Jacek Kurski finalnie może jednak nie zostać prezesem TVP.. Piotr Molecki/East NewsŹródło: Piotr Molecki/East News
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 4 Sierpnia 2020

Ważą się losy Jacka Kurskiego? Nowy prezes TVP ma zostać wybrany na dniach

Jacek Kurski w istotny sposób przyczynił się do reelekcji Andrzeja Dudy, co w naturalny sposób zaowocowało przypuszczeniami, że polityk powróci na stanowisko prezesa Telewizji Polskiej. Wkrótce stało się tak istotnie. Jak jednak sprostowano, decyzja miała charakter tymczasowy. Oficjalna może zapaść 7 sierpnia, po zebraniu Rady Mediów Narodowych.

Przypomnijmy, że Kurski ustąpił ze stanowiska w marcu bieżącego roku. Jak na ironię, decyzja polityka Prawa i Sprawiedliwości podyktowana była stanowiskiem Andrzeja Dudy, który swój podpis pod ustawą gwarantującą mediom publicznym 2 miliardy złotych uzależnił od zmiany prezesa TVP. Wpływ na reelekcję kandydata PiS Kurski miał jednak tak duży, że ponownie pojawiła się możliwość obsadzenia go w roli szefa Telewizji Polskiej.

Co dalej z ruiną domu i życiem bohaterki programu Katarzyny Dowbor Co dalej z ruiną domu i życiem bohaterki programu Katarzyny Dowbor "Nasz nowy dom"? Najnowsze doniesienia w sprawieCzytaj dalej

Jacek Kurski prezesem TVP?

Szczegóły sprawy przytacza Interia. Warto przypomnieć, że w okolicach końca lipca pojawiły się informacje o zastąpieniu w funkcji prezesa TVP Macieja Łopińskiego przez Jacka Kurskiego. "W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu", czytaliśmy wówczas w oficjalnym komunikacie.

Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceBeata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceCzytaj dalej

W liście do przedstawicieli Telewizji Polskiej przewodniczący Rady Mediów Narodowych Krzysztof Czabański zwrócił jednak uwagę, że prezes zarządu ma uprawnienia jedynie do tego, by udzielić pełnomocnictwa tylko na czas swojej nieobecności. Ogłoszenie powrotu polityka Prawa i Sprawiedliwości okazało się zatem mocno pochopne. – Dla mnie istotne jest to, że postanowienia wewnętrzne spółki było w pełni uzasadnione, zgodne z prawem i Kodeksem spółek handlowych. Zabezpieczały też interes spółki, kiedy Maciej Łopiński udał się na urlop. Procedury były w porządku, zwróciłem uwagę na nieprecyzyjny komunikat prasowy – wskazał w rozmowie z Interią przewodniczący RMN.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób 2. Chodzili za wicemarszałkiem Senatu i śledzili go. Żeby ich nie zdemaskował, jedli lody 3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Sprawa najprawdopodobniej zostanie wyjaśniona w piątek, 7 sierpnia. Wówczas, jak wskazuje wspomniany serwis, ma odbyć się posiedzenie Rady Mediów Narodowych. – Jest wakat w radzie nadzorczej PAP, który trzeba obsadzić. Pozostaje także sprawa prezesury zarządu Telewizji Polskiej SA – przekazał Czabański. Dodał, że w jego opinii "spółka, która nie ma prezesa albo pełniącego obowiązki prezesa, jest spółką ułomną".

Na ten moment nie jest jasne, czego dokładnie dotyczyć ma całość zapowiedzianego posiedzenia. Interia wskazuje, że czas na przesyłanie kandydatur wraz z załączonym CV upływa w najbliższy czwartek.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Po wejściu do Biedronki mocno się zdziwisz. Już niedługo będą zmiany w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. Rzecznik MZ dobitnie o wakacjach Polaków. Odradza 2 miejsca

Źródło: Interia

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!