Jacek Kurski. (zdj. Il. ) ; Flickr/TV6 NewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/TV6 News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 30 Lipca 2020

Wszystkie romanse Jacka Kurskiego. Wielu może się zdziwić, co na swoim koncie ma prezes TVP

Jacek Kurski w ostatnim czasie uskarżał się na ingerowanie prasy w jego życie prywatnie. Okazuje się jednak, że prezes TVP udzielił niecodziennego wywiadu na temat swoich romansów. Monika, Lidia, Kasia, Beata to zaledwie część jego "pierwszych miłości". Przypominamy rozmowę z "Onetem" z 2008 roku przeprowadzoną przez Anję Laszuk.

Od kilku tygodni media obrały na celownik budzącego kontrowersje prezesa TVP. Chwilę po ślubie w krakowskich Łagiewnikach, zakochani znaleźli się na nagłówkach największych portali. Wiele wskazuje na to, że zaproszenie dziennikarzy na uroczystą ceremonię, nie było najlepszym pomysłem. Na światło dzienne nieustannie wychodzą kolejne niecodzienne fakty na temat byłego polityka. Kulisy rozwodu z Moniką Kurską, to nie jedyne interesujące aspekty z życia Jacka Kurskiego. 12 lat temu dziennikarz udzielił obszernego wywiadu na temat swoich romansów. 

Co stało się za kulisami? Kolejna, czołowa gwiazda Dzień Dobry TVN miałaby pożegnać się z programemCo stało się za kulisami? Kolejna, czołowa gwiazda Dzień Dobry TVN miałaby pożegnać się z programemCzytaj dalej

Jacek Kurski: "Napisała mi list, z którego wynikało, że mnie kocha. Pamiętam, że zupełnie zgłupiałem"

W rozmowie z Onetem w 2008 roku Jacek Kurski opowiedział o swoim życiu uczuciowym Anji Laszuk.

 - Dziewczyną i kobietą mojego życia jest oczywiście moja żona Monika, którą spotkałem w "ogólniaku" - tłumaczył Jacek Kurski. Zapytany przez redaktorkę Onetu o pierwsze miłostki z dzieciństwa ówczesny działacz Prawa i Sprawiedliwości opowiedział o Beacie i Kasi. Może w czwartej klasie szkoły podstawowej? Miała na imię Kasia. Siedziała kilka ławek dalej. Napisała mi list, z którego wynikało, że mnie kocha. Pamiętam, że zupełnie zgłupiałem. (list był napisany - przyp. red.) Trochę nieporadnie. Miałem z tym pewien kłopot, ponieważ mnie z kolei podobała się Beata. Z tej samej klasy. Problem rozwiązał się dosyć szybko. Kasia dowiedziała się o "trójkącie", a Beata wyjechała za granicę - opowiadał. 

Zadziwiające sceny na żywo w Dzień Dobry TVN, prowadzący się nie popisał. Ekspertka nie ukrywała zażenowaniaZadziwiające sceny na żywo w Dzień Dobry TVN, prowadzący się nie popisał. Ekspertka nie ukrywała zażenowaniaCzytaj dalej

Kurski podczas rozmowy z "Onetem" ujawnił też historię swojej miłości do Lidii. Podczas wyjazdu na olimpiadę, w Moskwie spotkał ją po raz pierwszy. - Ja miałem czternaście, ona dwanaście lat. Wówczas to była duża różnica wieku, ale zważywszy na szybsze dojrzewanie dziewczynek, byliśmy emocjonalnymi równolatkami. Utrzymywaliśmy korespondencję do stanu wojennego, a potem życie mnie pochłonęło - zdradzał dziennikarce obecny prezes TVP.

Wyznał też, kiedy przeszedł pierwsze inicjacje. - Studia są dla mnie emocjonalną białą plamą albo czarną dziurą. Moim dzieciom doradzam, żeby wybrały inne miasto. Natomiast z "ogólniaka" mam wszystko. I miłość. I wszelkiego rodzaju inicjacje. I żonę - zdradził na łamach "Onetu". Wskazuje, że podczas przerwy między dwiema lekcjami matematyki zrozumiał, że chce wyznać Monice swoją miłośc. Przypomniał, że jadł wówczas kanapkę z serem. 

Rozmówca "Onetu" dodał, że między kochankami zdarzały się rozstania. Kurski tłumaczył, że wynikały one z lęku przed spędzeniem całego życia z jedną kobietą. - Musiałem dojrzeć i zrozumieć, ile jest warta i jak wiele dla mnie znaczy - ocenia. Były polityk zdradził, że przerwanie związku z Moniką przeżywał przez ponad rok. Nie spodziewał się, że decyzja ta może wywołać tyle bólu. - rozstania mówią "sprawdzam" rzeczywistym relacjom i uczuciom. Tak to sobie człowiek projektuje i wymyśla. Nie zna stanu ducha. Natomiast sytuacja ekstremalna nazywa prawdę. Szybko okazało się, że nie mogę żyć bez Moniki - deklaruje.

Dziennikarz opowiedział też o swoich pierwszych sukcesach zawodowych. Wskazuje, że udało mu się pokonać towarzyszącą mu "pokusę". - Kasa, wolna chata, telewizyjna rozpoznawalność... Same koordynaty grzechu. I ten wieloletni okres pracy z dala od domu przeszedłem zwycięsko - wymienia dla "Onetu".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiele osób do samego końca walczyło o jej życie. Niestety, choroba zebrała nieubłagane żniwo
2. Opłaty wyższe o 1000 proc. W jednym polskim mieście już pojawił się postulat
3. Kierowcy muszą przygotować się na podwyżki, nie ma odwrotu. Opłaty idą w górę, jednak wybranych ominą

Jacek Kurski w młodości miał problemy z rozmawianiem o swoich emocjach. Wyznał, że dopiero w szkole średniej nauczył się wyrażać to, co czuje względem bliskich. Wspominał, że Monikę Kurską poznał w drugiej klasie "ogólniaka". - Z mojej strony miłość wybuchła 5 marca 1983 roku w sobotę o godz. 22.05. Właśnie kończyła się lista przebojów na imprezie u Marzeny w Gdańsku-Wrzeszczu. Grupa rozchodziła się do domów, a ja poczułem afekt do mojej dzisiejszej żony - deklaruje. Obecna parnerka prezesa TVP, Joanna Kurska w rozmowie z "Super Expressem" deklarowała, że z wiekiem zarówno ona, jak i jej mąż stają się coraz bardziej dojrzali. Wiemy też, że zakochani nie planują podróży poślubnej przez wzgląd na kryzys epidemiologiczny. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiany sportowiec zawiesza karierę. Jego 5-letni synek zachorował na raka
  2. Premier Mateusz Morawiecki zabrał głos w sprawie obostrzeń. Jego słowa zmartwiły wiele osób
  3. Tęczowa flaga na pomniku Chrystusa w Warszawie. Profanacja czy manifest
  4. Tata kupił córce samochód w prezencie. Kilka dni później znalazł porażający list w skrytce i zalał się łzami
  5. Gigantyczny pożar w polskim mieście, wszystko spowite w czarnym, gęstym dymie. Na miejsce szybko ruszyły służby
  6. Wiemy, co z prawie 500 protestami wyborczymi. Sąd Najwyższy wreszcie ujawnia, poznaliśmy kluczowe szczegóły
  7. Porażająca decyzja sztabu kryzysowego. Kolejny hotel w Krakowie zamieniają w izolatorium

Źródło: [Onet: "Romanse Kurskiego" 25.06.08]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!