Irwin Rivera, 31-letni zawodnik MMA, zaatakował nożem swoje dwie siostry.. FreeIMG/kostiolaviŹródło: FreeIMG/kostiolavi
Wszystkie wideo autora Anna Dymarczyk
Autor Anna Dymarczyk - 10 Stycznia 2021

Ogromny smutek, żal i zawód. Zawodnik MMA nożem zaatakował swoje rodzeństwo. Mówił, że kazała mu „siła wyższa"

Irwin Rivera, meksykański zawodnik MMA walczący na galach UFC od około roku, zaatakował nożem swoje dwie siostry, twierdząc, że kazała mu to zrobić „siła wyższa”. Obie kobiety zostały mocno poranione i jedna z nich błagała o pomoc sąsiadów, którzy wezwali policję. Organizatorzy walk wyciągnęli konsekwencje wobec zawodnika i czekają na rozwiązanie sprawy w sądzie.

  • Irwin Rivera, meksykański zawodnik MMA walczący w walkach UFC od około roku, zaatakował nożem swoje dwie siostry
  • Po tym, jak przestraszony zbiegł z miejsca zdarzenia, twierdził, że „zamordował swoje siostry” i kazała mu to zrobić „siła wyższa”
  • Organizatorzy walk wyciągnęli już wobec zawodnika odpowiednie konsekwencje - zakaz udziału w galach, dalsza część zależeć będzie od wyników śledztwa

Przypuszcza się, że Rivera był zaangażowany w jakąś sektę lub gang. 

Irwin Rivera ranił swoje dwie siostry i zbiegł z miejsca zdarzenia. Kazała mu to zrobić „siła wyższa”

Irwin Rivera, 31-letni zawodnik MMA walczący od około roku w galach UFC, z czwartku na piątek, w swoim domu na Florydzie zaatakował nożem swoje dwie siostry. Kobiety - 22-latka i 33-latka - odwiedziły swojego brata i miały u niego przenocować. 

Kiedy spały, mężczyzna zaatakował je nożem i ranił - młodszą z nich w plecy, głowę i ramiona, a starszą - w plecy, twarz, ramiona i plecy. Jak się okazało, w wyniku nocnych wydarzeń, 33-latka miała również zapadnięte płuca. Obie poszkodowane trafiły do szpitala. Starsza z nich jest w stanie krytycznym. 

Policja przybyła na miejsce niedługo później po wezwaniach sąsiadów i 22-latki, której udało się zbiec z domu. Od razu poinformowała, że jej siostra wciąż znajduje się w domu. 

Czy Jarosław Kaczyński podczas 129. miesięcznicy smoleńskiej był osłaniany przez snajperów? Znamy stanowiskoCzy Jarosław Kaczyński podczas 129. miesięcznicy smoleńskiej był osłaniany przez snajperów? Znamy stanowiskoCzytaj dalej

 

- On próbuje mnie zabić! Proszę, pomóż mojej siostrze - krzyczała do sąsiadów. 

Kiedy tylko Rivera zauważył przez okno rozmawiających przez telefon sąsiadów, wystraszył się i zbiegł z miejsca zdarzenia. Policja zatrzymała go o 7 rano miejscowego czasu. 

Podczas zatrzymania mówił, że „zamordował swoje siostry” i kazała mu to zrobić „siła wyższa”, która wskazała mu „jego cel”.

Przypuszcza się, że zawodnik mógł przynależeć do sekty lub jakiegoś gangu - zarówno w jednym, jak i drugim przypadku, zadanie wymagające tak dużego poświęcenia, jest częścią kary lub etapu inicjacji. 

Organizatorzy walk reagują. Są pierwsze decyzje

UFC wydało już w tej sprawie odpowiednie oświadczenie. Organizatorzy walk poinformowali, że zbierają informację na temat tego tragicznego zdarzenia i podali, że w najbliższym czasie, Rivera nie otrzyma żadnej propozycji walki. Zawieszenie dyscyplinarne zależeć będzie od wyników śledztwa.

Rivera walczy zawodowo w MMA od 2014 roku i występował dotychczas w takich galach, jak Fight Time, Combate Americas oraz Titan FC. Od 2020 roku jest już zawodnikiem UFC i jak na razie stoczył w tej federacji trzy pojedynki - jego bilans to dwie przegrane i jedno zwycięstwo. 

źródło: [polsatsport.pl][sportowefakty.wp.pl]

Artykuły polecane przez redakcję WTV: