Jacek Kurski ma swojego Misiewicza?
Źródło:wikipedia
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 30 Października 2019

Jacek Kurski znalazł sobie Misiewicza? Niedawno zdał maturę i jest dyrektorem w TVP

Jacek Kurski ma wśród swoich najbliższych współpracowników dwie, szczególnie rozpoznawalne postacie. 56-letni dyrektor biura spraw korporacyjnych, Stanisław Bortkiewicz wzbudza jednak mniejsze kontrowersje, niż młodszy od niego o 30 lat Paweł Gajewski. Obejmujący wysokie stanowiska w TVP 26-latek został już okrzyknięty nowym "Misiewiczem".

Co wiemy o Pawle Gajewskim? Ma 26 lat, a maturę, według źródeł przytaczanych przez "Politykę", zdał niedawno, w trybie eksternistycznym. Pracę w TVP rozpoczął w 2016 roku. Początkowo, jako wicedyrektor w biurze spraw korporacyjnych. W lutym 2018 roku został wicedyrektorem ds. operacyjnych w Telewizyjnej Agencji Informacyjnej i pełnomocnikiem zarządu. Gajewski piął się po szczeblach kariery w Telewizji Polskiej, by ostatecznie objąć fotel wiceszefa TAI.

Choć Gajewski jest znany w swoim środowisku, szerszej widowni objawił się, kiedy sfotografowano go razem z Jackiem Kurskim. Na zdjęciach widzimy 26-latka, trzymającego parasol nad głową swojego szefa i jego żony po festiwalu w Opolu.

Tusk jednak wróci do Polski? Wykonał pierwszy ruch, premiera już 12 grudniaTusk jednak wróci do Polski? Wykonał pierwszy ruch, premiera już 12 grudniaCzytaj dalej

Relacja Gajewskiego z Kurskim sięga czasów znacznie odleglejszych, niż początek jego kariery w TVP. Chłopak towarzyszył prezesowi Telewizji Polskiej, kiedy ten razem ze Zbigniewem Ziobrą budował Solidarną Polskę. Nie opuścił swojego obecnego szefa nawet, kiedy jego ugrupowanie z kretesem przegrało wybory do Parlamentu Europejskiego w 2014 roku. Wygląda na to, że lojalność Gajewskiemu się opłaciła.

Jacek Kurski nie szczędzi swoim pracownikom. Wiemy ile zarabia Gajewski

Z kalkulacji "Wirtualnych Mediów" wynika, że średnie wynagrodzenie na stanowiskach dyrektorskich w TVP w 2018 roku wynosiło niemal 22 tysiące złotych. A to tylko szacunki. Nie jest tajemnicą, że najbardziej zasłużone dla telewizji osoby zarabiają znacznie więcej, niż przedstawiane jest w tabelkach. Za przykład posłużyć tutaj może sytuacja Danuty Holeckiej i Michała Adamczyka. Jak ujawniła w 2017 roku "Dziennik Gazeta Prawna", dziennikarze wystawiali firmie faktury opiewające na ok. 40 tysięcy złotych miesięcznie.

Wysokie zarobki to niejedyna forma wdzięczności ze strony Jacka Kurskiego, na jaką liczyć może Paweł Gajewski. Jak poinformował "Fakt", 26-latek ma swój własny gabinet na 9. piętrze i służbowego opla insignia, którego prowadzi dla niego kierowca.

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News