Irena Szewińska odeszła z tego świata równo dwa lata temu, w wyniku choroby nowotworowej. Zmarła w wieku 72 lat.. Wikimedia Commons/Verhoeff, Bert / AnefoŹródło: Wikimedia Commons/Verhoeff, Bert / Anefo
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Czerwca 2020

Mijają dwa lata od śmierci Ireny Szewińskiej

Irena Szewińska odeszła z tego świata równo dwa lata temu, w wyniku choroby nowotworowej. Wybitna sportsmenka zostawiła po sobie niewyobrażalną pustkę, szczególnie w świecie sportu. Zmarła w wieku 72 lat. Polski sport stracił wielką postać, określaną mianem najwybitniejszej lekkoatletki w dziejach historii. Wspominamy legendę polskiej lekkoatletyki.

Do śmierci Ireny Szewińskiej polski sport i jej fani nie umieli się przygotować, jednak musieli się z tym pogodzić, że ten dzień kiedyś nadejdzie. Sportsmenka długo zmagała się z chorobą nowotworową. Równie długo także nie poddawała się i swoją dobrocią, optymizmem oraz pogodą ducha zarażała innych. Przypominamy jej postać i wspominamy w dniu 2. rocznicy śmierci.

Gdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeGdzie była Kinga Duda podczas wyborów prezydenckich? Prawda dla wielu może być zaskakująca, niebywałeCzytaj dalej

Irena Szewińska zmarła dwa lata temu. Wspominamy wybitną sportsmenkę

Irena Szewińska zapisała się na kartach polskiego sportu jako wybitna i niezwykle ważna postać w dziejach historii. Polska lekkoatletka odeszła zdecydowanie zbyt wcześnie, a jej brak jest odczuwalny w dzisiejszych czasach szczególnie mocno. Zmarła 29 czerwca 2018 roku, czyli dokładnie dwa lata temu. Szewińska zalicza się do czołowych, kobiecych legend polskiego sportu oraz określana jest mianem najwybitniejszej lekkoatletki w dziejach. Ponadto została zapamiętana jako bardzo ciepła i serdeczna kobieta z klasą, kochająca sport.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
2. Wicepremier podała datę: 2 lipca. Może być przełom w polskiej turystyce

Jej osobę we wzruszających słowach wspominał między innymi legendarny komentator sportowy, Włodzimierz Szaranowicz. Przyznał z żalem, że pustkę po śmierci Ireny Szewińskiej trudno wypełnić. - Zawsze po ludziach bliskich zostaje pustka. Są jednak takie pustki, których nie da się wypełnić - powiedział nam po śmierci Szewińskiej Włodzimierz Szaranowicz dla portalu sportowefakty.wp.pl, który nie wątpliwości, że jej śmierć to potężny cios dla polskiego sportu i Polski.

Irena Szewińska ma na swoim koncie całe mnóstwo sukcesów i osiągnięć. Jest m.in. zdobywczynią aż siedmiu medali olimpijskich, w tym trzech złotych, oraz dziesięciu medali zdobytych na mistrzostwach Europy, w tym pięciu złotych. Wybitna sportsmenka była także prezeską Polskiego Związku Lekkiej Atletyki, wiceprezeską Polskiego Komitetu Olimpijskiego, członkinią MKOL oraz IAAF. Jak podaje portal sportowefakty.pl, Szewińska zawsze była obecna przy najważniejszych wydarzeniach sportowych i z dumą oraz wdziękiem wieszała na szyi sportowców medale, które zdobywali. Jak przyznają zgodnie ludzie sportu i media sportowe, Irena Szewińska była fenomenem na skalę światową. Kiedy w 2014 roku usłyszała diagnozę (nowotwór), nie chciała się poddawać i wciąż, nawet mimo sędziwego już wieku, była obecna w świecie sportu i odgrywała w nim ciągle ważną i szanowaną postać.

"Cały czas była obecna, cały czas można było słyszeć jej głos, była wszędzie tam, gdzie dla polskiego sportu działy się rzeczy ważne. Dzielnie stawiała się chorobie, tak jak na bieżni, nie dopuszczając do siebie myśli o porażce" - pisze portal sportowefakty.wp.pl. Co ciekawe, Irena Szewińska zaledwie na kilka tygodni przed śmiercią była obecna jako honorowy gość na corocznym pikniku olimpijskim na warszawskim Żoliborzu. Zawsze podkreślała, że warto inwestować w sport i przekonywać do sportu dzieci oraz wspierać ich w tym. Do końca życia była pełna dobrej energii, wiary, werwy i optymizmu. Kochała ludzi, a jeszcze bardziej kochała sport i to było jej całe życie. - Bo sport to fantastyczny wynalazek - mówiła, cytowana przez portal sportowefakty.wp.pl.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wybory prezydenckie 2020. Czym są wyniki exit poll?
  2. Duża akcja CBŚP w Warszawie. Pościg, ogromny huk, uszkodzone samochody. Co tam się stało?
  3. Może być niebezpiecznie, anomalie pogodowe i dziwne burze. Piorun poraził nagle trzy osoby
  4. Pierwsza dama mogła się bardziej postarać? Czy trzy słowa są wystarczającym komentarzu po kilku latach milczenia?
  5. Stanisław Żółtek znów odpłynął? Powiedział kilka zaskakujących słów, których nikt się nie spodziewał
  6. MSWiA pracuje nad nowym mandatem. 5 mln Polaków może zostać ukaranych wysoką kwotą

Źródło: sportowefakty.wp.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News