Jacek Kurski. Jan Bielecki/East NewŹródło: Jan Bielecki/East New
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 24 Czerwca 2020

Jacek Kurski i Michał Rachoń na otwartej wojnie ze Skibą. "Szykany, nękanie i zastraszanie"

Jacek Kurski przegrał proces z Krzysztofem Skibą. Zgodnie z wyrokiem sądu muzyk miał prawo powiedzieć, że Kurski jest "moralnie odpowiedzialny za śmierć Pawła Adamowicza".

Zdaniem Krzysztofa Skiby odpowiedzialność Jacka Kurskiego wynikała z szczucia Telewizji Polskiej na tragicznie zmarłego prezydenta Gdańska. Sąd orzekł, że miał prawo do wygłoszenia takiej opinii.

Jarosław Jakimowicz w TVP przeszedł samego siebie. Kamery uchwyciły, co znalazło się w tle, niewiarygodneJarosław Jakimowicz w TVP przeszedł samego siebie. Kamery uchwyciły, co znalazło się w tle, niewiarygodneCzytaj dalej

Jacek Kurski na wojnie

Krzysztof Skiba komentuje wyrok sądu w wywiadzie dla Wirtualnej Polski. Jego zdaniem, nie tylko on formułuje takie oskarżenia pod adresem Kurskiego - To nie było jedynie moje prywatne odczucie, ale też odczucie wielu gdańszczan i wielu Polaków. - mówi muzyk. Jednocześnie Skiba stwierdził że Kurski w swoje prywatne wojny angażuje środki publiczne, korzystając z działu prawnego Telewizji Polskiej.  - 2 miliardy złotych od rządu PiS. Więc biuro prawne TVP pracuje na pełnych obrotach. Kurski wytacza wiele procesów, bo nie musi za nie płacić. Płaci podatnik. -  zauważył - Ja to odbieram jako tłumienie krytyki, tłumienie wolności słowa i tłumienie opinii publicznej - dodał. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Masz konto w PKO BP, ING, mBank? Prezesi alarmują, nadchodzą bolesne dla klientów zmiany, lepiej szykować portfele
2. Wystarczyło jedno zdjęcie, a polska wieś stała się znana na cały świat

Okazuje się, że to nie jedyny proces jaki Krzysztof Skiba toczy z ludźmi TVP. - Pozwał mnie także Michał Rachoń z TVP, bo on też się poczuł obrażony moimi opiniami. To są szykany, nękanie i zastraszanie - opisuje Skiba. 

Zdaniem muzyka zupełnie stracona została szansa na złagodzenie polskiej wojny politycznej, jaka pojawiła się po śmierci prezydenta Gdańska. - Myślę, że jest gorzej niż było. Ta kampania prezydencka pokazuje, że TVP nie ma żadnych zahamowań. TVP pracuje na rzecz tylko jednego z kandydatów - ocenia. 

W wywiadzie dla WP Skiba kontynuuje swoją ostrą krytykę pod adresem TVP - Jest przecież coś takiego, jak ustawa o radiofonii i telewizji. To, niestety, tylko zbiór pobożnych życzeń. TVP codziennie je praktycznie łamie - stwierdza - Tam jest napisane, że dziennikarz mediów publicznych ma obowiązek przygotowania rzetelnych i bezstronnych materiałów dziennikarskich. A co mamy? Bicz na opozycję. TVP występuje nie w interesie publicznym, tylko w interesie jednej partii, jednej grupy interesów. To jest telewizja zawłaszczona, prowadząca bezpardonową walkę polityczną, a do tego nękająca krytyków, takich jak ja, procesami - dodaje.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Rząd wprowadza ogromne zmiany na stacjach paliw. Przygotuj się, może czekać cię niemały problem
  2. Polska legenda sportu zginęła w wypadku. Widok grobu zapiera dech w piersiach. Wszystko niemal 30 lat od śmierci
  3. Absurdalny atak Wiadomości TVP na Rafała Trzaskowskiego. Materiał przejdzie do historii, zadziwiające zarzuty
  4. Mateusz Morawiecki niespodziewanie zapytany o TVP. Padła zadziwiająca odpowiedź, zaatakował TVN
  5. Padła kluczowa deklaracja ministerstwa. Ważne informacje dla wszystkich uczniów, chodzi o naukę od września
  6. Ważne zmiany w Kodeksie Pracy. Jeden punkt szczególnie ucieszy wszystkie Polki

Źródło:  Wirtualna Polska