Jacek Kurski i "pojedynek" dwóch głośnych filmów o pedofilii.. (zd. il.) Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zd. il.) Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 22 Maja 2020

Nagle Jacek Kurski usunął tweeta. Niewyobrażalne tłumaczenia, sytuacja jakiej nie było

Jacek Kurski, który do niedawno był prezes TVP i wciąż jest blisko stacji, usunął tweeta dotyczącego oglądalności dwóch filmów o pedofilii, o których jest głośno od kilku dni. Nazwał to "pojedynkiem". Chodzi o dokument pt. "Nic się nie stało" Sylwestra Latkowskiego i nową produkcję braci Sekielskich pt. "Zabawa w chowanego". Kurski porównał statystyki oglądalności obu filmów w TVP i TVN i podzielił się swoimi spostrzeżeniami. Następnie usunął ten wpis wraz z całym tweetem oraz postanowił złożyć małe sprostowanie.

Dziennikarz Gazety Wyborczej i inni internauci szybko wyłapali ten moment. Kuriozalna sytuacja.

Jacek Kurski i zabawa w kotka i myszkę na Twitterze? Na początku opublikował wpis ukazujący oglądalność dwóch wcześniej wspomnianych filmów o pedofilii i określając to mianem "pojedynku", wskazując, że wygrywa film "Nic się nie stało" Latkowskiego, emitowany kilka dni temu w TVP. Potem usunął jednak całego tweeta i postanowił wytłumaczyć się w następnym wpisie ze swojego "niefortunnego" określenia.

Danuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneDanuta Holecka nie zawsze była dziennikarką. Głęboko skrywane tajemnice przeszłości ujrzały światło dzienneCzytaj dalej

Jacek Kurski i "pojedynek" dwóch głośnych filmów o pedofilii. Czy aby na pewno niefortunne określenie?

W całej sytuacji nie sposób nie odnieść wrażenia, że faktycznie jest to rodzaj odwetu i pojedynku. Z jednej strony jest atak na Kościół (za sprawą nowego filmu braci Sekielskich), z drugiej zaś atak na środowisko celebrytów, którzy nie popierają obecnej władzy. Oba filmy dokumentalne pojawiły się niemal w jednym czasie, premierę miały na konkurujących ze sobą stacjach (TVN i TVP) i dotykają problemu pedofilii, jednak w dwóch różnych światach. Mówi się także, że nowy film Latkowskiego to próba odwrócenia uwagi od pedofilii w Kościele. Tymczasem Jacek Kurski, związany z TVP, której do niedawna był szefem, a w najbliższych dniach być może znowu obejmie tę funkcję, opublikował na swoim Twitterze wymowny wpis, który nie pozostawia złudzeń. Wszystko wskazuje na to, że naprawdę chodzi o pojedynek tych dwóch stron. Następnie go jednak usunął, co nie umknęło czujności dziennikarza Gazety Wyborczej.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Częściowe zdjęcie obostrzeń i obowiązku noszenia maseczek? Wiemy kiedy, podano na konferencji resortu zdrowia
2. Prof. Marian Zembala w ważnym apelu do Polaków. Chodzi o kluczowe dwa tygodnie

"Ojejku, tweet zniknął" - napisał z sarkazmem Rafał Wójcik, dziennikarz Gazety Wyborczej, który zdążył zrobić screena tweetowi Kurskiego, nim ten został przez niego usunięty.

Były prezes TVP zdecydował się jednak wytłumaczyć z tego zajścia i określenia sytuacji "pojedynkiem", nazywając je niefortunnym. Jednak czy aby na pewno?

"Określenie „pojedynek” w poprzednim tweecie było niefortunne w kontekście tematyki. Chodziło rzecz jasna o rutynowe porównanie oglądalności filmów na temat pedofilii. To dobrze, że ten bulwersujący problem społeczny spotyka się z tak dużym zainteresowaniem Widzów. Pozdr cały TT" - tłumaczy zaistniałą sytuację Jacek Kurski w jednym ze swoich ostatnich wpisów na Twitterze.

Co o tym myślicie?

twitter.com/KurskiPL

twitter.com/KurskiPL


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pentagon śledzony za pomocą piwnej aplikacji. Użytkownicy sami udostępniali tajne informacje
  2. Policja wydała stanowcze oświadczenie. Posypią się mandaty, nie będzie taryfy ulgowej
  3. Jacek Kurski nagle wraca na funkcję prezesa TVP? Najnowsze doniesienia Wirtualnych Mediów, nikt się nie spodziewał
  4. Dariusz Piontkowski podjął zaskakującą decyzję. Ważne informacje dla wielu uczniów
  5. Danuta Holecka i fakty, które wolałaby ukryć. W końcu ujawniono, kim jest naprawdę
  6. Setki Polaków przeżyją ogromne rozczarowanie w weekend. Wielu jednak nie wyjdzie z domów

Źródło: Twitter, Gazeta Wyborcza