Jacek Kurski. (zd. il.) Wikimedia Commons/Adrian GrycukŹródło: (zd. il.) Wikimedia Commons/Adrian Grycuk
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Lipca 2020

Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem

Jacek Kurski może stracić dopiero co obiecany powrót na fotel prezesa Telewizji Polskiej. Pilnych wyjaśnień w sprawie jego awansu zażądała Rada Mediów Narodowych. Zdaniem komentatorów politycznych decyzja musiała zapaść na Nowogrodzkiej i prawdopodobnie nie ma już od niej odwrotu. Bez wątpienia nie spodoba się ona prezydentowi Dudzie, który wymógł dymisję Kurskiego, uzależniając od niej podpis pod ustawą o przekazaniu 2 miliardów złotych na media publiczne.

W piątek po południu Centrum Informacji Telewizji Polskiej przekazało, że Jacek Kurski zastąpi na stanowisku prezesa Macieja Łopińskiego. Dotychczasowy prezes złożył rezygnację z pełnionej funkcji. - W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - poinformowano.

Właśnie przepchnięto nowy podatek. Andrzej Duda podpisał ustawę, wielu Polaków może być wściekłychWłaśnie przepchnięto nowy podatek. Andrzej Duda podpisał ustawę, wielu Polaków może być wściekłychCzytaj dalej

Jacek Kurski wraca na stołek?

Decyzja TVP wzbudziła lawinę komentarzy. Spore zaskoczenie wykazała m.in. Rada Mediów Narodowych, która zgodnie z Ustawą o Radiofonii i Telewizji pełni nadzór nad Telewizją Polską. Zgodnie z informacjami, jakie przekazał członek RMN Janusz Braun, bardzo zaskoczony miał być Krzysztof Czabański, przewodniczący Rady. - Nie wiemy, co to znaczy, że Jackowi Kurskiemu "zostało powierzone" pełnienie obowiązków, ani przez kogo obowiązki zostały powierzone - miał powiedzieć Braunowi.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Dzień po pogrzebie usłyszeli dźwięki dochodzące z trumny. Gdy ją otworzyli, ich oczom ukazał się wstrząsający widok
2. Jacek Kurski w bardzo poważnych tarapatach. Nie nacieszył się stołkiem w TVP, pojawił się ogromny problem
3. Mundurowi dostaną jeszcze więcej pieniędzy. Sejm już zadecydował
 

- Przedstawiłem stanowisko, że prawo nie przewiduje sytuacji, jaka zgodnie z anonimowym komunikatem umieszczonym na stronie internetowej TVP powstała w zarządzie TVP - dodał. Zdaniem Brauna prezes, udając się na urlop, powinien wskazać tego członka zarządu, który go zastępuje, ale nie pełni obowiązków prezesa. Krzysztof Czabański miał zażądać natychmiastowych wyjaśnień od TVP.

Co wiemy o synu Jarosława Jakimowicza? Kontrowersyjne poglądy i zdjęcia, tata może nie być dumnyCo wiemy o synu Jarosława Jakimowicza? Kontrowersyjne poglądy i zdjęcia, tata może nie być dumnyCzytaj dalej

Kurski został odwołany z funkcji prezesa TVP w marcu tego roku. Według nieoficjalnych informacji jego dymisja była warunkiem postawionym przez Andrzeja Dudę w kontekście podpisania ustawy o przekazaniu 2 miliardów złotych na TVP. Opozycja domagała się od prezydenta zawetowania ustawy oraz przekazania całości funduszy na onkologię. 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki dramat Michała Szpaka. Stracił wszystko, fani są zdruzgotani
  2. Zabezpieczcie zapasy wody. Niedługo wyłączą ją w jednej z części Warszawy. Lepiej się przygotujcie.
  3. Nakaz noszenia maseczek niezgodny z prawem
  4. PKO BP wysłał dziś ważny komunikat do wszystkich klientów banku. Doszło do pewnej rewolucji
  5. Ciotka o dużych gabarytach krzywdziła i za karę usiadła na 9-letniej dziewczynce. Dziecko zmarło
  6. Rodzice wykończyli niemowlę, maleństwo zmarło. Niewyobrażalna tragedia w jednym z polskich miast
  7. Tragedia na północy Polski. Urodziny nad jeziorem zamieniły się w koszmar

Źródło: RMF24