Jacek Kurski miał napierać na dziennikarza, by ten ujawnił źródło swych informacji.. (zd. il.) Wikimedia Commons/Adrian Grycuk
Źródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 28 Lipca 2020

Jacek Kurski jeszcze niedawno napierał na dziennikarza? Rzecznik Praw Obywatelskich wezwał go do odpowiedzi, padły poważne oskarżenia

Jacek Kurski od przeszło tygodnia nie przestaje gościć w medialnych nagłówkach. Kontrowersje dotyczące polityka PiS nie ograniczają się bynajmniej do tematu kościelnego ślubu prezesa TVP ze swą drugą wybranką. Przypominamy, że przed kilkoma miesiącami w prasie głośno było o rzekomych naciskach Kurskiego na dziennikarza, by ten ujawnił źródło swych informacji.

Przed kilkoma dniami Telewizja Polska poinformowała, że Jacek Kurski ponownie pełnił będzie obowiązki prezesa stacji. I choć w komunikacie TVP zastrzeżono, że polityk Prawa i Sprawiedliwości powróci na stanowisko jedynie tymczasowo, nie sposób wykluczyć, że wobec ogromnego wpływu, jaki miał on na reelekcję Andrzeja Dudy, Kurski zabawi na stanowisku nieco dłużej. Ostatnimi czasy otrzymujemy zatem mnogość pytań oraz kontrowersji dotyczących byłego europosła. Nie inaczej wyglądało to i w przeszłości.

Monika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduMonika Kurska nie otrzymywała alimentów od Jacka Kurskiego? Na jaw wychodzą również inne pikantne szczegóły i kulisy rozwoduCzytaj dalej

Jacek Kurski zdementował pogłoski

W grudniu ubiegłego roku, w trakcie poprzedniej kadencji w fotelu prezesa Telewizji Polskiej Jacka Kurskiego (jeszcze przed jego dymisją wywołaną – jak na ironię – przez prezydenta Dudę), media obiegła wiadomość o rzekomych naciskach, jakich ze strony szefa TVP oraz Macieja Wąsika, zastępcę szefa MSWiA, miał doświadczać były wiceszef redakcji publicystyki i reportażu TVP Info Mariusz Kowalewski.

Joanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaJoanna Kurska musiała interweniować podczas wesela. Nieznane fakty imprezy nowożeńców od zapleczaCzytaj dalej

Szczegóły afery przytaczał wówczas "Fakt". Na łamach tygodnika "Polityka" Kowalewski miał zapewniać, że był zmuszany do ujawnienia nazwiska swojego informatora, na podstawie wypowiedzi którego dziennikarz ogłosił rzekome zwolnienie ze stanowiska ministra MSWiA Mariusza Kamińskiego. Temat miał on zgłosić na kolegium redakcyjnym. Dodajmy, że usunięcia Kamińskiego żądać miał premier Mateusz Morawiecki.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nie żyje wielokrotnie nagradzana dziennikarka TVP. Polskę obiegła tragiczna wiadomość
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Na grzyby lepiej na piechotę, inaczej możliwa grzywna. Zażądają zapłaty nawet 500 zł

"Zaraz potem zaprosił mnie zastępca Kamińskiego Maciej Wąsik, któremu ktoś z uczestników kolegium usłużnie doniósł. Spytał, skąd to wiem. Wspomniałem o dziennikarzu, ale jego nazwiska nie ujawniłem. Trzy dni później wezwał mnie prezes Kurski i pytał, kto mi to powiedział, bo dzwonił do niego minister-koordynator i on jako prezes chce znać źródła", mówił wówczas Kowalewski, cytowany przez "Fakt".

Sytuacja była dość poważna. O wyjaśnienie sprawy przez prezesa Telewizji Polskiej apelował wówczas Rzecznik Praw Obywatelskich Adam Bodnar. Przyparty niejako do muru Jacek Kurski w odpowiedzi wystosował oficjalne oświadczenie, w którym zdementował rewelacje byłego dziennikarza TVP. "Odnosząc się do zarzutów stawianych publicznie przed red. M. Kowalewskiego, dotyczących rzekomego nakłaniania do złamania tajemnicy dziennikarskiej, podkreślam, że nigdy od dziennikarzy TVP SA nie wymagano, aby ujawniali dane objęte tą tajemnicą", zapewniał szef telewizji publicznej. Dodał, że "w żaden sposób nie wywierano nacisku na Kowalewskiego, jak również nie odsuwano go od anteny".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Z ostatniej chwili: Ogromna akcja w kraju, wielu zatrzymanych. Chodzi o wysoko postawione osoby
  2. Ogromny pożar samochodu, poparzoną kobietę znaleziono pod wiaduktem, nie żyje. Tragedia na S8
  3. Wirusolog twierdzi, że koronawirus to sztuczny twór
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Polski rząd podjął decyzję. Ważna informacja dla osób jadących za granicę

Źródło: fakt.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!