Irena Santor. youtube/ mjuzik PL
Źródło: youtube/ mjuzik PL
Wszystkie wideo autora Michalina Kobla
Autor Michalina Kobla - 3 Grudnia 2019

Irena Santor cudem uszła z życiem, jej koleżance się nie udało. Tragiczna historia sprzed lat

Irena Santor pozostaje jedną z najważniejszych ikon polskiej estrady. Zawrotna kariera nie uchroniła jej jednak przed licznymi, życiowymi tragediami. O jednej z nich wiele osób już dawno zapomniało.

Zawodowo Santor doszła na sam szczyt. Jej niepowtarzalna barwa głosu zachwycała nie tylko Polki i Polaków, ale i międzynarodową widownię. Wokalistka jest autorką licznych, znanych w kraju utworów, takich jak "Maleńki znak", czy "Tych lat nie odda nikt", laureatką festiwali muzycznych oraz jedyną piosenkarką w Polsce, uhonorowaną doktoratem honoris causa.

Mąż Kory przerwał milczenie po latach. Przeszywające wyznanieMąż Kory przerwał milczenie po latach. Przeszywające wyznanieCzytaj dalej

Santor nie miała jednak łatwego życia. O zmaganiach z rakiem, artystka informowała sama. Media rozpisywały się nie tylko o jej stanie zdrowia ale i żałobie, jaką przechodziła po śmierci męża. Zbigniew Korpolewski zmarł w 2018 roku.

Niewiele osób wie o tragicznym wypadku, w którym Santor uczestniczyła wiele lat temu. Piosenkarka cudem uszła z życiem

Irena Santor miała poważny wypadek

Był rok 1961. Santor jechała z Łodzi do Warszawy, razem z Jerzym Abratowskim, kompozytorem i pianistą, oraz jego żoną, piosenkarką Ludmiłą Jakubczak. Muzycy mieli za sobą nagrania programu "Muzyka lekka, łatwa i przyjemna".

Abratowski prowadził auto, które w pewnym momencie wpadło w poślizg i uderzyło w drzewo. Jakubczak zmarła na skutek złamania podstawy czaszki. Santor i Abratowski zostali ranni.

Przez lata oboje obwiniali się o wypadek i śmierć artystki, znanej m.in. z kultowego utworu "Gdy mi ciebie zabraknie". Abratowski zmarł w 1989 roku, podczas napadu na bank w Los Angeles.

ZOBACZ TAKŻE:

1. Jest komentarz eksperta rodziny królewskiej ws. plotek o śmierci Królowej Elżbiety II

2. W Radio Maryja odlecieli. "Tadeusz Rydzyk nowym wyklętym"

3. Filip Chajzer adresatem przeszywającego listu. Ostateczny cios, wymierzony w dziennikarza

4. Szymon Hołownia niewiele mówi o swojej żonie. Wykonuje bardzo rzadki zawód

5. Księża nie płacą, jak reszta Polaków. Obowiązuje ich specjalny system podatkowy

6. Tradycyjna sałatka jarzynowa nie musi być nudna! Wystarczy, że dodasz do niej jeden sekretny składnik, prawdziwe niebo w gębie