Jacek Kurski wrócił do Telewizji Polskiej i już dostał nowe zadanie od stacji.. (zdj. Il. ); Jan Bielecki/East NewsŹródło: (zdj. Il. ); Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 1 Czerwca 2020

Jacek Kurski nie da o sobie zapomnieć. Zadziwiające doniesienia o jego przyszłości, trudno uwierzyć

Jacek Kurski ledwo wrócił do Telewizji Polskiej i już dostał nowe zadanie od stacji, z którą jest związany od jakiegoś czasu. Jak podaje "Presserwis", polityk ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną. Przedłużone ma zostać także oddelegowanie Macieja Łopińskiego z rady nadzorczej spółki, który czasowo wykonuje tam czynności prezesa TVP. Zdaniem opozycji, powrót Kurskiego do zarządu TVP może także wynikać z obawy przed Rafałem Trzaskowskim i jego wynikiem w wyborach. Wcześniej odejście Kurskiego z telewizji, zdaniem niektórych, mogło być także sprytną zagrywką, tak samo jak obecnie jego powrót.

Jacek Kurski wraca w szeregi TVP i ma nadzorować Telewizyjną Agencję Informacyjną - informuje \'Presserwis", powołując się na swoje ustalenia. Jak podaje portal, przedłużone ma zostać także oddelegowanie Macieja Łopińskiego z rady nadzorczej spółki, które kończy się 10 czerwca.

Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśDariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziśCzytaj dalej

Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP i dostał nowe zadanie. Czy jest coś na rzeczy?

Jak przypomina "Presserwis", Marzena Paczuska, która kilka dni temu została odwołona z zarządu TVP, w złożonej rezygnacji z funkcji członka zarządu Telewizji nie przedstawiła powodów tej decyzji. Na początku marca, decyzją rady nadzorczej TVP została zawieszona w obowiązkach na trzy miesiące, a przejął je Mateusz Matyszkowicz.

Obecnie, po odejściu Paczuskiej, zarząd Telewizji Polskiej jest trzyosobowy. Do nadzoru przez Jacka Kurskiego mają należeć jednostki programowe, m.in. Telewizyjną Agencję Informacyjną i TVP Sport, a Matyszkowicz ma zająć się m.in. Centrum Kultury i Historii oraz Agencją Kreacji Filmu i Serialu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Zadziwiające sceny na Jasnej Górze. Biskup się nie hamował, grzmiał z ambony na policję
2. Kontrole w całym kraju, do twoich drzwi też mogą zapukać. Kara 681 zł, wykluczonych jedynie kilka grup

Jak zauważa opozycja, powrót Jacka Kurskiego do zarządu TVP może wynikać z obawy przed Rafałem Trzaskowskim i jego wynikiem w wyborach, co może mieć szkodliwy wpływ na wygraną Andrzeja Dudy.

- Dzisiaj Andrzej Duda wychodzi na gościa, który podpisał 2 mld na media państwowe, miał obiecane odejście Kurskiego i fundusz medyczny. Jacek Kurski wraca, funduszu medycznego nie ma. To jest obraz nędzy tej prezydentury pod względem sprawczości - w taki sposób powrót Kurskiego komentował w rozmowie z WP Władysław Kosiniak-Kamysz.

Głosowanie ws. przywrócenia Jacka Kurskiego jako członka zarządu TVP odbyło się 22 maja przez Radę Mediów Narodowych. Za jego kandydaturą opowiedziało się trzech członków RMD: Krzysztof Czabański, Joanna Lichocka i Elżbieta Kruk. Przeciwko byli Juliusz Braun oraz Grzegorz Podżorny.


ZOBACZ TAKŻE:

  1. Apel szefa Apple\'a: "Stwórzmy lepszy, bardziej sprawiedliwy świat"
  2. Strażak zakażony koronawirusem. Dziesięć osób w kwarantannie
  3. Jolanta Kwaśniewska wg Polek i Polaków najlepszą pierwszą damą? Agata Duda może się niepokoić
  4. Dariusz Piontkowski przekazał ważne wieści dla uczniów. Zmiany wchodzą w życie już dziś
  5. Kuriozalna wpadka na antenie Polsatu. Prowadzący nie mogli się uspokoić
  6. Nie tylko koronawirus. Wykryli nowe, duże ognisko innej choroby epidemicznej

Źródło: wiadomosci.wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News