Jadwiga Emilewicz bon turystyczny. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Źródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 14 Lipca 2020

Dobre wieści, pierwsze pieniądze mogą zostać wypłacone już za dwa tygodnie. Jadwiga Emilewicz zabrała głos

Jadwiga Emilewicz w rozmowie z "WP" wskazała, kiedy tegoroczni wczasowicze będą mogli skorzystać z bonu turystycznego. W trakcie wieczoru wyborczego przedstawicielka Rady Ministrów wyjaśniła, że już w najbliższej przyszłości świadczenie to może wejść w życie.

Kryzys epidemiologiczny w naszym kraju wymusił na rządzących podjęcie pilnych i często radykalnych decyzji. Poprzez zamrożenie naszej gospodarki wiele firm zmagało się z poważnymi problemami. Przypomnijmy, że w ostatnich miesiącach ulicami Warszawy przeszły liczne protesty przedsiębiorców. Manifestanci deklarowali, że pomoc przekazywana przez rząd nie spełnia ich oczekiwań. Oburzeni byli też pracownicy, którzy masowo tracili pracę przez zamykanie kolejnych działalności gospodarczych.

Obrazy WTV"Nie mam złudzeń". Kinga Duda szczerze oceniona przez osobę, która dobrze ją poznałaCzytaj dalej

W wyniku poluzowania obostrzeń oraz stopniowego powrotu do normalności doprowadzono do poprawy sytuacji osób, które na pandemii ucierpiały najbardziej. Warto podkreślić, że Zjednoczona Prawica znacznie poszerzyła swoją ofertę socjalną. Rada Ministrów wspólnie z prezydentem Andrzejem Dudą podniosła zasiłek dla bezrobotnych oraz zapewnili Polakom "postojowe" i zasiłek opiekuńczy. Szczególną uwagę Prawa i Sprawiedliwości skupiła jednak branża turystyczna. Dla tegorocznych urlopowiczów przygotowano specjalny bon turystyczny. Jadwiga Emilewicz wskazała, że może on zostać wdrożony już za dwa tygodnie.

Jadwiga Emilewicz o bonie turystycznym: W przyszłym tygodniu, mam nadzieję, przyjmiemy projekt

Członkini Rady Ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego wskazała, że już podczas następnego zebrania Sejmu może dojść do przyjęcia bonu turystycznego. - Mogę z całą pewnością powiedzieć, że systemu informatyczne w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych oraz systemy informacyjne Polskiego Organizacji Turystycznej są gotowe do tego, aby 26 lipca wypłacić pierwsze świadzczenia - zadeklarowała Emilewicz dla "WP".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wybory prezydenckie do powtórki? Zadziwiające doniesienia, były szef PKW nie pozostawił wątpliwości
2. Mamy konkretne wyniki wyborów w Wielkiej Brytanii. Miażdżąca przewaga jednego kandydata

Jadwiga Emilewicz zapewnia, że projekt ten zostanie przyjęty przez Andrzeja Dudę. - W przyszłym tygodniu mamy posiedzenie Sejmu, na którym, mam nadzieję, przyjmiemy bon turystyczny. Zapewne pan prezydent podpisze go niezwłocznie, ponieważ to była jego inicjatywa. Jeszcze w te wakacje będzie można skorzystać z wypoczynku płacąc nowoczesnym, cyfrowym bonem turystycznym - wskazuje członkini Porozumienia dla "WP".

Przypomnijmy, że świadczenie to będzie przyznane w formie elektronicznej. Ministerstwo Rozwoju na swojej oficjalnej stronie informuje, że będzie on ważny do końca marca 2022 roku. Świadczenie to będzie można wykorzystać do opłacenia hotelu, obozu harcerskiego czy też pensjonatu oraz pobytu w gospodarstwie agroturystycznym. Projekt skierowany jest do rodzin z dziećmi bez względu na posiadane dochody.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wpis Małgorzaty Trzaskowskiej hitem internetu. Co takiego zrobiła?
  2. Agata Duda odmawia wywiadu dziennikarzowi. Dziennikarz twierdzi, że o niego nie zabiegał
  3. Hanna Lis publicznie i wulgarnie obraziła księdza, nie wytrzymała. Duchowny odpowiedział, wcale nie lepiej
  4. Agata Duda zaatakowała dziennikarza. Właśnie odpowiedział jej w bolesny sposób
  5. Bosak w II turze nie poparł oficjalnie żadnego z kandydatów. Ale już w czerwcu dał do zrozumienia, na kogo zagłosuje
  6. Kolosalne rozczarowanie na Warmii i Mazurach po wyborach. Liczby mówią wszystko

Źródło: [Wirtualna Polska]