Jacek Kurski TVP. (zdj. Il. ) ; Wikipedia/Piotr VaGla WaglowskiŹródło: (zdj. Il. ) ; Wikipedia/Piotr VaGla Waglowski
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 24 Lipca 2020

Niesłychane, co dalej stanie się z Jackiem Kurskim. Wielu może być wściekłych, chodzi o telewizję

Jacek Kurski przejmie władzę w TVP? Na jaw wyszły nieoficjalne doniesienia, które podważą większość spekulacji na temat byłego prezesa Telewizji Polskiej. Ślub z Joanną Kurską mógł wpłynąć na polityczną przyszłość pana młodego. Członkowie Prawa i Sprawiedliwości przedstawili swoje opinie w tej sprawie.

Okazuje, że huczne przedsięwzięcie, jakim był ślub Jacka Kurskiego, może zaważyć o jego przyszłości w TVP. Przypomnijmy, że z informacji "Wirtualnych Mediów" wynika, że były prezes Telewizji Polskiej miał wrócić na wcześniej zajmowane stanowisko tuż po ogłoszeniu wyników wyborów prezydenckich. Warto podkreślić, że jego miejsce przejął wówczas Maciej Łopiński, który od 10 miesięcy prowadzi prace stacji. Okazuje się, że doszło do ponownego podziału obowiązków między liderami Telewizji Polskiej. Jacek Kurski miał otrzymać władzę nad TVP Sport Telewizyjną Agencją Informacyjną. "Wirtualne Media" wskazują, że oznaczałoby to nadzór nad materiałami emitowanymi w "Wiadomościach".

Poważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćPoważne kłopoty klientów PKO BP. Problemy także w ING, mBank i BNP Paribas, trzeba się przygotowaćCzytaj dalej

Jacek Kurski nie wróci do TVP? "Ten ślub zrobił mu wiele złego"

Niemal wszystkie media w ostatnich dniach bacznie obserwowały i relacjonowały przebieg ślubu Jacka Kurskiego. Ceremonia w krakowskich Łagiewnikach wzbudziła wiele kontrowersji. Na hucznym wydarzeniu stawili się nie tylko najbliżsi pary młodej, ale też wysoko postawieni dziennikarze TVP czy też politycy Prawa i Sprawiedliwości. Beata Szydło, Ryszard Terlecki, Jarosław Kaczyński oraz Danuta Holecka i Michał Adamczyk w eleganckich strojach towarzyszli Jackowi i Joannie Kurskiej. Szczególną uwagę prasy skupiły jednak wydarzenia na Wawelu. Świeżo upieczeni małżonkowie udali się na grób Lecha i Marii Kaczyńskich, gdzie wspólnie prezesem Prawa i Sprawiedliwości złożyli kwiaty w miejscu pochówku pary prezydenckiej.

Poseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęciePoseł trafił do szpitala, musiał przejść ważną operację. Do sieci trafiło wymowne zdjęcieCzytaj dalej

Do ślubu Jacka Kurskiego odniósł się sam ksiądz Isakowicz-Zaleski. - Odbywa się drugi ślub kościelny, tak jakby specjalnie cała Polska miała zwrócić na to uwagę. I rzeczywiście cała Polska zwróciła na to uwagę. Myślę, że wybranie miejsca sanktuarium Jezu, ufam Tobie jest absolutnie nieodpowiedzialną rzeczą. Są setki kościołów, gdzie się to mogło odbyć, i bez kamer telewizyjnych. Co jest istotne, sanktuarium to jest zarządzane przez archidiecezję krakowską, więc władze kościelne nie mogły nie wiedzieć o tym wydarzeniu - deklarował duchowny dla "Gazety Wyborczej". 

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Zaleski skrytykował działania podjęte przez Jacka Kurskiego. Wskazał, że jeszcze nigdy nie natrafił na przypadek uniewaznienia małżeństwa w takich okolicznościach. - w swojej 37-letniej posłudze kapłańskiej nigdy nie spotkał się z przypadkiem unieważnienia małżeństwa po tylu latach pożycia, gdzie narodziło się troje dzieci. Taki dublet, kiedy pobierają się dwie osoby, które mają unieważnienie ślubu kościelnego, to jest rzecz niespotykana - tłumaczył ksiądz.

- Ten ślub zrobił mu wiele złego. Bo był bardzo ostentacyjny, z telewizyjnymi wozami transmisyjnymi. No i to był jego drugi ślub kościelny, jego i jego żony. Wielu katolików się oburza - wskazywał polityk Prawa i Sprawiedliwości - deklaruje anonimowy polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą"

DZISIAJ GRZEJE: 1. Porażające sceny na pogrzebie Andrzeja Strzeleckiego. Nikt się nie spodziewał
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Od dziś zmiany w obostrzeniach. Jest nowy dystans społeczny oraz limity
 

Zdecydowanie podkreślono, że tylko posłowie PiS nie podpisali się pod rezolucją, która w opinii redaktorów TVP może odebrać "pomoc dla ofiar koronawirusa".

Jacek Kurski zaangażował w swoją ceremonię ślubną opinię publiczną, prasę oraz wysoko postawionych polityków i dziennikarzy. Działanie to, jak wskazuje "GW", mogło zostać źle odebrane przez członków Prawa i Sprawiedliwości czy też przez Polki i Polaków. zaangażowanie opinii pubicznej, prasy oraz wysoko postawionych polityków w swoją ceremonię ślubną. Już dziś, 24 lipca Krzysztof Czabański na posiedzeniu Rady Mediów Narodowych podejmie się wyboru nowego prezesa TVP. "GW" podkreśla, że Jacek Kurski jest jedynym zgłoszonym kandydatem. Lista dla jego rywali została zamknięta w ostatnią środę.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nie żyje aktorka znana z seriali TVP i ”Misia”. Mąż przekazał smutną wiadomość
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Śmiertelny wypadek w polskich górach. Do akcji wkroczył śmigłowiec

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Wirtualne Media]