jacek kurski tvp. Piotr Molecki/EastNewsŹródło: Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Wiktor Ćwikliński
Autor Wiktor Ćwikliński - 8 Sierpnia 2020

Jacek Kurski dostał właśnie nową fuchę. Kuriozalne okoliczności

Jacek Kurski decyzją Rady Mediów Narodowych został wybrany na stanowisko szefa Telewizji Polskiej. Spore wątpliwości budzą okoliczności wyboru. Kurski został bowiem wybrany bez konkursu, pomimo że do wyścigu o fotel prezesa na ostatniej prostej zgłosił się inny kandydat - Maciej Pawlicki.

Serwis Wirtualne Media ustalił, że za kandydaturą Kurskiego głosowało 3 z 5 członków Rady Mediów Narodowych. Poparli go wszyscy nominaci Prawa i Sprawiedliwość: przewodniczący Rady Krzysztof Czabański wraz z posłankami Elżbietą Kruk oraz Joanną Lichocką.

Protestujący spotkał dziennikarza TVN, doszło do nerwowej wymiany zdań w programie na żywo. Zadziwiające nagranie obiega mediaProtestujący spotkał dziennikarza TVN, doszło do nerwowej wymiany zdań w programie na żywo. Zadziwiające nagranie obiega mediaCzytaj dalej

Jacek Kurski znów prezesem

Kurski wraca na stanowisko po zaledwie pięciomiesięcznej przerwie. Stołek stracił w wyniku warunków, jakie Andrzej Duda postawił przed podpisaniem ustawy o dofinansowaniu TVP. Prezydent uzależnił przekazanie 2 miliardów złotych na telewizję (zamiast na proponowaną przez opozycję onkologię) od pozbawienia stanowiska skonfliktowanego z nim Kurskiego. Obowiązki Kurskiego przejął wtedy Maciej Łopiński.

Tajemnicą poliszynela było jednak, że to sam Kurski z tylnego siedzenia sterował pro-pisowską narracją Telewizji Polskiej. To również jemu, po wygranych przez PiS wyborach prezydenckich, przypadł laur zwycięstwa i powrót na stanowisko prezesa. Nie ulega wątpliwości, że okoliczności powrotu na stanowisko prezesa również świadczą o tym, że pozycja Kurskiego jest mocna jak nigdy. Ostatniego dnia do walki o funkcję prezesa TVP dołączył bowiem Maciej Pawlicki, związany ze środowiskiem Prawa i Sprawiedliwości producent filmowy. Pawlicki domagał się od Rady Mediów Narodowych przeprowadzenia konkursu. Złożył również formalny wniosek w tej sprawie. Ten został jednak odrzucony.

Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. Cezary Pazura nie wytrzymał, puściły mu nerwy. "Manipulacja TVP" wyprowadziła go z równowagi, pójdzie do sądu?Czytaj dalej

Wygrana Jacka Kurskiego bez wątpienia ucieszyła polityków Solidarnej Polski, z której to partii się wywodzi. - Fantastyczna wiadomość dla Polski! Jacek Kurski jako sprawny i profesjonalny menadżer odbudował pozycję rynkową oraz przywrócił szacunek milionów Polaków do telewizji publicznej po 8 latach degradacji mediów publicznych za czasów koalicji PO-PSL - skomentował decyzję RMN Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych z tej partii. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mamy potwierdzenie, koronawirus w McDonaldzie. Sanepid pilnie szuka klientów restauracji 2. TVN szykuje program, jakiego w polskiej telewizji jeszcze nie było. Ściągnie przed telewizory miliony widzów, niebawem premiera 3. Niemiecka potęga z poważnymi problemami. Czołowa branża zwolni nawet 100 tys. pracowników 

Nie brak komentarzy, że nominacja Kurskiego oznacza, że w środowisku rządzących zapadła decyzja o kontynuowaniu ostrego kursu w Telewizji Polskiej, którego to nowy prezes stacji jest prawdziwym uosobieniem. Kwestia walki o "umiarkowanych" wyborców schodzi na dalszy plan w imię dalszego mobilizowania twardego elektoratu, w założeniu, że wystarczy on do kolejnych zwycięstw wyborczych.

Źródło: Radio ZET

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Koronawirus w starostwie. Pracownik chory na COVID-19
  2. Ministerstwo zapowiada nowy wymóg dot. maseczek. Ekspert: “brak prawnego znaczenia”
  3. Dziennikarze Wiadomości TVP stanęli przed sądem. Wiemy, jak się tłumaczyli
  4. Pracownica Tadeusza Rydzyka ujawniła kulisy działania toruńskiego imperium. Robią wrażenie
  5. Jarosław Kaczyński nie ma skrupułów. Dziennikarze dotarli do słów, które wypowiedział w kuluarach. Czeka nas polityczne trzęsienie ziemi?
  6. Prawdziwy armagedon na plaży w Dębkach. W głowie się nie mieści