Irena Santor kończy dziś 85 lat.. facebook.com/Fan-Club-Ireny-Santor-287348928006842/
Źródło: facebook.com/Fan-Club-Ireny-Santor-287348928006842/
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 9 Grudnia 2019

Irena Santor ma dziś urodziny. Wiedzieliście, ile lat ma diwa?

Irena Santor to niekwestionowana dama polskiej piosenki. Na scenie jest już od blisko siedmiu dekad, nagrała ponad tysiąc utworów, a jej przeboje śpiewała niegdyś cała Polska. Dziś artystka obchodzi swoje 85. urodziny.

Irena Santor obchodzi dziś swoje 85. urodziny. Nazywana pierwszą damą polskiej piosenki, artystyka nigdy nie przeszła na emeryturę, zaś robiła sobie przerwy w karierze. Licząc osiem lat, które spędziła w Zespole Pieśni i Tańca "Mazowsze", Santor jest obecna na scenie już od 68 lat. Na wielkiej scenie po raz pierwszy wystąpiła w 1951 roku. Od tamtej pory gościła na wielu festiwalach i zagrała mnóstwo koncertów, a jej głos można było usłyszeć w ponad tysiącu utworów. Wiele z nich śpiewała z nią cała Polska. Jakiś czas temu gwiazda trafiła do szpitala i przeszła rehabilitację, ale zapewniła, że nie kończy jeszcze z koncertami, a w lutym 2020 roku wyruszy w jubileuszową trasę "Śpiewam, czyli jestem".

Emerytury w 2020 będą wyższe. Wiemy, o ile dokładnieEmerytury w 2020 będą wyższe. Wiemy, o ile dokładnieCzytaj dalej

Irena Santor kończy 85 lat

Piosenkarka w ostatnich latach zaczęła stronić od wywiadów. Jak tłumaczy, spowodowane jest to głównie tym, iż nic ciekawego się w jej życiu nie dzieje, by opowiadać o tym w mediach. "Państwa najbardziej interesują atrakcje i sensacje, a to mnie nie dotyczy" - wyznała Onetowi.

W zeszłym roku artystka miała dość poważne problemy zdrowotne i trafiła na kilka dni do szpitala. Potem została przeniesiona do Domu Artystów Weteranów Scen Polskich w Skolimowie, gdzie przeszła rehabilitację.

"Jeszcze nie umieram" - oznajmiła żartobliwie dziennikarzowi "Super Expressu".

"Od kilku miesięcy przechodzę rekonwalescencję i czuję się całkiem nieźle. Nie poddaję się. Niedługo zobaczymy się na koncertach" - dodała.

I nie były to słowa rzucone na wiatr, bowiem 7 listopada Irena Santor wystąpiła w warszawskim Teatrze Syrena. Był to recital pt. "Śpiewam, czyli jestem", przygotowany specjalnie na jej diamentowy jubileusz. Na scenie zaprezentowała wybrane przez siebie piosenki ze swojego repertuaru. A już w lutym 2020 roku artystka wyruszy w jubileuszową trasę koncertową o takim samym tytule.

Nie pozostaje nic innego, jak życzyć dużo zdrowia i udanej trasy koncertowej!

ZOBACZ TAKŻE:

1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek

2. Najczęstsze objawy nowotworu głowy i szyi. Warto je znać

3. Banaś był elementem sabotażu w PiS? Kaczyński może się bać

4. Gwiazdor "Top Model" cudem uszedł z życiem. Poruszająca historia

5. B. polityk PiS usłyszał 6 zarzutów. Nie do wiary, w jaki sposób zdefraudował setki tysięcy

6. Media dotarły do informacji o stanie zdrowia Kaczyńskiego. Konieczna jest kolejna operacja