Jacek Kurski zwolnił kolejnego pracownika z TVP. youtube/onetnews
Źródło: youtube/onetnews
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Grudnia 2019

Jacek Kurski zwolnił pracownika z TVP. Kuriozalny powód

Jacek Kurski podzielił się informacją, że z TVP zwolniona została kolejna osoba. Chodzi o pracownika, który odpowiedzialny jest za użycie słowa "Silesia" zamiast "Polska". To kuriozalne zwolnienie poruszyło opinię publiczną. Czy faktycznie było to słuszne?

Jacek Kurski poinformował, że z pracą w TVP musiała pożegnać się kolejna osoba, odpowiedzialna za zamieszczenie w logo Eurowizji Junior 2019 słowa "Silesia" zamiast "Polska".

Jacek Kurski przy okazji zabrał także głos w sprawie zwolnienia dwóch pań, które były do niedawna nierozłącznie kojarzone z telewizją publiczną. Chodzi o Monikę Zamachowską i Barbarę Kurdej-Szatan. Obie kobiety nie prowadzą już programów w TVP.

- "Nie ma w tym żadnego innego kontekstu niż merytoryczny"- powiedział w rozmowie dla wp.pl prezes Telewizji Polskiej, dodając przy tym, że nikt nie jest na wieczność.

TVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentujeTVP nie pokaże wręczenia nagrody Nobla dla Tokarczuk? Kurski komentujeCzytaj dalej

Jacek Kurski i zwolnień w TVP ciąg dalszy

Głośne wydarzenie muzyczne - Eurowizja Junior 2019, miało miejsce niespełna dwa tygodnie temu. Podczas niego doszło do wyżej wspomnianego incydentu z użyciem niewłaściwego słowa w logo Eurowizji. W jednym z ostatnich wywiadów prezes TVP Jacek Kurski wyznał, że z tego właśnie powodu w Telewizji Polskiej doszło do kolejnego zwolnienia pracownika. Można śmiało stwierdzić, że powód zwolnienia wydaje się być raczej błahy, szczególnie, że każdy ma prawo do błędów. Niestety, widocznie prezes TVP jest innego zdania.

- "Osobę na kierowniczym stanowisku, zresztą z bardzo wysokimi referencjami, która na coś takiego się zgodziła, pożegnałem i natychmiast zarządziłem zmianę. Nie wszędzie było to już niestety możliwe" - powiedział Kurski.

Czy aby na pewno taka wpadka, nieważne czy celowa czy przypadkowa, była słusznym powodem do zwolnienia? Może wystarczyłoby tylko samo pouczenie, rozmowa.

ZOBACZ TAKŻE:

1. TVP atakuje Filipa Chajzera. Nie oszczędzili go

2. Królowa Elżbieta razem z Marilyn Monroe. Ujawniono niepowtarzalne zdjęcie

3. Kupujesz produkty na wagę? "Tajemniczy klienci" doszli do przerażających wniosków

4. Co dalej z 13. emeryturami? "Jesteśmy gotowi je wypłacać"

5. Lodówkę lub pralkę kup przed nowym rokiem. Potem ostro przepłacisz

6. Dziewczyna żegna umierającego chłopaka po raz ostatni. Zdjęcie ich spotkania jest porażające, nie da się go zapomnieć