Iwona Wieczorek zaginęła przed dziesięcioma laty. W szczerych słowach o poszukiwaniach kobiety opowiedziała jej matka.. Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 11 Lipca 2020

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu. Dramatyczne słowa matki wyciskają łzy

Iwona Wieczorek zaginęła przed dziesięcioma laty, a mimo to do dziś nie wyjaśniono, co stało się w nocy z 16 na 17 lipca 2010 roku. Do poszukiwań kobiety w szczerych słowach odniosła się jej matka, wspominając, że nadal czeka na wiadomość ze strony policji. "Mam tylko nadzieję, że stanie się to, zanim umrę", opowiada Wirtualnej Polsce.

– Wierzę w to, że sprawa zaginięcia Iwony w końcu zostanie wyjaśniona. Cały czas cierpliwie czekam – mówi mama Iwony Wieczorek w rozmowie z WP, doprecyzowując, że oczekiwanie wiąże się z pukającą do drzwi policją. – Czekam, aż przyjdą i powiedzą: wiemy na 100 procent, że Iwona nie żyje. Mamy jej ciało.

Przypomnijmy, że 19-letnia wówczas Wieczorek zaginęła z nocy 16 na 17 lipca 2010 roku. W okolicach godziny 3 nad ranem rozmawiała jeszcze przez telefon z koleżankami, a wizerunek zmierzającej w kierunku domu, od którego dzieliło ją 20 minut, dziewczyny uchwyciły miejskiego monitoringu.

Agata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałAgata Duda nagle przerwała milczenie i przemówiła wydając apel. Padły słowa, których nikt się nie spodziewałCzytaj dalej

Iwona Wieczorek zaginęła 10 lat temu

Kobieta zaznacza, że z początku pozostawała w stałym kontakcie z policją, co z czasem zamieniło się w sporadyczne zasięganie informacji w sprawie poszukiwań. Dziś, jak twierdzi mama zaginionej, jest przekonana, że policja sama do niej przyjdzie. Odnosząc się do powracających co jakiś czas poszukiwań Iwony Wieczorek, kobieta zaznacza: – Każda próba rozwikłania zaginięcia Iwony jest dla mnie istotna i ją popieram. W głowie pojawiają się pytania: czy to teraz, czy to będzie ten moment?

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagle TVP przestało działać, również strony internetowe. Co się dzieje, czyżby atak hakerski czy zwykłe problemy techniczne?
2. Poszukują osób, które były w 2 miejscach nad polskim morzem. Bardzo poważna sprawa

Pytana, czy mijający czas łagodzi tęsknotę, odpowiada, że "żal w sercu i bezradność są jeszcze większe niż w pierwszych dniach od zaginięcia". – Wtedy działałam, cały czas organizowaliśmy poszukiwania, rozklejaliśmy plakaty. W tej chwili, mimo że wiele już zrobiono w tej sprawie, nadal nie wiem nic. Jest tylko dużo szumu – dodaje.

– Ja cały czas wołam o pomoc: pomóżcie mi, chce wiedzieć, co stało się z moim dzieckiem – mówi dziennikarce Wirtualnej Polski. Jak zaznacza, nie wszystkim się to jednak podoba. – Są osoby, które mówią, że powinnam dać sobie spokój. Narzekają, że skoro zaczynają się wakacje, to znów będzie się mówiło o Iwonie Wieczorek. Nie chciałabym zakłócać nikomu spokoju i straszyć, ale moja historia jest też ostrzeżeniem. Trzeba być czujnym na każdym kroku – przestrzega.

Mimo że od tajemniczego zaginięcia Iwony Wieczorek minęła już dekada, mama zaginionej dziewczyny, pytana, z jakiego powodu nadal mówi o niej w czasie teraźniejszym, zapewnia, że cały czas czuje jej obecność. – Ona przez cały czas jest ze mną. Obok mnie. W pracy, w domu czuję ją za plecami. Mam wtedy przekonanie, że wkrótce się odnajdzie. Czasami motyl wpadnie do salonu i myślę: o, Iwonka, co ty tu robisz? Dlatego chyba mówię w czasie teraźniejszym, ale sama się w ten sposób trochę oszukuję – mówi, dodając, że ma świadomość, iż najprawdopodobniej nie zobaczy już córki.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wprowadzane są zmiany w tablicach rejestracyjnych. Jeden element, bez którego już nie pojedziesz
  2. "O matkooo". Wystarczyła minuta, wszystko zaczęło latać. Z warzywniaka nic nie zostało [wideo]
  3. Do studia Rydzyka w programie na żywo zadzwoniła kobieta. Niespodziewana odpowiedź Kaczyńskiego, miał do niej prośbę
  4. Zaskakujące informacje tuż przed drugą turą wyborów, chodzi o Wiadomości TVP. Jest ważny haczyk
  5. Znamy majątek Stanisława Piotrowicza. Jego oświadczenie może zaskakiwać
  6. Niesamowite nagranie. Największa w historii chmura pyłu z Sahary przemierza świat

Źródło: wp.pl