Jacek Kurski TVP. (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNewsŹródło: (zdj. Il. ) ; Piotr Molecki/EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Sierpnia 2020

Koniec marzeń Jacka Kurskiego? Poważne komplikacje w życiu b. prezesa TVP, oświadczenie nie pozostawia złudzeń

Jacek Kurski od miesięcy pracuje nad przejęciem władzy w TVP. Jego działalność budzi jednak kontrowersje również w obozie Zjednoczonej Prawicy. Szef Rady Mediów Narodowych, Krzysztof Czabański w oficjalnym piśmie przerwał spekulacje. Wiemy już, na czym stoi kontrowersyjny dziennikarz.

Wyjaśnijmy, że Jacek Kurski pełni obowiązki prezesa Telewizji Polskiej jedynie na czas nieobecności Macieja Łapińskiego. - W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - przekazała stacja. "Wirtualne Media" informują, że nie wskazano, który organ spółki jest odpowiedzialny za tę decyzję. 

500 plus przejdzie całkowitą zmianę? Wreszcie poznaliśmy prawdę, rodzice powinni się dowiedzieć500 plus przejdzie całkowitą zmianę? Wreszcie poznaliśmy prawdę, rodzice powinni się dowiedziećCzytaj dalej

Jacek Kurski prezesem mediów publicznych? "Komunikat TVP nie jest aktem prawnym"

Deklaracje składane przez władze medium wzbudziły wiele sporów. Wokół postaci Jacka Kurskiego narosło wiele skandali. Anonimowy polityk Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" skrytykował dziennikarza za angażowanie całej opinii publicznej w swoje życie prywatne. Przypomnijmy, że w ostatnich tygodniach odbył się ślub byłego polityka z Joanną Kurską. Państwo młodzi na prywatną ceremonię zaprosili wysoko postawionych polityków Prawa i Sprawiedliwości oraz dziennikarzy z niemal każego medium. Decyzja ta mogła zaważyć na jego przyszłości.  

Beata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceBeata Tyszkiewicz ujawniła wysokość emerytury po 60 latach pracy. Pozostaje tylko załamać ręceCzytaj dalej

"Wirtualne Media" od samego początku przekazywały bieżące wiadomości na temat walki Jacka Kurskiego o władzę w publicznej stacji. Redaktorzy informowali, że ostateczne oddane sterów miało nastąpić po zakończeniu kampanii prezydenckiej. Spekulacje okazały się prawdziwe, jednak cała sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana. Do oświadczenia TVP odniósł Krzysztof Czabański. - Komunikat TVP nie jest aktem prawnym. Poprosiłem zarząd telewizji o przysłanie dokumentów wyjaśniających sytuację prawną zarządu. Pan Maciej Łopiński przysłał do Rady rezygnację z pełnienia obowiązków prezesa z dniem 7. sierpnia. Do tego dnia p.o. nadal jest on, nikt nowy nie został powołany - ucina spekulacje szef RMN, Krzysztof Czabański. 

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niepokojące informacje, wykryto zakażenia w dużej firmie. Zatrudnia 5 tysięcy osób
2. W polskim mieście doszło do bardzo poważnego wypadku, są ranni, w tym dzieci. Na miejsce natychmiast ruszył śmigłowiec
3. Wyższe opłaty za abonament. Znamy kary dla niepłacących, za jeden odbiornik setki złotych

Jacek Kurski rolę prezesa TVP pełnił jeszcze w 2016 roku. Wszystko wskazuje na to, że w najbliższej przyszłości rozstrzygną się losy jego przyszłości w medium. Możemy zauważyć, że wokół dziennikarza powstały spory dzielące na tylko PiS i opozycję. Podziały funkcjonują również między pracownikami stacji oraz członkami Rady Mediów Narodowych. - Zgodnie z tym przepisem organem uprawnionym do delegowania swoich Członków do czasowego wykonywania czynności Członków Zarządu, którzy zostali odwołani, złożyli rezygnację albo z innych przyczyn nie mogą sprawować swoich czynności jest Rada Nadzorcza. Prezes Zarządu jest uprawniony jedynie do udzielenia pełnomocnictwa do jego zastępowania podczas nieobecności - stwierdził w piśmie datowanym na 30 lipca.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Łukasz Szumowski zapowiada ogromne zmiany dla Polaków. Mają wejść w życie jeszcze w tym miesiącu
  2. Minister zdrowia ostrzega Polaków. Żarty się skończyły, będą kontrole w sklepach
  3. Jaka stacja była najbardziej obiektywna w czasie kampanii? Polacy zdecydowali
  4. Tak w klubach bawić się mieli polscy politycy. Nieprzyzwoity film już w sieci
  5. Polacy już zaczęli oszukiwać na bonach turystycznych. Wszystko się wydało
  6. Stan zdrowia Elżbiety Zapendowskiej coraz gorszy. Niestety, nie ma szans na poprawę
  7. 98 osób nie żyje. Liczba ofiar cały czas rośnie. Niewiarygodne doniesienia ze świata

Źródło: [Wirtualne Media/Gazeta Wyborcza]

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!