Jacek Sasin. wikipedia.org
Źródło: wikipedia.org
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Grudnia 2019

Jacek Sasin adresatem listu. Skala patologii w Spółkach Skarbu Państwa przeraża

Jacek Sasin otrzymał list od przewodniczącego Związkowej Alternatywy. Ogólnopolska centrala związków zawodowych domaga się "podjęcia pilnych działań na rzecz przeciwdziałania patologiom w przedsiębiorstwach nadzorowanych przez państwo, począwszy od Państwowych Portów Lotniczych i Poczty Polskiej"

Związkowa Alternatywa wystosowała list, w którym apeluje o "podjęcie działań mających na celu eliminację patologii ze spółek skarbu państwa oraz przedsiębiorstw państwowych". Adresatem listu jest minister aktywów państwowych, Jacek Sasin.

Jacek Sasin wzywany do podjęcia działań na rzecz przeciwdziałania patologiom

Autor listu zaznacza, że mimo że PiS już przeszło cztery lata rządzi Polską, "w firmach nadzorowanych przez państwo skala nepotyzmu, kolesiostwa, mobbingu, łamania praw pracowniczych nie tylko nie została ograniczona, ale wręcz wzrosła".

Złe wieści. Ceny prądu mogą być wyższe, niż przewidziała to ministerZłe wieści. Ceny prądu mogą być wyższe, niż przewidziała to ministerCzytaj dalej

W dalszej części listu czytamy o dwóch bulwersujących sprawach, zdaniem autora znacznie pilniejszych niż głośna sprawa prezesa NIK, Mariana Banasia.

Pierwsza z nich dotyczy Mariusza Szpikowskiego, prezesa Państwowych Portów Lotniczych, który, jak czytamy, "zwolnił dyscyplinarnie ponad 40 osób, mobbinguje i zastrasza niewygodnych działaczy związkowych, a niedawno wyszło na jaw, że Centralne Biuro Antykorupcyjne na jego życzenie wkroczyło do Urzędu Lotnictwa Cywilnego, aby ukryć nieprawidłowości dotyczące funkcjonowania Lotniska Okęcie".

Druga sprawa dotyczy prezesa Poczty Polskiej, Przemysława Sypniewskiego. Zdaniem przewodniczącego Związkowej Alternatywy Sypniewski bezpodstawnie zwolnił lidera związkowego, samotnie wychowującego dziecko Piotra Moniuszkę. Moniuszko wygłosił podejrzenie, że Poczta Polska będzie zmuszona ogłosić upadłość. Choć obawy te zostały potwierdzone przez CAS (Centrum Analiz Strategicznych), Moniuszko wciąż nie został przywrócony do pracy.

Organizacja domaga się pilnych działań w obu wspomnianych przez nią sprawach.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Antoni Macierewicz powraca. Nowa teoria o Katastrofie Smoleńskiej

2. Nie do wiary, w jak fatalnych warunkach mieszkała Kalina Jędrusik. Uwielbiana gwiazda PRL, mimo to nie traciła wiary

3. Uczestniczka dowiedziała się, że padła ofiarą napaści seksualnej z nagrania. Międzynarodowy skandal w "Big Brother"

4. Ktoś tu straci pracę? Żarty z Magdy Ogórek w TVP Info

5. Trutka na szczury w lekach. 2 mln Polaków zagrożonych, ministerstwo powołało sztab kryzysowy

6. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie