jacek kurski. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Marca 2020

Decyzja ws. odwołania Jacka Kurskiego. Nie głosował Duda, a RMN

Jacek Kurski już niedługo może być zmuszony ustąpić z funkcji prezesa TVP. Wiele wskazuje na to, że decyzja zostanie podjęta w najbliższy poniedziałek. Szef Rady Mediów Narodowych podał, że za odwołaniem Kurskiego jest już 4 z 5 członków RMN.

Prezydent Duda ostatecznie złożył podpis pod ustawą gwarantującą mediom publicznym 1,95 mld zł rekompensaty za utracone wpływy abonamentowe. Specjalną konferencję prasową zwołano wczoraj, późnym wieczorem, w Pałacu Prezydenckim.

Wraz z Dudą, który potwierdził przyznanie niemal 2 mld zł Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu, na konferencji obecni byli premier Mateusz Morawiecki, szef KRRiT Witold Kołodziejski oraz szef Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański. To właśnie z ust Czabańskiego padła niezwykle interesująca informacja.

Skandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęSkandaliczna decyzja Dudy. Przeznaczy 2 mld dla TVP, podpisał ustawęCzytaj dalej

Jacek Kurski: "Oddaję się do dyspozycji pana prezydenta"

Jak informowaliśmy, Duda miał uzależnić swój podpis pod ustawą od zwolnienia z funkcji prezesa TVP Kurskiego. Wobec stanowiska prezydenta Kurski jeszcze przed konferencją podał, że oddaje się w ręce Andrzeja Dudy. Kurski dodał, że "nie musi być prezesem" i jest w stanie poświęcić się dla dobra sprawy.

"W związku z wątpliwościami pana prezydenta, co do złożenia podpisu pod ustawą przyznającą mediom publicznym rekompensatę abonamentową, oraz w związku z pojawiającymi się w domenie publicznej odniesieniami do mnie jako prezesa TVP, oświadczam, iż w imię dobra Telewizji Polskiej, interesu publicznego, a także w zgodzie z wartościami, którym służyłem przez całe swoje życie – oddaję się do dyspozycji pana prezydenta", czytamy w oficjalnym piśmie Kurskiego, którego zdjęcie opublikował na swoim Twitterze.

DZISIAJ GRZEJE: 1. WP: Agata Duda wywierała presję na mężu. Domagała się zmian w TVP
2. Tragedia w Wołominie: dwulatek był chory, przyjmował antybiotyki. Babcia wezwała pomoc, chłopiec nie żyje

Czabański zarządził więc głosowanie RMN w sprawie odwołania obecnego prezesa Telewizji Polskiej.

– W związku z wystąpieniem prezesa Kurskiego, postanowiłem wydać rozporządzenie o zarządzeniu głosowania ws. uchwały o odwołaniu Jacka Kurskiego z funkcji prezesa TVP. To głosowanie będzie trwało korespondencyjnie do poniedziałku, ale już w tej chwili mogę powiedzieć, że z 5-osobowej rady już wpłynęły cztery głosy "za" za podjęciem tej uchwały – przekazał szef Rady Mediów Narodowych.

Głosowanie zakończy się w poniedziałek 9 marca. Według wszelkich przesłanek Kurski już niedługo przestanie pełnić funkcję szefa TVP. Jako jego potencjalnego następcę wymienia sie Mateusza Matyszkowicza, członka zarządu Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Robert Lewandowski podzielił się wzruszającym zdjęciem z córką. Mała Klara rośnie jak na drożdżach (FOTO)
  2. Dziś uważaj za kółkiem. Policja wlepi mandat na 500 zł, a nawet odbierze prawko
  3. Kontrolerzy mogą niebawem zapukać do twoich drzwi. Jest na nich sposób
  4. U Rydzyka biorą się za youtuberów. Niespodziewane słowa
  5. Jolanta i Piotr marzyli o ślubie. Sąd był nieubłagany
  6. Pociąg w Warszawie pilnie zatrzymany. Nieoficjalnie: mogło chodzić o zakażenie chorobą, na miejscu służby

Źródło: gazeta.pl