Jacek Sasin zapowiada ogromne wsparcie finansowe dla LOT-u.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Września 2020

Jacek Sasin ma pomysł na wydanie kolejnych milionów. Skończy się jak z wyborami?

Jacek Sasin zapowiedział ogromne wsparcie finansowe dla Polskich Linii Lotniczych. Wicepremier i minister aktywów państwowych wskazał, że przewoźnik jest jedną z firm, która najsilniej ucierpiała z powodu epidemii koronawirusa. By spółka mogła otrzymać pieniądze, konieczna będzie jednak zgoda Komisji Europejskiej.

Wywołany epidemią koronawirusa lockdown zaowocował ogromnymi stratami finansowymi poniesionymi przez przedsiębiorstwa na całym świecie. Jedną z branży, która niezwykle mocno odczuła wprowadzenie wywołanych sytuacją epidemiologiczną obostrzeń, jest z pewnością turystyka. Brak możliwości przekraczania granic doprowadził z kolei do kłopotów linii lotniczych. I choć sytuacja z wolna zdaje się powracać do normy, straty finansowe poniesione w trakcie lockdownu spółki z pewnością odrabiać będą jeszcze przez dłuższy czas.

Pojawił się mandat, o którym wie bardzo niewielu. Trzeba się przygotowaćPojawił się mandat, o którym wie bardzo niewielu. Trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Jacek Sasin: "Nie powinno być problemu"

Pomoc finansową dla Polskich Linii Lotniczych LOT zapowiedział dziś Wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W trakcie wywiadu udzielonego Programowi 1 Polskiego Radia, którego treść przytacza portal Gazeta.pl, Sasin przekazał, że spółka powinna spodziewać się wsparcia ze strony rządu. Polityk zaznaczył, że w tym momencie firma robi, co się da, by wyjść na prostą.

Gwiazda Gwiazda "Twoja twarz brzmi znajomo" doprowadziła widzów do łez. Trudno powstrzymać emocjeCzytaj dalej

– Między innymi renegocjowane są umowy leasingowe, które nie zawsze były zawierane na korzystnych warunkach. Po tym procesie zostanie ustalone wsparcie dla LOT-u – wskazał minister aktywów państwowych.

DZISIAJ GRZEJE:
1. Krystyna Pawłowicz miała złamane serce, a nikt o tym nie mówi. Głęboko skrywane tajemnice jej przeszłości ujrzały światło dzienne
2. Kiedy solisz rosół - na początku czy pod koniec gotowania? W zależności od odpowiedzi smak zupy może się diametralnie zmienić

Ów wsparcie ma być na tyle imponujące, że konieczna będzie zgoda Brukseli. – Prawdopodobnie pomoc będzie na tyle duża, że będzie wymagała zgody Komisji Europejskiej – przekazał polityk Prawa i Sprawiedliwości. Zdaniem wicepremiera uzyskanie wspomnianej zgody nie powinno być jednak wyjątkowo trudnym zadaniem. – Nie powinno być problemu z akceptacją pomocy ze strony Brukseli, ponieważ takie wsparcie jest udzielane spółkom w całej Europie – przekazał.

Gazeta.pl zwraca uwagę, że temat wsparcia dla linii lotniczych podjęły już także inne europejskie kraje. Wobec zapowiadanej przez ministra Sasina pomocy warto wspomnieć, że Luftahnsa otrzymała od niemieckiego rządu 9 mld euro. Finlandzki Finnair mógł liczyć z kolei na przyznanie 500 mln euro, a portugalski TAP na 1,3 mld euro. Polskie Linie Lotnicze LOT mają za sobą niemal 100-letnią tradycję. Spółka powstała 29 grudnia 1928, a działalność rozpoczęła na początku roku 1929.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie ominie cię rejestracja jeśli używasz jednego gadżetu. Czasu coraz mniej
  2. Interwencja policji w Jeleniej Górze z powodu hulajnogi. Zajście nie trwało kilku minut, tylko ok. godzinę
  3. TVN żegna najważniejszą postać w załodze. Nagła decyzja
  4. Obostrzenia wracają, podano listę czerwonych i żółtych stref. Sytuacja robi się poważna
  5. Najgorsza wpadka w karierze Anny Popek. Słowa, które padły w programie na żywo oburzyły opinię publiczną
  6. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

Źródło: Gazeta.pl