Jacek Kurski u Krzysztofa Ziemca
Źródło: Twitter/@winatuska1
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 2 Lutego 2020

Gdyby tylko wiedział, że Kurski zostanie jego szefem. Nagranie, o którym oboje woleliby zapomnieć

Jacek Kurski, choć w okresie swojego politycznego rozkwitu zapewniał, że nie chciałby zostać prezesem TVP, od 2016 roku obejmuje stery w Telewizji Polskiej. Jego sposób zarządzania był przez ostatnie 4 lata mocno krytykowany. Kurskiemu obrywało się nie tylko za niegospodarność (w tym roku państwowe media otrzymają z budżetu państwa aż 2 mld zł) ale i stronniczość. Rozmowa, jaką swego czasu odbył na antenie tvp.info, dziś nie mogłaby mieć miejsca.

Kurski został wybrany na prezesa Telewizji Polskiej 12 października 2016 roku przez Radę Mediów Narodowych, głosami posłów PiS i jednego przedstawiciela KP Kukiz’15. Wcześniej spełniał się jednak w polityce. W parlamencie, zarówno krajowym jak i europejskim, reprezentował ugrupowania, składające się na dzisiejszy obóz rządzący. Trudno ocenić czy to właśnie polityczne koneksje, czy krótka kariera dziennikarska przed ich nabyciem sprawiły, że uznano go za najlepszego kandydata do objęcia prezesury w TVP.

Aktorka znana z Aktorka znana z "Czterdziestolatka" była w wyjątkowej relacji z Rydzykiem. Niewiele osób zna prawdę o Irenie KwiatkowskiejCzytaj dalej

Krążący dziś po internecie wywiad, jakiego udzielił niegdyś Krzysztofowi Ziemcowi przypomina, jak na przestrzeni lat zmieniły się ściezki zawodowe obydwu panów. Dziennikarz, związany z TVP od 2004 roku przetrwał czystki z początków prezesury Kurskiego. Pomóc mogły tutaj jego konserwatywne poglądy, bo z pewnością nie wywiady pokroju tego, który znajdziecie nad artykułem.

Jacek Kurski drogowym recydywistą

Panowie wraz z obecnym w studio Andrzejem Rozenkiem, rozmawiali na temat zaostrzenia przepisów drogowych. Krzysztof Ziemiec nie oszczędzał w tym kontekście Kurskiego, który ma na swoim koncie kilka mandatów. Nie mógł wówczas przewidzieć, że za kilka lat rozmówca zostanie jego szefem.

 - Pana pewnie zmartwię, bo pan jest bohaterem, jeśli chodzi o przekraczanie dozwolonej szybkości - powiedział Ziemiec.

 - Nie przekraczam częściej niż statystyczny poseł, tylko mam to szczęście, że nawet jak idę teraz do telewizji to jedzie za mną paparazzi - odpowiedział Kurski.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Umowa o pracę, dzieło, zlecenie. Wielu pracowników nie zna nawet swoich praw

2. Nie widzieli się 15 lat, gdy wsiadł do samolotu, rozpętała się śnieżyca. Pomysł Polaka ją zachwycił

3. Badania wywracają do góry nogami wszystko, co myśleliśmy o kotach. Nawet nie wiecie, jak bardzo was kochają

4. Awantura w programie na żywo. Poseł nie wytrzymał, wyszedł ze studia

5. Co się stało Sikorskiemu? Do sieci wyciekły zdjęcia

6. W sieci pojawiły się wstrząsające zdjęcia z domu opieki. Nie mieści się w głowie, jaka rzecz dzieje się ze schorowaną 80-latką