Jadwiga Emilewicz. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 17 Maja 2020

Niespodziewany apel Emilewicz, który wstrząsnął całą Polską. Chodzi o aferę

Jadwiga Emilewicz postanowiła odnieść się do skandalu dotyczącego usunięcia utwory Kazika Staszewskiego "Twój ból jest lepszy niż mój" z Listy Przebojów "Trójki". Zdaniem minister rozwoju działania stacji są skandaliczne.

"Usunięcie piosenki Kazika z Listy Przebojów Radiowej Trójki jest skandaliczne. Pamiętajmy, wirus atakuje płuca, a nie zdrowy rozsądek", czytamy w opublikowanym przez Emilewicz wpisie. Minister rozwoju jest kolejną osobą publiczną, która ostro zareagowała na próbę cenzury artystów przez Polskie Radio.

Posłanka Zjednoczonej Prawicy opublikowała także zdjęcie oficjalnego pisma, które wystosowała do przewodniczącego Rady Mediów Narodowych Krzysztofa Czabańskiego.

Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Uważaj, abyś nie dostał kolosalnego mandatu od jutra. Jak dotrzeć do fryzjera lub kosmetyczki?Czytaj dalej

Jadwiga Emilewicz: "Artystyczna wolność nigdy nie powinna być w żaden sposób skrępowana"

"Wczorajsza decyzja o usunięciu z Listy Przebojów piosenki Kazika pt. »Twój ból jest lepszy niż mój« słusznie wywołała oburzenie słuchaczy i artystów", czytamy w liście opublikowanym na Twitterze Emilewicz. I dalej: "Ostatni raz tego typu ingerencji, w coś co nigdy nie może być przedmiotem cenzury dokonano w 1984 roku. Miałam wtedy jedenaście lat i doskonale pamiętam werble z »To tylko tango« Maanam, w miejscu ocenzurowanych przez ówczesne władze utworów zespołu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP złamały wczoraj przepisy? Bulwersujące fragmenty programu
2. Psy na front walki z pandemią. Naukowcy chcą diagnozować za pomocą czworonogów

Jak przekonuje minister rozwoju "w polskiej historii kultura posiada silny gen kontestacji rzeczywistości" i "od zawsze była ważnym barometrem nastrojów społecznych".

"Artystyczna wolność nigdy nie powinna być w żaden sposób skrępowana, nawet kiedy twórca ma inne zdanie i inaczej postrzega rzeczywistość", dodała. Na zakończenie Emilewicz wyraziła również nadzieję, że Rada Mediów Narodowwych jak najszybciej podejmie niezbędne działania celem wyjaśniania "incydentu".

Apel Jadwigi Emilewicz

ZOBACZ TAKŻE:

   1. Ważna zmiana dla wielu Polaków. Niektórzy nie będą musieli poddawać się 14-dniowej kwarantannie
   2. Śpij słodko aniołku. Wzruszający pogrzeb zamordowanej Kornelii. Morze łez w kościele
   3. Niewiarygodny skandal. Radny chce "utylizować bezdomne zwierzęta"
   4. Dziennikarze przyłapali Tadeusza Rydzyka. Jego imperium rozrasta się w ciszy
   5. Najnowszy sondaż prezydencki zmienia wszystko. Czy warto było dokonać zamiany kandydata?
   6. Zapytali Szumowskiego o koniec epidemii w Polsce. Jego odpowiedź nie pozostawia złudzeń

Źródło: twitter/Jadwiga Emilewicz

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News