Jacek Kurski decyzją Rady Mediów Narodowych oficjalnie wraca do zarządu Telewizji Polskiej.. (zd. il.) Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zd. il.) Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 23 Maja 2020

Jacek Kurski wraca do zarządu TVP, to oficjalne. Słowa Mateusza Morawieckiego zwalają z nóg

Jacek Kurski decyzją Rady Mediów Narodowych oficjalnie wraca do zarządu Telewizji Polskiej. Były prezes TVP znów będzie ważną postacią tej stacji i dalej będzie miał na nią duży wpływ, a z decyzji zadowolony jest m.in. premier Mateusz Morawiecki.

Jak informuje PAP, decyzję o przywróceniu Jacka Kurskiego do TVP w pełni pochwala premier Mateusz Morawiecki, określając mianem "suwerennej i właściwej". Mówił o tym w sobotę, 23 maja, podczas konferencji prasowej w Wiśniowej Górze.

Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. Kilkadziesiąt osób zakaziło się w trakcie nabożeństwa, niesłychane. "Sytuacja jest dynamiczna"Czytaj dalej

Jacek Kurski decyzją Rady Mediów Narodowych wraca do zarządu Telewizji Polskiej

"Decyzja Rady Mediów Narodowych o powrocie Jacka Kurskiego do zarządu telewizji publicznej jest suwerenna i właściwa" - przyznał premier Morawiecki podczas konferencji prasowej, pytany przez dziennikarzy, jak ocenia powrót Kurskiego.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Ministerstwo Zdrowia wydało niepokojący komunikat, jest gorzej, niż mogliśmy zakładać. Sytuacja na Śląsku nadal jest bardzo trudna
2. Kwota wolna od podatku 2020. Próg uległ zmianie

Z informacji uzyskanych przez PAP wiadomo, że w czwartek, 21 maja, Krzysztof Czubański, przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański poinformował o głosowaniu nad powołaniem Jacka Kurskiego do zarządu Telewizji Polskiej. Wniosek o poszerzenie zarządu i powołanie w jego skład byłego prezesa TVP wystosował obecny prezes tej telewizji, Maciej Łopiński. Jak podawały media, w piątek 22 maja, Kurski został powołany przez RMN do zarządu TVP. Uzyskał poparcie trzech członków pięcioosobowej Rady.

Jacek Kurski pełnił funkcję prezesa Zarządu Spółki Telewizja Polska S.A. od 8 stycznia 2016 r. do początku marca 2020 r. Wówczas ze stanowiska odwołała go RMN.

Miejsce Kurskiego zastąpił jego bliski kolega, Maciej Łopiński, którego delegowała na to stanowisko Rada Nadzorcza TVP S.A. i odtąd pełni obowiązki prezesa Zarządu.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. W Warszawie ruszyła demonstracja hybrydowa. Wstrząsające informacje właśnie obiegają kraj
  2. Tajemnicze zjawisko na niebie. Co się dzieje?
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Pilne ostrzeżenia IMGW dla dwóch terenów Polski. Trzeba bardzo uważać

Źródło: PAP / Interia

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News