Jacek Kurski TVP. East News/Piotr Molecki
Źródło: East News/Piotr Molecki
Wszystkie wideo autora Paweł Sekmistrz
Autor Paweł Sekmistrz - 24 Października 2020

Czy Jacek Kurski ma coś do ukrycia? TVP nie chce pokazać umowy z Kościołem, zadziwiające

Komunikat dotyczący umowy został opublikowany na stronie internetowej TVP. Jednak tak szybko, jak się pojawił, tak szybko również zniknął. Co jest w tym tajemniczym dokumencie, że zarówno TVP w osobie Jacka Kurskiego, jak i Episkopat tak bardzo boją się pokazać go przedstawicielom mediów?

Treść umowy pomiędzy TVP a episkopatem, dotyczącej produkcji "audycji i przekazów religijnych, publicystycznych, informacyjnych, społecznych i kulturalnych Kościoła katolickiego" wciąż pozostaje nieznana opinii publicznej. Dziennikarze Gazeta.pl spróbowali nawiązać kontakt z obiema stronami w celu upublicznienia założeń dokumentu. Jak się okazało, bezskutecznie.

Zadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gestZadziwiające sceny na Strajku Kobiet. Protestujący mijali policjantkę, nagrano jej nietypowy gestCzytaj dalej

Tajemnicze porozumienie między TVP a Episkopatem podpisane przez Jacka Kurskiego

23 września podpisana została umowa dotycząca współpracy TVP i Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski. Dokument jest nowelizacją kontraktu sprzed 12 lat. Dotyczy m.in. transmisji codziennych mszy świętych na antenie TVP1, Koronki do Miłosierdzia na TVP3 czy też rozwoju Redakcji Programów Katolickich.

Na umowie znalazły się podpisy prezesa TVP Jacka Kurskiego, jednego z członków zarządu Mateusza Matyszkowicza, a także biskupa Artura Mizińskiego i Przewodniczącego Rady ds. Środków Społecznego Przekazu, arcybiskupa Wacława Depo.

W tym samym dniu, w którym podpisana została umowa między TVP a Episkopatem, na stronie internetowej Telewizji Polskiej pojawił się komunikat dotyczący porozumienia. Jego obecność na portalu potrwała jednak zaledwie kilka godzin. Dziś nie ma po nim najmniejszego śladu.

TVP pytana o możliwość udostępnienia tajemniczej umowy do wiadomości publicznej odpowiada jednoznacznie: w tej chwili nie ma na to zgody. Co znajduje się zatem w dokumencie, że Jacek Kurski tak bardzo obawia się jej upublicznienia?

Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Klamka zapadła. Włączając TVP Info za 1,5 godziny możecie się zdziwić, co się dzieje?Czytaj dalej

Dziennikarze odprawieni z kwitkiem

Niezgodę na udostępnienie treści umowy dziennikarzom Gazeta.pl telewizja tłumaczy "ryzykiem zagrożenia interesów TVP S.A.". Do redakcji przesłane zostało obszerne pismo, w którym jej przedstawiciele tłumaczą swoją decyzję w następujący sposób:

"Uzyskanie przed podmiot konkurencyjny informacji o niniejszym porozumieniu umożliwiłoby innym podmiotom, w tym podmiotom konkurencyjnym, oszacowanie na jego podstawie, jaki budżet na programy katolickie przeznacza TVP. Uzyskanie niniejszych informacji może wpływać na wzmocnienie pozycji rynkowej tego konkurenta, jednocześnie osłabiając na nim pozycję TVP S.A."

DZISIAJ GRZEJE: 1.Czy Tadeusz Rydzyk powinien ujawnić swój majątek? Posiada auta i dzieła sztuki za miliony, ale jego finanse są tajemnicą
2. Pobierasz rentę z ZUS? Ostatni dzwonek na złożenie dokumentu, inaczej stracisz pieniądze
3. Przerażające nagranie z Białegostoku, kobieta jest poszukiwana. Okropny, rasistowski atak

W przypadku kontaktu z Sekretariatem Konferencji Episkopatu Polski sytuacja okazała się podobna. Biuro prasowe KEP spławiło dziennikarzy Gazeta.pl trywialną odpowiedzią:

"Sekretariat KEP nie jest upoważniony w tej chwili przez drugą stronę do jednostronnego udostępniania tekstu. Zostanie on opublikowany zgodnie z obowiązującymi procedurami, wraz z innymi dokumentami prawnymi, w kolejnym tomie Akt Konferencji Episkopatu Polski za rok 2020"

Sytuacja nasuwa pytania - co takiego znajduje w tym dokumencie, że obie strony tak bardzo boją się go upublicznić? Jeżeli tak czy inaczej, ma on ujrzeć światło dzienne, to dlaczego nie teraz? Wszystko wskazuje na to, że ta zagadka jeszcze długo nie zostanie rozwikłana.

Bardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćBardzo nietypowe ostrzeżenie IMGW, zrobi się niebezpiecznie. Podano, kto musi się przygotowaćCzytaj dalej

źródło: gazeta.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Syn Martyniuka nie ma litości dla żony. Nie mieści się w głowie, do czego się posunął. Jednak nie wyjdzie z kraju?
  2. Koniec aborcji dla zgwałconych kobiet? Pomysł Kai Godek wzbudził mnóstwo kontrowersji
  3. Położnicy błędnie uznali dziecko za martwe i oddali do kostnicy. Po 6 godzinach odkryto ich pomyłkę, nieprawdopodobny finał historii
  4. Nocne zamieszki pod domem Jarosława Kaczyńskiego. W ruch poszły kamienie i gaz łzawiący
  5. Oburzająca postawa Abp. Jędraszewskiego. Pochwala łamanie praw człowieka i zakaz aborcji
  6. Otworzyła słoik z ogórkami kiszonymi i pobladła. Jej oczom ukazał się żenujący widok