Jacek Kurski jednak bez odprawy po odejściu z TVP?
Źródło:Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 12 Marca 2020

Zaskakujące doniesienia z TVP. Kurski odchodzi z pustymi rękami, jest jednak haczyk

Jacek Kurski jednak bez odprawy po odwołaniu ze stanowiska prezesa TVP? Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, dotychczasowy szef tej telewizji jednak nie przyjmie pieniędzy w ramach wynagrodzenia pół roku objętego zakazem zatrudnienia się w konkurencyjnej spółce. Skąd taka decyzja?

Ze wcześniejszych doniesień medialnych można było wyczytać, że były już prezes Telewizji Polskiej może liczyć na horrendalnie wysoką odprawę na otarcie łez. Mowa była o kwocie sięgającej nawet 330 tys. zł. Teraz, jak wynika z informacji uzyskanych przez portal Wirtualnemedia.pl, Jacek Kurski raczej nie skorzysta z możliwości pobrania odprawy w związku z odejściem ze stanowiska. Dlaczego?

Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.Kościół stawia na nietypowe środki i uspokaja. Tłumaczy to “cudem” z 1652 r.Czytaj dalej

Jacek Kurski jednak bez odprawy po odejściu ze stanowiska prezesa TVP?

We wtorek podczas specjalnej konferencji przedstawiono Macieja Łopińskiego jako następcę prezesa TVP. Tym samym podziękowano Jackowi Kurskiemu za pracę na tym stanowisku.

Były szef TVP w tym samym tygodniu został jednak mianowany doradcą zarządu publicznego nadawcy, zatem zostaje wśród swoich i nie odchodzi z TVP. Co się za tym wiąże - nie musi pobierać odprawy.

DZISIAJ GRZEJE: 1. "Obawiam się, że będą zgony. Pytanie tylko kiedy". Andrzej Duda zabrał głos
2. Trzaskowski: nie ma informacji o zamknięciu Warszawy

- W zasadzie nic się nie stało, poza tym że mamy nowego, świetnego prezesa - skomentował. Zaś członek zarządu Mateusz Matyszkowicz zapowiedział: - Pokażemy Polakom, dlaczego warto mieć telewizję publiczną i dlaczego bez telewizji publicznej zniknie to, co najcenniejsze - ocenił.

- W związku z podjęciem pracy w TVP przez pana Jacka Kurskiego informujemy, że nie pobiera on odprawy z tytułu sprawowanej uprzednio funkcji prezesa zarządu - poinformowało Centrum Informacji TVP jako odpowiedź portalowi Wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Euro 2020 przełożone o rok. Wiemy też, co z Ligą Mistrzów i Ligą Europy
  2. "Najgorsze dopiero przed nami". Fatalne wieści szefa Narodowego Instytutu Zdrowia USA
  3. Rafał Brzozowski edytował wpis, ale w internecie nic nie ginie. Internauci są oburzeni
  4. Ostre spięcie u Moniki Olejnik. "Chce mnie pani ukrzyżować?"
  5. Donosy formą biznesu dla urzędników: "To patologiczna sytuacja". Skargi rodziców są opłacalne?
  6. Stan wyjątkowy w kolejnych dwóch krajach. Blisko Polski, kontrole na granicach

Źródło: Wirtualne Media

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News