Jacek Kurski skomentował odejście z TVP legendarnego dziennikarza.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 20 Sierpnia 2020

Jacek Kurski podczas wywiadu został niespodziewanie zapytany o odejście kultowego dziennikarza z TVP. "Ostatnio do niego dzwoniłem"

Jacek Kurski, znacznie przyczyniając się do wyborczego zwycięstwa Andrzeja Dudy, został doceniony przez partię rządzącą i ponownie kieruje Telewizją Polską. Nie dziwi zatem, że polityk chętnie komentuje sytuację panującą w TVP. W rozmowie z WP Kurski odniósł się m.in. do obecnej edycji Ligi Mistrzów oraz odejścia z pracy dwóch legendarnych dziennikarzy.

Tegoroczny sierpień dla wielu oznacza przede wszystkim zmagania w Lidze Mistrzów, które właśnie weszły w finałową fazę. Część meczów, ku zadowoleniu widzów nieposiadających dostępu do kodowanych programów, pokazywana jest przez Telewizję Polską. Kurski odniósł się m.in. do wyników oglądalności zmagań w końcowej fazie europejskich pucharów. – Z realnej oglądalności jestem zadowolony. Z tej mierzonej przez monopolistę telemetrycznego – średnio. Przepada nam nawet 1-1,5 mln widzów – przekazał w rozmowie ze "Sportowymi Faktami" WP.

Klienci Biedronki dostali informacje, że sieć rozdaje darmowe iPhone`y. Uwaga, to poważny przekręt, sklep ostrzegaKlienci Biedronki dostali informacje, że sieć rozdaje darmowe iPhone`y. Uwaga, to poważny przekręt, sklep ostrzegaCzytaj dalej

Jacek Kurski: "To dla nas duża strata"

Jak przekonuje, faktyczna oglądalność może bowiem różnić się od tej przekazywanej przez Nielsena. – Model oglądalności rzeczywistej z sieci kablowej opiera się na danych z 200-300 tys. gospodarstw domowych. Według tych danych oglądalność meczu Bayern – Barcelona to średnio 3,4 mln, w piku 4,3 mln. Według Nielsena natomiast – 2,2 mln. To 2/3 całej wartości. Jestem więc zadowolony, ale z rzeczywistej oglądalności. Jesteśmy w końcu po to, aby wszyscy mieli dostęp do wysokogatunkowego sportu. Ale słupków żal. Bo jesteśmy pozbawiani tego, co realnie mamy – wskazał nowy prezes TVP.

Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. Małgorzata Trzaskowska bardzo boi się o swoje dzieci. "Wszystkim towarzyszą emocje, dzieci już teraz przeżywają swój powrót do szkoły"Czytaj dalej

Fanów sportu ucieszy zapewne wiadomość, że mecze Ligi Mistrzów w TVP planowane są również w roku następnym. – Uważam, że każdy Polak powinien mieć możliwość obejrzenia, bez dodatkowych opłat, najciekawszego meczu kolejki – ocenił Kurski. Transmisje ponownie pojawią się zatem w środy (TVP nie posiada praw, by pokazywać mecze wtorkowych kolejek). – Ale to piękna tradycja, bo ten dzień tygodnia zawsze kojarzył się nam z piłką nożną – dodał polityk Prawa i Sprawiedliwości.

W dalszej części rozmowy Kurski odniósł się również do dołączenia do zespołu redakcyjnego TVP Sport znanego z Polsatu Mateusza Borka. Zdaniem prezesa TVP dziennikarz planowany jest głównie do prowadzenia wydarzeń bokserskich, niewykluczone jednak, że jesienią pojawi się także na antenie TVP1, komentując zmagania w Lidze Mistrzów. Kurskiego zapytano również, czy Borek będzie swoistym następcą Dariusza Szpakowskiego, który – co nie jest tajemnicą – kończy swą komentatorską przygodę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Choruje na nią Dowbor i Rusin, jest nieuleczalna. Pierwsze objawy to m.in. niepozorne zmęczenie
2. Rząd wprowadza nowy program. Nawet 75 proc. dopłaty do czynszu, też możesz się załapać

– Nie. Naturalnym następcą Dariusza Szpakowskiego jest raczej Jacek Laskowski. Ale Mateusz Borek mógłby stanowić wzmocnienie ekipy – przekazał polityk. Kurski skomentował także odejście ze stacji kolejnego dziennikarza o absolutnie legendarnym statusie – Włodzimierza Szaranowicza. Zapytany, czy nadal ma kontakt z byłym komentatorem TVP, prezes stacji odparł, że niedawno dzwonił do Szaranowicza, by złożyć mu życzenia z okazji urodzin.

Niewykluczone, że dziennikarza zobaczymy jeszcze jednak w Telewizji Polskiej, choćby w innej roli. – Kiedy z odbiorników słychać jego głos, natychmiast odczuwa się pozytywny dreszcz. Zresztą, nawet kiedy milczy, komentarz jest bezbłędny. Wszyscy pamiętamy jego pauzy podczas relacjonowania wydarzeń lekkoatletycznych. Brak Włodzimierza Szaranowicza w TVP to dla nas duża strata – przekazał Jacek Kurski.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Bank wydał pilne ostrzeżenie. Sytuacja jest bardzo poważna, można stracić wszystkie pieniądze
  2. Który klub/koło głosował w 100 proc. przeciw podwyżkom dla polityków? Sprawdzamy
  3. Jarosław Kaczyński w sprośnej koszulce wśród tańczących kobiet. Nieznana historia z młodości prezesa PiS
  4. Nagła dymisja w Ministerstwie Zdrowia. "Decyzja długo odkładana"
  5. Zbigniew Ziobro wystartuje w wyborach prezydenckich? Jest odpowiedź ministra
  6. Turystyczne miasto w żółtej strefie? Decyzja już jutro

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!