Jacek Kurski może liczyć się z utratą stanowiska. Broni go Ryszard Terlecki.. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 8 Marca 2020

„Zwycięzca moralny, postąpił honorowo”. Emocjonalny wpis posła PiS o Kurskim, absurdalne?

Jacek Kurski w ostatnich dniach ma powody do obaw. Może liczyć się z utratą stanowiska prezesa TVP. Jak donoszą media, jego odwołania z pełnionej funkcji chce nawet sam prezydent, a zdanie głowy państwa podziela wiele osób. Jednak Kurski może liczyć także na głosy wsparcia. Jedną z broniących go osób jest chociażby Ryszard Terlecki, który wspomina o nim ciepło w emocjonalnym wpisie w mediach społecznościowych.

Wiele wskazuje na to, że niedługo Jacek Kurski będzie musiał pożegnać się ze stanowiskiem prezesa TVP. Jego "głowy" chce nawet sam prezydent Andrzej Duda. Jednak nie każdy życzy mu tak źle. Jak się okazuje, może liczyć na wsparcie i słowa uznania ze strony niektórych polityków PiS.

Wkrótce możesz nie odwiedzić bliskich w szpitalu. Wojewoda zapowiada wysokie karyWkrótce możesz nie odwiedzić bliskich w szpitalu. Wojewoda zapowiada wysokie karyCzytaj dalej

Jacek Kurski prawdopodobnie straci stanowisko prezesa TVP. Broni go Ryszard Terlecki

Do poniedziałku trwa głosowanie Rady Mediów Narodowych ws. odwołania Jacka Kurskiego. Jak ustaliła nieoficjalnie Wirtualna Polska, jego dymisja wydaje się już przesądzona. Potwierdzać mogą to chociażby słowa Krzysztofa Czabańskiego, przewodniczącego Rady Mediów Narodowych, który podczas konferencji prasowej poinformował, że czterech z pięciu członków RMN zagłosowało za odwołaniem Jacka Kurskiego. Później mówiło się też o piątym, przychylnym inicjatywie głosie.

DZISIAJ GRZEJE: 1. W czasie ważnego spotkania Agata Duda niespodziewanie zadzwoniła do męża. Wszyscy mogli usłyszeć jego słowa
2. Pendolino zatrzymane w Warszawie. Jeden z pasażerów zadzwonił na numer alarmowy

Jednak Jacek Kurski może liczyć na wsparcie niektórych polityków PiS. Bowiem jego honoru i dobrej twarzy broni chociażby Ryszard Terlecki. Zamieścił na Twitterze emocjonalny wpis, w którym porusza temat sporu finansowania mediów publicznych oraz staje w obronie Jacka Kurskiego.

"W sporze o finansowanie mediów publicznych moralnym zwycięzcą jest Jacek Kurski. Postąpił honorowo, a TVP zostawia w formie o niebo lepszej niż ją zastał. Najlepszą recenzją jego sukcesu byly ataki wrogów dobrej zmiany. A odwołała go Korespondencyjna Rada Mediów" - czytamy we wpisie Ryszarda Terleckiego na Twitterze.

twitter.com/RyszardTerlecki

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Abp Głódź będzie miał poważne kłopoty? Jest przełom w sprawie, do Watykanu trafiła oficjalna skarga
  4. Widziałeś tego mężczyznę? Skrzywdził kobietę w centrum Krakowa, poszukuje go policja
  5. Szukała ukochanej kotki przez 11 lat, była zrozpaczona. Finał historii wyciska łzy
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News