Jacek Kurski - wielki powrót znanego polityka. Jan Bielecki/ EastNewsŹródło: Jan Bielecki/ EastNews
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 4 Maja 2020

Wielki powrót Jacka Kurskiego? Na pewno nie zgadniecie, co miałby robić

Jacek Kurski może ponownie zająć bardzo wpływowe stanowisko w Telewizji Polskiej. Pojawiły się kolejne doniesienia na temat potencjalnej kandydatury byłego posła Prawa i Sprawiedliwości. Jego wielki powrót z pewnością zdziwił sympatyków publicznej telewizji.

Kariera znanego polityka PiS-u kilka lat temu zmieniła swoje tory. Z aktywności parlamentarnej, poseł PiS przeszedł do kierowania pracami TVP. To, jak wpłynął na ocenę medium, do dziś podlega krytyce w wydaniu wielu komentatorów. W wyniku licznych kontrowersji, jakie wzbudzał dyrektor publicznej telewizji, Rada Mediów Narodowych podjęła decyzję o odebraniu mu pełnionej przez niego funkcji. Obowiązki prezesa przejął nie kto inny jak Maciej Łopiński, który skomentował plotki odnoszące się do powrotu Kurskiego pod skrzydła Telewizji Polskiej.

Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"Czytaj dalej

Jacek Kurski: Potencjalna kandydatura znanego działacza PiS na ważne stanowisko

W rozmowie z redakcją "Super Expressu" obecny lider TVP, Maciej Łopiński postanowił wypowiedzieć się na temat potencjalnej kandydatury Kurskiego na stanowisko dyrektora publicznej telewizji. Jak informuje portal, Łopiński zadeklarował, że jeśli współpracownik Jarosława Kaczyńskiego stanąłby w szranki o fotel prezesa medium, to miałby spore szanse na zwycięstwo. Uważa on, że działania na rzecz stacji podjęte przez polityka PiS-u znacznie rozwinęły narodową telewizję.

- Jeśli Jacek Kurski zdecyduje się na start w konkursie na prezesa TVP i wystartuje, to będzie miał duże szanse na wygraną. Będzie bardzo dobrym kandydatem i prezesem również będzie dobrym, tak jak zresztą był świetnym prezesem TVP jeszcze do niedawna - przekazał Łopiński w rozmowie z "Super Expressem"

DZISIAJ GRZEJE: 1. Atakowało go TVP, ale się nie poddał. Prof. Simon wbrew władzom ujawnił zatrważające prognozy
2. Szumowski ujawnił realną liczbę chorych. Znacznie większa od oficjalnej

Przypomnijmy, że 9 marca 2020 roku decyzją Rady Mediów Narodowych pozbawiono Jacka Kurskiego stanowiska prezesa Telewizji Polskiej. Jego następcą stał się Maciej Łopiński, który kontynuuje misję swojego poprzednika. Obie postacie polskiego świata dziennikarstwa spotykają się ze skrajnymi opiniami widzów. Chodzi przede wszystkim o zarzuty dotyczące stronniczości i braku obiektywizmu ze strony dziennikarzy medium. Nie brakuje również oskarżeń o upolitycznienie TVP przez polityków partii rządzącej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Przełomowy test na COVID-19. Wykryje infekcję, zanim chory zacznie zarażać
  2. We wtorek mija bardzo ważny termin dla wszystkich Polaków. Ostatnia chwila na załatwienie sprawy
  3. Rydzyk powraca z kolejnym apelem. Znalazł nowe źródło finansowania, ale pojawił się problem
  4. Ważna informacja dla tysięcy rodziców w całym kraju. Chodzi o maseczki
  5. Pilna konferencja Andrzeja Dudy. Przekazał "doskonałe dla Polaków informacje"
  6. Szumowski mówi o ponownym wprowadzaniu restrykcji w poruszaniu się. Okropny scenariusz

Źródło: Super Express

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News