Jacek Kurski ostatecznie powróci do zarządu TVP. (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTERŹródło: (zdj. Il. ) ; ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Wszystkie wideo autora Alan Wysocki
Autor Alan Wysocki - 2 Czerwca 2020

Jacek Kurski niespodziewanie wraca z nowym, ważnym stanowiskiem. Wszystko stało się jasne

Jacek Kurski wciąż zdaje się walczyć o posadę prezesa Telewizji Polskiej. W całym zamieszaniu wokół jego pozycji mało kto wie, na czym stoi obecnie były poseł Prawa i Sprawiedliwości. Rada Mediów Narodowych wydała ostateczną decyzję w tej sprawie. Kolejna już uchwała zarządu stacji nie pozostawia złudzeń.

Od kilku tygodni jesteśmy świadkami niecodziennych wydarzeń, jakie mają miejsce pod gmachem TVP. Przypomnijmy, że decyzją zarządu medium od marca bieżącego roku Jacek Kurski nie sprawuje już funkcji prezesa stacji. Jego obowiązki przejął Maciej Łopiński. Wciąż zdają się jednak trwać próby przywrócenia dawnej pozycji dziennikarza. Kwestia ta była przyczyną wielu niespodziewanych działań. Odejście Marzeny Paczuskiej, zagmatwane uchwały liderów Telewizji Polskiej oraz konflikt z Ministerstwem Kultury to jedynie wierzchołek góry lodowej.

Pilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówPilna konferencja Morawieckiego i Szumowskiego. Niewielu mogło się spodziewać ich słówCzytaj dalej

Jacek Kurski ostatecznie zasiądzie w zarządzie TVP

Decyzją Rady Mediów Narodowych poszerzono trzyosobowy zarząd stacji o Jacka Kurskiego. Jak donosiły media, w wyniku nagłej interwencji resortu kultury uchwała ta została jednak unieważniona. Warto dodać, że odejście z władz telewizji publicznej ogłosiła Marzena Paczuska. Zdaniem komentatorów życia publicznego miało to utorować dziennikarzowi drogę do objęcia funkcji prezesa TVP. W ostatni piątek po południu przeprowadzono pilne głosowanie korespondencyjne nad kolejnymi projektami.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jarosław Kaczyński zapytany przez Lis o to, dlaczego nie ma żony. Zrobiło się gorąco
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Jacek Kurski, decyzją zarządu Telewizji Polskiej, ponownie zasiądzie w radzie spółki. Przypomnijmy, że pierwsza uchwała przywróciła trzyosobowy skład zarządu medium. Druga z nich usunęła z niego byłego prezesa stacji. Trzecia i ostatnia po raz kolejny przyznała mu stanowisko członka zarządu spółki. Jak donoszą Wirtualne Media, były prezes TVP będzie w swojej pracy nadzorował gałąź sportową, informacyjną, a także publicystyczną redakcji.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Apel szefa Apple\'a: "Stwórzmy lepszy, bardziej sprawiedliwy świat"
  2. Strażak zakażony koronawirusem. Dziesięć osób w kwarantannie
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznej

Źródło: [Wirtualne Media]

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News