Jacek Kurski Monika Kurska. (zdj. Il.) ; Jan Bielecki/East News
Źródło: (zdj. Il.) ; Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 22 Sierpnia 2020

Jacek Kurski posunął się do strasznego czynu. Upublicznił list rozwodowy swojej byłej żony, bez żadnych skrupułów

Jacek Kurski, chcąc udowodnić mediom swoją przyjaźń z Moniką Kurską, ujawnił jej list rozwodowy. Treść pisma w 2014 roku obiegła wszystkich zaangażowanych w sprawy prywatne obecnego prezesa TVP. "Zawarliśmy porozumienie materialne" - brzmiała treść.

Ceremonia Jacka i Joanny Kurskich okazała się początkiem medialnej burzy. Prezes TVP do dziś uskarża się na ingerowanie opinii publicznej w jego życie prywatne. Przypomnijmy jednak, że to właśnie on zaprosił dziennikarzy niemal wszystkich portali na wielkie wydarzenie w krakowskich Łagiewnikach. Właśnie tam zakochani powiedzieli sobie "tak". Cała uroczystość wzbudziła niemałe kontrowersje. Warto podkreślić, że jest to drugi ślub byłego polityka. Unieważnienie poprzedniego małżeństwa z Moniką Kurską przysporzyło mu kolejnych problemów.

Uwaga, grożą kary do 10 000 złotych. Rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego muszą być tego świadomiUwaga, grożą kary do 10 000 złotych. Rodzice przed rozpoczęciem roku szkolnego muszą być tego świadomiCzytaj dalej

Joanna Kurska na kilka chwil przed sformalizowaniem swojej miłości udzieliła komentarza dla reporterów "Super Expressu". Panna młoda wskazała, że miłość między świeżo upieczonymi małżonkami nieustannie kwitnie. Okazało się, że żona Jacka Kurskiego również jest po rozwodzie. Zdradziła też kilka prywatnych szczegółów na temat swojego życia. Deklaruje, że wspólnie ze swoim mężem dojrzewają z biegiem lat.

DZISIAJ GRZEJE: 1. TVN przekazał tragiczne informacje. Niestety, nie żyje
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Kary już nie 500, a 5000 zł. Nieroztropne zachowanie będzie nas drogo kosztować

Jacek Kurski ujawnił list rozwodowy Moniki Kurskiej. "Rozstaliśmy się w zgodzie"

Budząca wiele emocji para zaprosiła na swój ślub nie tylko najbliższych. Parę w tej ważnej chwili wspierali też przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości oraz TVP. Wśród gości mogliśmy zauważyć Ryszarda Terleckiego, Jarosława Kaczyńskiego, Danutę Holecką, Michała Adamczyka, Beatę Szydło i Dominika Tarczyńskiego. Wiemy też, że chwilę po ceremonii małżonkowie udali się na grób nieżyjącej pary prezydenckiej. Wspólnie z liderem Zjednoczonej Prawicy złożyli kwiaty przy trumnie Lecha i Marii Kaczyńskich. Nie jest to jednak koniec kontrowersji. "Wirtualna Polska" ujawniła zaskakujące fakty na temat byłej żony Jacka Kurskiego, Moniki Kurskiej. Wszystko wskazuje na to, że rozwodnicy mają za sobą poważny konflikt.

30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagował30 mężczyzn dokonało gwałtu na 16-letniej dziewczynie. Stali w kolejce przed jej hotelowym pokojem, nikt nie zareagowałCzytaj dalej

W 2014 roku odbyły się wybory do europarlamentu, w których Jacek Kurski ubiegał się o mandat z list Prawa i Sprawiedliwości. Po przegranej kampanii jego ówczesna żona, Monika Kurska zażądała rozwodu z orzeczeniem o winie dziennikarza. Wywołało to jego nagłą reakcję. Zagroził Kurskiej przeniesieniem sprawy do Belgii. Działanie to znacznie podniosłoby koszty procesowe, co przerastało możliwości finansowe kobiety. 8 lat temu były polityk również włączał prasę w prywatne wydarzenia. Ujawnił też list rozwodowy, jaki otrzymał od byłej żony.

"Oświadczam, że razem ustaliliśmy sposób zakończenia naszego małżeństwa. Nie kwestionujemy właściwości Sądu Belgijskiego. Zawarliśmy porozumienie rodzicielskie odnośnie małoletniego syna Olgierda, którym opiekujemy się wspólnie. Zawarliśmy również porozumienie materialne, które wyczerpuje wszystkie nasze roszczenia zarówno alimentacyjne jak i z tytułu podziału majątku.Rozstajemy się w zgodzie. Życzę powodzenia Jackowi w jego dalszej karierze politycznej" - czytamy w oświadczeniu Moniki Kurskiej z 2014 roku.

Z upływem lat Jacek Kurski wziął drugi, tym razem kościelny ślub. Jego postawa została skrytykowana przez znanego duchownego. Ksiądz Isakowicz-Zaleski był zaskoczony postawą zakochanych. - Odbywa się drugi ślub kościelny, tak jakby specjalnie cała Polska miała zwrócić na to uwagę. I rzeczywiście cała Polska zwróciła na to uwagę. Myślę, że wybranie miejsca sanktuarium Jezu, ufam Tobie jest absolutnie nieodpowiedzialną rzeczą. Są setki kościołów, gdzie się to mogło odbyć, i bez kamer telewizyjnych. Co jest istotne, sanktuarium to jest zarządzane przez archidiecezję krakowską, więc władze kościelne nie mogły nie wiedzieć o tym wydarzeniu - deklarował duchowny dla "Gazety Wyborczej".

Huczne wydarzenie wywołało też podziały w obozie rządzącym. Przypomnijmy, że chwilę po wyborach prezydenckich powstały licze spekulacje na temat przyszłości Jacka Kurskiego w Telewizji Polskiej. Obecnie wiemy już, że objął on stery w TVP. Wcześniej jednak o jego przyszłości mogły zadecydować kontrowersje, jakie wywołał zaproszeniem mediów do swojego życia. - Ten ślub zrobił mu wiele złego. Bo był bardzo ostentacyjny, z telewizyjnymi wozami transmisyjnymi. No i to był jego drugi ślub kościelny, jego i jego żony. Wielu katolików się oburza - wskazywał polityk Prawa i Sprawiedliwości - deklaruje anonimowy polityk w rozmowie z "Gazetą Wyborczą".

Jacek Kurski

Przypomnijmy, że w ostatnich dniach Zaleski skrytykował działania podjęte przez Jacka Kurskiego. Wskazał, że jeszcze nigdy nie natrafił na przypadek unieważnienia małżeństwa w takich okolicznościach. - w swojej 37-letniej posłudze kapłańskiej nigdy nie spotkał się z przypadkiem unieważnienia małżeństwa po tylu latach pożycia, gdzie narodziło się troje dzieci. Taki dublet, kiedy pobierają się dwie osoby, które mają unieważnienie ślubu kościelnego, to jest rzecz niespotykana - tłumaczył ksiądz.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Potężny wybuch na stacji benzynowej. Wielu rannych, słup ognia nad miastem
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Jeden z największych banków w Polsce w poważnych tarapatach? Analitycy radzą jak najszybciej podjąć działania

Jacek Kurski, jak podaje Monika Kurska, doszedł z nią do porozumienia w sprawie podziału majątku oraz obowiązku alimentacyjnego. Zdaniem "Wirtualnej Polski", byłej żonie prezesa TVP zależało jednak na orzeczeniu o winie. Miała ona też napisać książkę o swoim ówczesnym partnerze. W wyniku negocjacji oboje wskazali, że ich rozwód przebiegł w "atmosferze dialogu".

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Andrzej Duda w spocie wyborczym prezydenta USA. Filmik bije rekordy popularności
  2. TVN24 przypisała fałszywy cytat posłowi PiS. Stacja wyemitowała sprostowanie
  3. Niemal cała Polska objęta alertami, będzie bardzo niebezpiecznie. Wydano ostrzeżenia
  4. Krzysztof Kononowicz znęcał się nad szczeniakiem podczas "patostreamu"? Skandaliczne nagranie
  5. Ogromna awaria w TVP, spaliły się serwery. "Emisja zagrożona", internauci komentują
  6. Ponad 670 osób nie żyje. Dramatyczna sytuacja nie ma końca. Świat przekazał złe wieści

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Źródło: [Gazeta Wyborcza/Super Express/Wirtualna Polska/Fakt]