Jacek Sasin TVP Info. WTVŹródło: WTV
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 7 Sierpnia 2020

Wróci całkowity lockdown? Jest nowe stanowisko ministra

Jacek Sasin w TVP Info odpowiadał na pytania w sprawie planowanego zaostrzenia restrykcji. Drastyczny wzrost zachorowań wymusza powrót do rygoru sanitarnego. Pojawiły się jednak doniesienia o podziale obostrzeń na konkretne powiaty.

Kryzys epidemiczny wymaga racjonalnych i dobrze przemyślanych posunięć. Rozwój zakażeń zarówno dla Polski, jak i każdego innego państwa stanowił nie lada wyzwanie. Mateusz Morawiecki wspólnie z Łukaszem Szumowskim do dziś podejmują najważniejsze decyzje, których celem jest zabezpieczenie naszego zdrowia i życia. Wiele z nich odcisnęło swoje piętno na naszej codzienności czy też finansach. Okazuje się, że mogliśmy zbyt szybko pozwolić sobie na niektóre rozrywki.

Milionerzy: Banalne pytanie za pół miliona? Uczestniczka długo się wahałaMilionerzy: Banalne pytanie za pół miliona? Uczestniczka długo się wahałaCzytaj dalej

Jacek Sasin w TVP: "Zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia"

Obowiązek noszenia masek, utrzymywania dystansu społecznego, czy też dezynfekcji rąk to codzienność każdego z nas. Przypomnijmy, że zwłaszcza w wąskich i zamkniętych pomieszczeniach należy przestrzegać zasad reżimu sanitarnego. Dotyczy to zwłaszcza autobusów, tramwajów oraz pociągów. Solidarność społeczna oraz przestrzeganie przepisów umożliwiło zrezygnowanie z pewnych restrykcji. Wraz ze wzrostem zachorowań padły nowe pomysły rządowe na załagodzenie sytuacji.

Śmierć w Śmierć w "Na Wspólnej". Tragiczne okoliczności rozstania z jedną z bohaterekCzytaj dalej

Minister aktywów państwowych został poproszony o komentarz w sprawie dostosowania restrykcji do sytuacji epidemicznej w danym powiecie. - Myślę, że to jest rozwiązanie znacznie lepsze, wprowadzające mniejsze zamieszanie, mniejsze straty w gospodarce. Natomiast, oczywiście te działania, które podejmowaliśmy dot. wsparcia przedsiębiorców, ochrony miejsc pracy - przede wszystkim, bo zależy nam na tym, żeby nie wróciła plaga bezrobocia - będą kontynuowane - deklarował na antenie TVP Info.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Więźniowie nie dali żyć ojcu, który zabił miesięcznego Wiktorka. Porażające, co zrobili w areszcie
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Drogie owoce? Nie w Lidlu, sieć sprzedaje je nawet 80 proc. taniej. Jeżyny i borówki to nie wszystko co kupisz za grosze

Jacek Sasin w TVP Info zaznaczył, że z pewnością nie zapadnie decyzja na temat ponownej izolacji całego kraju. Minister deklaruje, że zarówno on, jak i Rada Ministrów chcą uniknąć wzrostu bezrobotnych. Polityk Prawa i Sprawiedliwości przekonywał, że dobro przedsiębiorców również jest dla rządu ważne. Przypomnijmy, że trwają negocjacje między Łukaszem Szumowskim a branżą ślubną na temat zakazania wesel w powiatach, które stanowią ognisko zakażeń.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zaskakująca decyzja Kościoła. Duchowni mówią zdecydowane nie takiej muzyce
  2. Koronawirus a grypa. Obalamy popularny mit
  3. Gwiazda Pytanie na śniadanie "modli się, aby TVP jej nie zwolniło". Dramat prezenterki
  4. Jacek Kurski w poważnych tarapatach przez sytuację rodzinną? Zaskakujące doniesienia o jego przyszłości
  5. Stało się, Szumowski zapowiedział poważne zmiany. Polaków czekają spore utrudnienia na wakacjach

Źródło: [TVP Info]