Akcja służb, zdjęcie poglądowe. policja.pl
Źródło: policja.pl
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 13 Grudnia 2019

Do mieszkania b. księdza nad ranem wtargnęło ABW. Mógł planować zamach

Jacek Międlar, były ksiądz, został zatrzymany przez ABW. Funkcjonariusze wtargnęli do jego mieszkania dziś o 6 rano. Mężczyzna miał publicznie wzywać do gromadzenia broni, jak twierdzi OMZRiK, by mordować osoby pochodzenia żydowskiego.

Funkcjonariusze Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego aresztowali Międlara dziś nad ranem. Podstawą było pogwałcenie artykułu 256 Kodeksu Karnego oraz groźby karalne. Artykuł ten mówi, że "Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2".

Jacek Międlar zatrzymany. Braun: "A więc pokaz siły"

Jak podaje Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych, "agenci przeszukali nie tylko mieszkanie samego Międlara i jego konkubiny, ale również dom jego rodziców. Świadkowie wiedzieli prowadzenie przeszukań pod kątem poszukiwania broni i materiałów wybuchowych". Ośrodek złożył zawiodomienie w Prokuraturze we Wrocławiu o możliwości popełnienia czynów z wspomnianego artykułu 256. "Jesteśmy skuteczni", oceniają na swoim profilu Facebookowym.

13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapomina13 grudnia był traumą dla milionów polskich dzieci. Dziś się o tym zapominaCzytaj dalej

W nieco innym tonie o zajściu wypowiadał się Grzegorz Braun, poseł konfederacji. – Funkcjonariusze ABW, długa broń, wyłamana furka prowadząca do domostwa. A więc pokaz siły – stwierdził, cytowany przez "Wprost".

Jak informuje tygodnik, były ksiądz został zatrzymany „w związku z podejrzeniem publicznego nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych poprzez publikację w dniu 9 listopada 2019 r. na portalu internetowym artykułu pt. »Polska w cieniu żydostwa. O masowej zdradzie i dywersji wobec odradzającego się państwa, czyli skrywana prawda na stulecie odzyskania niepodległości«”.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Pobierasz dwa razy 500 plus, zmniejszą ci wypłatę. Bezlitosny wyrok Trybunału

2. Nie żyje 17-latek. Wszystko przez zbyt gwałtowny ruch głową

3. Ksiądz dziękował za głosowanie na konkretną partię. Właśnie awansował

4. Janusz Korwin-Mikke ze szczegółami o pierwszych razach. Reakcja publiczności bezcenna

5. Kobieta wsiadła do windy, zapominając o swoim psie na smyczy. Bohaterska, natychmiastowa reakcja mężczyzny

6. Najpierw 14-letnia Dżessika współżyła z 2 chłopakami w szkolnej toalecie, ale później było już tylko gorzej. Rzeczy, które kazała zrobić Sebastianowi są po prostu straszne