Jacek Kurski. (zdj. Il. ) ; Flickr/TV6 News
Źródło: (zdj. Il. ) ; Flickr/TV6 News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 25 Lipca 2020

Ulotka Jacka Kurskiego sprzed lat wyciekła do mediów. Aż trudno uwierzyć, jakie miał pomysły

Jacek Kurski w 2002 roku startował na urząd prezydenta Gdańska. Wspólnie z Ligą Polskich Rodzin chciał odebrać władzę Platformie Obywatelskiej w ważnym dla nich samorządzie. Koniec z układami, kara śmierci i błogosławieństwo Jana Pawła II. Co jeszcze przygotował wówczas prezes Telewizji Polskiej?

Jacek Kurski od kilku dni jest osobą, która nie schodzi z nagłówków największych polskich mediów. Cała Polska mogła obserwować relacje z jego ślubu w krakowskich Łagiewnikach. Wspólnie z Joanna Kurską wskazywali, że po wielu latach stali się dojrzalszymi i poważniejszymi ludźmi. Prezenterowi udało się też ponownie przejąć władzę w Telewizji Polskiej. Jeden z użytkowników Twittera dotarł do zaskakujących informacji na temat byłego posła Prawa i Sprawiedliwości.

Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: Brat Jacka Kurskiego nie chce go znać? Wielki konflikt, o którym się nie mówi: "Odreagowujesz kłamliwym atakiem na rodzinę"Czytaj dalej

Jacek Kurski chce kary śmierci dla morderców? Ujawniono treść jego dawnej ulotki

Przypomnijmy, że nie tylko związki, ale i rodzina prezesa TVP budzą w naszym kraju wiele emocji oraz kontrowersji. "Gazeta Wyborcza" ujawniła relację Magdy Nowakowskiej, która publicznie oskarżyła syna Jacka Kurskiego o gwałt. Do wykorzystywania seksualnego miało dochodzić, gdy miała zaledwie 9 lat. Dramatyczne doświadczenia kobiety poważnie skłóciły ze sobą obie rodziny. W wystosowanych oświadczeniach nie szczędzili sobie ostrych słów.

We wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomocWe wsi dowiedzieli się, że Mariusz jest gejem. Jego życie jest zagrożone, robią zebrania pod domem, próbowali otruć psa. Potrzebna pomocCzytaj dalej

Jacek Kurski nie od zawsze zajmował się dziennikarstwem. Większość z nas może kojarzyć go z pełnienia funkcji prezesa TVP, jednak lata temu prezenter zajmował się polityką. Pełnił funkcję posła Prawa i Sprawiedliwości, a nawet startował na urząd europarlamentarzysty. Po nieuzyskaniu mandatu do Parlamentu Europejskiego wszystkie media żyły jego rozwodem z ówczesną żoną, Moniką Kurską. W 2002 roku ubiegał się za to o urząd prezydenta Gdańska. Za pośrednictwem Twittera ujawniono jego dawną ulotkę wyborczą.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Zakaz handlu. Czy 26 lipca zrobimy zakupy?

Jacek Kurski zaprojektował zaskakującą ulotkę podczas walki o fotel w gdańskim ratuszu. Jako element działań kampanijnych ówczesny działacz Ligi Polskich Rodzin przypomniał najważniejszy dzień w swoim życiu. W 1999 roku otrzymał błogosławieństwo od samego Jana Pawła II. Postulował przerwanie układów, jakie miały panować w Gdańsku. Określał się mianem "prezydenta z charakterem". Wielokrotnie krytykował też władze samorządu za rzekomą biedę, marazm i korupcję, do jakiej mieli doprowadzić w stolicy województwa pomorskiego. W ujawnionej broszurze czytamy też, że były polityk jest zwolennikiem kary śmierci dla morderców. Poniżej prezentujemy zdjęcia materiału, który otrzymywali Gdańszczanie w 2002 roku.

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wstrząsające sceny podczas pogrzebu. Żałobnicy nagle usłyszeli przeraźliwe krzyki z trumny, wszyscy zamarli
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Są ofiary. Samolot uderzył w apartamentowiec. Dramatyczne doniesienia z Europy

Źródło: [Twitter/Gipsowy Wasyl]