Jacek Kurski tę tajemnicę chciał ukryć dla siebie. (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Weronika Szatkowska
Autor Weronika Szatkowska - 31 Maja 2020

Jacek Kurski wolałby zapomnieć o wydarzeniach z ostatniego okresu. Ujawniamy, tle niebotyczne sumy

Jacek Kurski nie schodzi z języków zarówno obserwatorów życia medialnego, jak i środków masowego przekazu. Wszyscy zastanawiają się, ile pieniędzy właściwie otrzymywał ponownie odwołany prezes Telewizji Polskiej. Doniesienia o jego zarobkach rzuciły nowe światło na jego postać.

Jacek Kurski był najdłużej funkcjonującym prezesem TVP. Decyzją Rady Mediów Narodowych został on odwołany ze swojej funkcji w marcu br. Obecnie sytuacja jest bardzo dynamiczna. Jak informują Wirtualne Media, "RMN zamierza wycofać się ze swoich decyzji sprzed tygodnia. Wtedy oprócz powołania Kurskiego do zarządu zdecydowano, że zarząd Telewizji Polskiej może liczyć cztery osoby, o jedną więcej niż poprzednio".

Szymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęSzymon Hołownia bardzo wulgarnie, nikt się nie spodziewał. Chodzi o żonęCzytaj dalej

Jacek Kurski: zarobki byłego prezesa TVP

Kurski według był też jednym z najlepiej wynagradzanych dyrektorów publicznego medium. Portal Wirtualne Media ujawnił, jakie kwoty mogły wpływać na jego konto. Przychody zostały podzielone na poszczególne lata.

Z informacji przedstawionych przez Wirtualne Media wiemy, że Jacek Kurski w 2016 roku zarobił aż 304 tys. zł brutto. W 2017 otrzymał aż 333,2 tys. zł., a w 2018 roku 414 tys. zł brutto. Oznacza to, że przez 12 miesięcy jego pensja wyniosła łącznie 414 tys. zł. Jak pisze Business Insider Polska, "według Wirtualnych Mediów prezes zarabiał wtedy 7-krotność ówczesnej średniej krajowej, co dawało kwotę 34,5 tys. zł miesięcznie".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
2. GW: Emeryci biją na alarm, skarbówka zajmuje ich konta. Też mogą zabrać twoją emeryturę za nieopłaconą daninę

Jacek Kurski był na stanowisku prezesa TVP łącznie przez okres trzech lat. Mógł wtedy zarobić nawet ponad milion złotych brutto. Przypomnijmy, że miał on ponownie wrócić na swoje stanowisko. Ostatecznie, znów utracił swoją pozycję w mediach publicznych.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrowersyjny pomysł firmy farmaceutycznej. Chcą zarażać koronawirusem zdrowych ludzi
  2. Koronawirus w schronisku dla bezdomnych. Na kwarantannie 160 osób
  3. Warszawa. Ruszył kolejny Strajk Przedsiębiorców. Co tam się dzieje?
  4. Rząd nagle wprowadził bardzo ważne zmiany dotyczące każdego. Chodzi o komunikację miejską i konsekwencje
  5. Krystyna Pawłowicz w nocy opublikowała dziwne zdjęcia. Co jej się stało?
  6. 10 osób zginęło, wprowadzono pilny stan wyjątkowy. Amanda uderzyła, tragiczna wiadomość ze świata

Źródło: [Wirtualne Media, Business Insider Polska]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News