Jacek Kurski zarobił niemal 1,5 mln złotych w 4 lata.. wikipedia/Adrian Grycuk/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0Źródło: wikipedia/Adrian Grycuk/Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 26 Lipca 2020

Co roku coraz więcej. Kolosalne zarobki Jacka Kurskiego zezłoszczą wielu Polaków

Jacek Kurski w istotny sposób przyczynił się do reelekcji Andrzeja Dudy. Niewykluczone zatem, że wobec wdzięczności obozu Prawa i Sprawiedliwości polityk ponownie pełnił będzie funkcję prezesa Telewizji Polskiej, a więc powróci na stanowisko, które od 2016 roku przynosiło mu astronomiczne zarobki.

Przypomnijmy, że wobec decyzji Rady Mediów Narodowych Kurski przestał być prezesem TVP w marcu bieżącego roku. Dymisja polityka miała związek ze stanowiskiem Andrzeja Dudy, który podpisanie ustawy gwarantującej niemal 2 mld zł dla mediów publicznych uzależnił o ustąpienia faworyta Jarosława Kaczyńskiego. Jak na ironię, to właśnie pomoc Jacka Kurskiego w reelekcji kandydata Prawa i Sprawiedliwości może ponownie zapewnić mu posadę szefa stacji.

Choć minęło 15 lat, Jolanta Kwaśniewska nadal uważana jest za najlepszą pierwszą damę. Wszystko potwierdza sondaż IBRISChoć minęło 15 lat, Jolanta Kwaśniewska nadal uważana jest za najlepszą pierwszą damę. Wszystko potwierdza sondaż IBRISCzytaj dalej

Jacek Kurski i niemal 1,5 mln zł

"W związku z rozpoczynającym się 27 lipca urlopem p.o. prezesa zarządu TVP Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków prezesa zarządu od 7 sierpnia pełnienie obowiązków prezesa zarządu TVP powierzono Jackowi Kurskiemu", czytamy w komunikacie opublikowanym w miniony piątek na stronie internetowej Centrum Informacji TVP, cytowanym przez "Business Insider".

Co wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCo wiemy o żonie Jacka Kurskiego? Kilka zaskakujących faktów, które mogą zmienić perspektywę wieluCzytaj dalej

Mimo że według oficjalnej narracji polityków PiS Kurski miał zostać jedynie tymczasowo oddelegowany do zastąpienia Łopińskiego, niewykluczone, że zasłużony polityk partii rządzącej zabawi tam na dłużej. Warto dodać, że kierownicze stanowisko dotychczas przynosiło Jackowi Kurskiemu doprawdy imponujące pieniądze. Począwszy od 2016 roku, prezes Telewizji Polskiej zarabiał przeszło 300 tys. zł rocznie. Kwota ta rosła jednak rokrocznie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W końcu stało się, klamka zapadła. Od jutra tysiące rodzin straci pieniądze na dzieci
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?
 

W pierwszym roku swej kadencji Kurski zarobił 304 tys. zł brutto. W roku 2017 było to już z kolei 333,2 tys. zł brutto. Wynagrodzenie wzrosło wyraźnie w roku następnym, przynosząc związanemu z Prawem i Sprawiedliwością politykowi około 414 tys. zł brutto. Około, ponieważ jak wskazuje "BI", kwota za rok 2018 podana została w przybliżeniu. W sprawozdaniu finansowym stacji zaznaczono, że dwuosobowy zarząd otrzymał łącznie 811,8 tys. zł. Kwota mogła być zatem jeszcze pokaźniejsza.

W trakcie trzech lat pełnienia funkcji prezesa Telewizji Polskiej Jacek Kurski zainkasował zatem około miliona złotych. Przyjąwszy, że jego wynagrodzenie w roku 2019 nie zostało zmniejszone, należy przypuszczać, że podczas całej kadencji polityk zarobił ponad 1,4 mln zł.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przed chwilą Polsat przekazał pilne ostrzeżenie. Zacznie się jeszcze dzisiaj
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Skandal w Zakopanem. Oburzeni mieszkańcy się skarżą. Władze rozkładają ręce

Źródło: businessinsider.com.pl