Iwona Hartwich. Jan Bielecki/East NewsŹródło: Jan Bielecki/East News
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 10 Marca 2020

Jej koleżanka chciała targnąć się na życie swoje i syna. Posłanka zareagowała w ostatniej chwili

Iwona Hartwich większości osób znana jest, jako liderka protestów osób niepełnosprawnych i ich opiekunów. Dziś jest posłanką a problemy społeczne, z którymi się mierzy pozostały takie same. Kilka dni temu ujawniła niezwykle poruszającą historię.

Jest niezwykłą ironią losu, że zakaz wstępu do Sejmu, którym objęta została Hartwich został zdjęty po tym, jak uzyskała mandat posłanki. W między czasie część polityków i polityczek, niewyrażających woli debatowania z nią, znalazło się poza Sejmem.

Zbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stałoZbigniew Hołdys trafił do szpitala. Nie ma pewności, co się stałoCzytaj dalej

Posłanka przez cały czas mocno angażuje się w walkę o prawa osób niepełnosprawnych i wsparcie dla ich opiekunów. Robi to nie tylko z mównicy sejmowej ale i za pośrednictwem mediów społecznościowych. Ostatnio na swoim facebooku zamieściła wyjątkowo poruszającą historię.

Iwona Hartwich podzieliła się poruszającą historią

W ubiegły czwartek do biura poselskiego Hartwich zadzwoniła inna matka niepełnosprawnego dziecka. Była przerażona, ponieważ wspólna koleżanka jej i posłanki chciała odebrać życie sobie i synowi.

- Dzięki naszej interwencji zostały powiadomione odpowiednie służby i udało się uniknąć tragedii. Kobieta trafiła do szpitala, a jej dzieciom na tą tchwilę została zapewniona opieka. Ze swojej strony mogę zapewnić, że ta kobieta jest wspaniałą, oddaną matką, która samotnie zmaga się z niepełnosprawnością swoich dzieci. Niestety pewne problemy ją przerosły. Będąc w bardzo trudnej sytuacji życiowej, doświadczając braku pomocy, szczególnie finansowej – załamała się i nie widząc szans na poprawę losu swojej rodziny zamierzała posunąć się do tragicznego czynu jakim jest samobójstwo rozszerzone - czytamy w poście Hartwich.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Nagrano odważną wypowiedź Jolanty Kwaśniewskiej. Mądre i ważne słowa nie każdemu się spodobają
2. Koronawirus. Uniwersytet Warszawski odwołuje zajęcia, Trzaskowski zwrócił się o zamknięcie szkół w Warszawie

Posłanka sama jest matką Jakuba, któremu porażenie mózgowe nie przeszkodziło w zostaniu radnym Torunia. Dzieląc się dramatyczną historią, Hartwich zachęcała do kontaktowania się z nią, również w sytuacjach kryzysowych.

- Chciałam zapewnić, że jako poseł jestem do Waszej dyspozycji i jeśli będzie taka potrzeba proszę o telefon do mojego biura 605123504, wówczas postaramy się zainterweniować i przekazać Wasz problem odpowiednim służbom - zapewnia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. 22-letni piłkarz zmarł nagle w trakcie meczu. Nagranie tylko dla widzów o mocnych nerwach (WIDEO)
  2. Chiny przekazały światu ważne informacje na temat epidemii. Wiadomości są mocno zaskakujące
  3. SE: Mama Grażyny Torbickiej dostaje skandalicznie niską emeryturę. Jak za tyle przeżyć?
  4. Polacy nie zastanawiają się nad emeryturą. Zaskakujący sondaż zdradza wszystko
  5. Nie tylko Kurski ma zostać odwołany. Znamy potencjalnych następców
  6. Z ostatniej chwili: Wszystkie loty natychmiastowo odwołane. Ryanair w końcu podjął decyzję o Włoszech

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News