Irena Santor w rozmowie z Super Expressem mówi o swoim wielkim żalu i zmartwieniu.. Wikimedia/Cezary PiwowarskiŹródło: Wikimedia/Cezary Piwowarski
Wszystkie wideo autora Pamela Obuchowska
Autor Pamela Obuchowska - 29 Maja 2020

Irena Santor ujawniła swój żal. Jest jej bardzo ciężko, nie może liczyć na pomoc

Irena Santor w rozmowie z Super Expressem mówi o swoim wielkim żalu i zmartwieniu. Chodzi o kiepską sytuację polskiej kultury, związaną z pandemią koronawirusa. Pierwsza dama polskiej piosenki ujawniła swój głęboki żal, który ma głównie do władzy. Ubolewa nad tym, że nie liczy się z kulturą i artystami w tych trudnych czasach. Jak mówi diwa, artyści pozostali bez wsparcia i pomocy od państwa oraz żyją obecnie w próżni.

"Martwi mnie sytuacja, w jakiej znaleźli się artyści. Żyjemy w próżni. Odbija się to na naszym środowisku. Kultura nie ma pomocy od państwa. Estrada zawsze musiała zapracować na siebie. Teraz nie ma jak" - żali się Irena Santor w rozmowie z "Super Expressem", która jest wyraźnie rozczarowana obecną sytuacją oraz postawą rządu wobec kultury i artystów.

Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”Czytaj dalej

Irena Santor dla "SE" o swoim żalu do władzy: "Dopóki byliśmy im potrzebni, to było fajnie. Teraz się od nas odwrócili"

Irena Santor, nazywana Pierwszą Damą Polskiej Piosenki, świętuje w tym roku 60-lecie pracy artystycznej. Debiutowała w grudniu 1959 r. w Sali Kongresowej w Warszawie, gdzie wystąpiła po raz pierwszy solowo. Wcześniej występowała z zespołem Mazowsze. Artystka 9 grudnia 2019 r. skończyła 85 lat. Jak sama przyznaje, muzyka i scena to jej całe życie i wielka pasja, z której mimo sędziwego wieku nie zamierza jeszcze rezygnować. Wciąż pragnie uszczęśliwiać ludzi za pomocą swojej muzyki. Obecna sytuacja jednak nieco pokrzyżowała jej plany. Piosenkarka bardzo tęskni za publicznością, ale jest zmuszona ograniczyć koncerty i trochę odpocząć.

"Muzyka to jest bakcyl, który połknęłam wiele lat temu. Oczywiście, że tęsknię za publicznością, moimi fanami. Moja menedżerka zaplanowała mi koncerty do lutego przyszłego roku. Jednak obecna sytuacja pokazała mi, że mam prawo odpocząć, móc odetchnąć i cieszyć się kontaktami z przyjaciółmi - życiem prywatnym. Będę zatem ograniczała te koncerty" - powiedziała Santor w rozmowie z "Super Expressem".

DZISIAJ GRZEJE: 1. Straciła pracę w TVP, dziś komentuje bez litości. “Będziecie pląsać za pieniądze, które powinna dostać polska onkologia?”
2. Marki aut, które Polacy pokochali. Auto z miejsca 5. na pewno sam prowadziłeś

Artystka nie ukrywa, że ma wielki żal do przedstawicieli rządu o to, że nie wspierają polskiej kultury i artystów, którzy obecnie zostali odcięci od głównych źródeł utrzymania i dochodów. Zaznacza, że nie liczą się z nimi i przypominają sobie o ludziach kultury tylko wtedy, kiedy są im potrzebni, by umilić czas.

"Dopóki byliśmy im potrzebni, umilaliśmy im czas, to było fajnie. Teraz się od nas odwrócili. To smutne. Traktują nas po macoszemu, a przecież płacimy podatki jak wszyscy. Jestem pełna nadziei, lada chwila otworzą się teatry i wszystko zacznie wracać do normy" - przyznaje z żalem.

Obecnie jednak rząd przystąpił do stopniowego odmrażania kultury, o czym poinformował premier Mateusz Morawiecki wraz z ministrem kultury Piotrem Glińskim podczas środowej konferencji prasowej. W nowym reżimie sanitarnym wkrótce ponownie uruchomione zostaną teatry, kina, filharmonie i inne instytucje kultury. Organizowane mogą być także koncerty plenerowe. Obowiązuje jednak limit do 150 osób i zachowanie dystansu społecznego.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ważna zmiana dla wszystkich użytkowników Allegro. Serwis wprowadza prowizję od kosztów dostawy
  2. Odkryto kolejne ognisko koronawirusa w szpitalu w Warszawie. Nowe zakażenia w stolicy
  3. Piotr Gliński wydał nagły komunikat. Otwiera placówki, niestety część z nich nie przetrwała
  4. Co się dzieje z Jarosławem Kaczyńskim? Wymowne zdjęcie, sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Tarcza antykryzysowa. Rząd postanawia się wycofać z bardzo kontrowersyjnych przepisów. Nikt się nie spodziewał
  6. Od 1 czerwca nowe obostrzenia. Nie ma wyboru, muszą je wprowadzić

Źródło: Super Express / muzyka.interia.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News