ciekawe, że ta karuzela nazwisk nie zwalnia przed oficjalnym terminem rekonstrukcji planowanym na przełom września/października. Ale tak to jest, gdy rekonstruuje się przy okazji współpracę w koalicji", twierdzi publicysta Marcin Makowski, a zdaniem WP najprawdopodobniej chodzi o Jadwigę Emilewicz.

Wiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoWiadomości TVP znów wyemitowały upokarzający materiał. Na wizji nie uszanowano nawet tożsamości aktywistki, o której mówionoCzytaj dalej

Jadwiga Emilewicz nową szefową EBOiR?

Według nieoficjalnych informacji obecna wicepremier już niedługo może objąć dość lukratywną posadę w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Doniesień nie potwierdza jednak jak na razie nie tylko szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk, ale również sama zainteresowana. Podobną opinię wyraził cytowany przez Wirtualną Polskę rzecznik partii Porozumienie Jan Strzeżek, który przekazał, że Emilewicz pozostaje posłem, a "wszelkie informacje pojawiające się w przestrzeni medialnej dotyczące jej przejścia do instytucji międzynarodowych są przez nas traktowane jako plotki".

Minister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemMinister edukacji informuje, rodzice powinni zwiększyć czujność. Powrót do szkoły wiąże się z jednym ważnym obowiązkiemCzytaj dalej

Niewykluczone jednak, że miejsce, jakie powstałoby po dymisji obecnej minister rozwoju, wypełniłby sam Jarosław Gowin. Zdaniem części polityków Prawa i Sprawiedliwości Emilewicz łączą dość szorstkie stosunki z liderem Porozumienia, co mogłoby tłumaczyć niepotwierdzone jak dotąd doniesienia o jej możliwym odejściu z rządu. Współtwórczyni tzw. tarczy antykryzysowej Ministerstwo Rozwoju objęła w roku 2019. Uprzednio pełniła funkcję ministra przedsiębiorczości i technologii.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo smutna wiadomość sprzed kilku chwil. Śmierć uderzyła nagle, fani w żałobie
2. Kościół wydał niespodziewane stanowisko. Tadeusz Rydzyk weźmie sobie do serca?
3. Biedronka pilnie wycofuje trzy partie produktu. Może być niebezpieczny dla niektórych osób

WP wskazuje, że w skład Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju wchodzą 64 państwa. I choć wszystkie kraje należące do Unii Europejskiej mają w nim swojego reprezentanta, jeden dyrektor ma za zadanie reprezentować trzy kraje. W przypadku Polski trójkę tworzą dodatkowo Bułgaria i Albania. Oficjalnym polskim kandydatem na stanowisko dyrektora jest Tadeusz Kościński, jednak mówi się, że jest on bez szans, by objąć to stanowisko, co w naturalny sposób mogłoby otworzyć przestrzeń dla Jadwigi Emilewicz.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagła decyzja sądu. Aktywistka wyszła na wolność
  2. 296 zmarłych bez chorób współistniejących? Tak, to prawda
  3. Zakonnica została niewyobrażalnie skrzywdzona, później odebrano jej życie. Sprawca właśnie usłyszał wyrok
  4. Podobne rolady przyrządza się jedynie na Śląsku. Jeden składnik, o którym mogłeś zapomnieć, okazuje się kluczowy
  5. Krystyna Pawłowicz nie wytrzymała. Agata Duda będzie zadowolona z podobnej "pomocy"?
  6. Polacy są na liście. Kolejny kraj zamyka się na cudzoziemców. Nie wpuszczą prawie nikogo

Źródło: Wirtualna Polska