Jacek Kurski. TVN
Źródło: TVN
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 23 Maja 2020

Jacek Kurski dał popis u Kuby Wojewódzkiego. Co wydarzyło się w odcinku, o którym prezes wolałby dziś zapomnieć?

Jacek Kurski i Kuba Wojewódzki szczerze się nienawidzą. Zwłaszcza ostatnio ich konflikt się bardzo zaostrzył. W sterowanej przez Kurskiego TVP padły bardzo mocne oskarżenia wobec Wojewódzkiego. Wyemitowany przez telewizję dokument Sylwestra Latkowskiego wiązał gwiazdę TVN z przestępczym półświatkiem Sopotu. Jednak ich kontakty były kiedyś dużo lepsze.

Kurski gościł w programie Wojewódzkiego w 2007 roku. Już na samym początku postanowili przejść na "Ty". Atmosfera była bardzo pozytywna i nic nie zapowiadało, że kiedyś wybuchnie pomiędzy nimi taka wojna.

Niespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćNiespodziewany protest w centrum Warszawy. Media są już na miejscu, zachowanie manifestujących może zadziwiaćCzytaj dalej

Jacek Kurski vs Kuba Wojewódzki

Program zdominowany był przez tematy polityczne. Jacek Kurski szczególnie dużo mówił o Jarosławie Kaczyńskim z którym - jak się pochwalił - od bardzo dawna również był na "Ty".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Bardzo niepokojące słowa Łukasza Szumowskiego. Chodzi o drugie uderzenie epidemii, padły konkretne miesiące
2. Ile zarobił Kazik dzięki aferze wokół jego piosenki? Kwota jest niewyobrażalna

W połowie programu zaczęło się prawdziwe show. Późniejszy prezes TVP dostał do ręki gitarę, a Wojewódzki zapowiedział występ - Panie, Panowie, Jacek Kurski, Bulterier Live - wykrzyczał. Kurski zagrał i zaśpiewał utwór "Syn ulicy" autorstwa Andrzeja Własta. Wojewódzki był zachwycony, nie szczędził komplementów Kurskiemu, który stwierdził, że bardzo cieszy się, że Kuba go polubił.

Takie relacje tej dwójki są dziś nie do pomyślenia. Kilka dni temu, po emisji dokumentu "Nic się nie stało" i dyskusji po emisji, która wiązała gwiazdora TVN z pedofilią, Wojewódzki zapowiedział złożenie pozwu wobec reżysera Sylwestra Latkowskiego oraz emitującej dokument TVP: - "Postaram się wyrwać z 2 miliardów złotych dotacji dla tak zwanej telewizji publicznej tyle ile się da. Dla tych, którzy potrafią wykorzystać te pieniądze w imię miłości i pomocy innym."- stwierdził. W związku ze sprawą w "Wiadomościach" zaatakowano także Donalda Tuska i Bronisława Komorowskiego - tylko i wyłącznie dlatego że... gościli u Wojewódzkiego. Oczywiście "zapomniano" wspomnieć o wizycie Jacka Kurskiego.

Film "Nic się nie stało" opisuje historie przestępstw pedofilskich jakie miały mieć miejsce w lokalu "Zatoka Sztuki" w Sopocie. Reżyser dokumentu Sylwester Latkowski w trakcie dyskusji po programie wymienił w kontekście afery nazwiska wielu celebrytów z pierwszych stron gazet, sugerując ich powiązania z aferą.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Czy uważasz, że obowiązek noszenia maseczki powinien zostać zniesiony?
  2. Bon turystyczny 1000 zł. Kiedy będzie wypłata? Kto może złożyć wniosek?
  3. Ruda Śląska. Brutalnie poniżali osobę bezdomną, wszystko nagrali. Nie zareagował dosłownie nikt, mimo że sytuacja miała miejsce w centrum
  4. Szyc i Wojewódzki powinni się obawiać? Robi się niebezpiecznie: "Nikt nie jest anonimowy"
  5. Dziennikarz TVP pomylił konta na Twitterze. Zadziwiająca wpadka
  6. Jeden z najgorszych dni od początku kryzysu. Polacy znów mają się czego obawiać

Źródło: TVN