Jacek Sasin TVP Info. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Sierpnia 2020

Wróci całkowity lockdown? Jest nowe stanowisko ministra

Jacek Sasin w TVP Info odpowiadał na pytania w sprawie planowanego zaostrzenia restrykcji. Drastyczny wzrost zachorowań wymusza powrót do rygoru sanitarnego. Pojawiły się jednak doniesienia o podziale obostrzeń na konkretne powiaty.

Kryzys epidemiczny wymaga racjonalnych i dobrze przemyślanych posunięć. Rozwój zakażeń zarówno dla Polski, jak i każdego innego państwa stanowił nie lada wyzwanie. Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim do dziś podejmują najważniejsze decyzje, których celem jest zabezpieczenie naszego zdrowia i życia. Wiele z nich odcisnęło swoje piętno na naszej codzienności czy też finansach. Okazuje się, że mogliśmy zbyt szybko pozwolić sobie na niektóre rozrywki.

Milionerzy: Banalne pytanie za pół miliona? Uczestniczka długo się wahałaMilionerzy: Banalne pytanie za pół miliona? Uczestniczka długo się wahałaCzytaj dalej

Jacek Sasin w TVP: "Zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia"

Obowiązek noszenia masek, utrzymywania dystansu społecznego, czy też dezynfekcji rąk to codzienność każdego z nas. Przypomnijmy, że zwłaszcza w wąskich i zamkniętych pomieszczeniach należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Dotyczy to zwłaszcza autobusów, tramwajów oraz pociągów. Solidarność społeczna oraz przestrzeganie przepisów umożliwiło zrezygnowanie z pewnych restrykcji. Wraz ze wzrostem zachorowań padły nowe pomysły rządowe na załagodzenie sytuacji.

Śmierć w Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterekCzytaj dalej

Minister aktywów państwowych został poproszony o komentarz w sprawie dostosowania restrykcji do sytuacji epidemicznej w danym powiecie. - Myślę, że to jest rozwiązanie znacznie lepsze, wprowadzające mniejsze zamieszanie, mniejsze straty w gospodarce. Natomiast, oczywiście te działania, które podejmowaliśmy dot. wsparcia przedsiębiorców, ochrony miejsc pracy - przede wszystkim, bo zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia - będą kontynuowane - deklarował na antenie TVP Info.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Drogie owoce? Nie w Lidlu, sieć sprzedaje je nawet 80 proc. taniej. Jeżyny i borówki to nie wszystko co kupisz za grosze

Jacek Sasin w TVP Info zaznaczył, że z pewnością nie zapadnie decyzja na temat ponownej izolacji całego kraju. Minister deklaruje, że zarówno on, jak i Rada Ministrów chcą uniknąć wzrostu bezrobotnych. Polityk Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że dobro przedsiębiorców również jest dla rządu ważne. Przypomnijmy, że trwają negocjacje między Łukaszem Szumowskim a branżą ślubną na temat zakazania wesel w powiatach, które stanowią ognisko zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja Kościoła. Duchowni mówią zdecydowane "nie" takiej muzyce
  2. Koronawirus a grypa. Obalamy popularny mit
  3. Kinga Duda zrobiła coś niezwykle wymownego podczas zaprzysiężenia. Drobny szczegół mówi więcej niż tysiąc słów
  4. Gwiazda Pytanie na śniadanie "modli się, aby TVP jej nie zwolniło". Dramat prezenterki
  5. Jacek Kurski w poważnych tarapatach przez sytuację rodzinną? Zaskakujące doniesienia o jego przyszłości
  6. Stało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjach

Źródło: [TVP Info]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News