Jacek Kurski. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 8 Października 2020

Prokuratura podjęła decyzję w sprawie syna Jacka Kurskiego, oskarżonego o wykorzystywanie nieletniej. Trudno o zrozumienie

Zdzisław, syn Jacka Kurskiego, został jakiś czas temu oskarżony o wielokrotne molestowanie i gwałty na Magdalenie Nowakowskiej. Prokuratura Okręgowa w Gdańsku umorzyła śledztwo ze względu na opinie biegłych. Nowakowska nie ustaje jednak i prosi o jego wznowienie.

Jacek Kurski stanowczo zaprzecza i oskarża ojca dziewczyny o chęć dokonania na nim zemsty.

Jarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaJarosław Jakimowicz się doigrał? Nie wytrzymał, ze śmiechem zwyzywał obcego człowiekaCzytaj dalej

Syn Jacka Kurskiego nie zasiądzie już na ławie oskarżonych

Wznowienie jest według prokuratorów bezcelowe, ze względu na to, że "nie powstały okoliczności, które mogłyby doprowadzić do odmiennych ocen materiału dowodowego (…) od tych zawartych w treści prawomocnie umorzonego śledztwa". Starała się o nie Magdalena Nowakowska. W lipcu tego roku złożyła ponowne zawiadomienie, w którym pisała tak: "Niniejszym zawiadamiam, że w latach 2009-2012 zostałam wielokrotnie zgwałcona przez Zdzisława Antoniego Kurskiego".

Według "Gazety Wyborczej" śledczy nie zdecydowali się na ponowne przesłuchanie, mimo że kobieta bardzo na nie nalegała. W ostatnich dniach jej adwokat uznał, że w sprawie pojawiły się kolejne wątki i złożył wniosek o przesłuchanie nowego świadka.

Przypominamy, że zaraz po pojawieniu się artykułu pt. "Koszmar Magdy w leśniczówce" w "Gazecie Wyborczej", gdańska prokuratura wydała oświadczenie.

Jedno zdjęcie wywołało burzliwą awanturę w sieci. Teraz Kościół musi się tłumaczyćJedno zdjęcie wywołało burzliwą awanturę w sieci. Teraz Kościół musi się tłumaczyćCzytaj dalej

"Prokuratura Okręgowa w Gdańsku informuje, że zamieszczony we wtorkowym wydaniu „Gazety Wyborczej” tekst pt. „Koszmar Magdy w leśniczówce” jest nierzetelny i oparty na manipulacjach" - można było przeczytać. - "Opisane w nim drastyczne zdarzenia nie były przedmiotem umorzonego śledztwa prokuratury, ponieważ bohaterka publikacji nie wspomniała o nich ani w trakcie postępowania, ani w skierowanym do sądu zażaleniu na umorzenie śledztwa. Na decyzję o umorzeniu miały wpływ przede wszystkim opinie biegłych, a nie jakiekolwiek ingerencje ze strony któregokolwiek z dwóch Prokuratorów Generalnych, którzy pełnili urząd, gdy było prowadzone śledztwo".

Ponadto prokuratura twierdziła, że biegli dostrzegli, że "relacje [Magdaleny Nowakowskiej - przyp. red.] były niespójne. Odmiennie relacjonowała zdarzenia rodzicom, terapeutom i koleżankom. Różnice dotyczyły miejsca czynów, czasu ich zaistnienia i czynności sprawczych".

Jacek Kurski oskarża

We wspomnianym wcześniej artykule "Gazety Wyborczej" pojawiły się obszerne zeznania Magdaleny Nowakowskiej, która ze szczegółami opisywała relację, którą miała ze Zdzisławem Kurskim, a także o molestowaniu i gwałtach, których miał dopuszczać się na niej w leśniczówce podczas letnich wyjazdów.

Chusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosyChusteczka z papieżem, figurka Maryi za 300 zł i słodkości. Nie do wiary, na czym Tadeusz Rydzyk zbija kokosyCzytaj dalej

W oświadczeniu, które prokuratura wydała tuż po opublikowaniu artykułu, można przeczytać, że na wpływ w przeprowadzeniu śledztwa nie miały wpływu "jakiekolwiek ingerencje". Oświadczenie wydał też Jacek Kurski. Zarzekał się w nim, że nie miał żadnego wpływu na śledztwo, ale oskarżał również ojca Nowakowskiej, który był jego asystentem w Parlamencie Europejskim, że cała sprawa jest atakiem na niego i zemstą.

Wzburzony ojciec odpowiedział swojego dawnemu szefowi: "Nigdy nie przyszłoby mi do głowy, aby w celu budowania kariery zawodowej posługiwać się dzieckiem - ani cudzym, ani tym bardziej własnym - i jego cierpieniem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Postępowanie ws. biskupa Janiaka właśnie się zakończyło. Watykan nie odpuści, nie pozostawi sprawy nieruszonej
2. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie
3. "Mamy ciekawsze tematy do rozmów niż książki". Widzowie nie zostawiają suchej nitki na uczestnikach "Love Island"

źródło: [onet.pl]

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Policjanci już wystawiają mandaty na 500 zł. Dają tylko jedną szansę
  2. CBA weszło do warszawskiego ratusza. Chodzi o korupcję, będzie śledztwo
  3. W twoim domu może być niepozorna moneta, warta prawdziwą fortunę. Niewielu wie, gdzie jej szukać
  4. Mąż wprowadził nową partnerkę z 4 dzieci do domu, a z panią Haliną ma 3, wszystkie chore. Interwencja Polsatu
  5. Wiadomości TVP wysoko ponad chmurami? Kuriozum, opowiadają o rzekomej serii "ataków", szczują na mniejszości
  6. Nietypowy wypadek w Rudzie Śląskiej. Kto ponosi winę? - Wideo

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News