Iran. Zorganizowane wesele doprowadziło do znacznego wzrostu zakażeń.. (zdj.il) flickr/Marco VerchŹródło: (zdj.il) flickr/Marco Verch
Wszystkie wideo autora Konrad Wrzesiński
Autor Konrad Wrzesiński - 7 Czerwca 2020

Zorganizowali wesele, bo poluzowano obostrzenia. Skończyło się w najgorszy możliwy sposób, nikt się nie spodziewał, a sytuacja wydarzyła się w Iranie

Iran, podobnie jak znakomita większość dotkniętych epidemią koronawirusa krajów, z wolna próbuje wracać do normalności, odmrażając gospodarkę i dając obywatelom więcej swobody. Poluzowanie obostrzeń doprowadziło jednak do znacznego wzrostu zakażeń. Informację o nowym, wywołanym weselem ognisku wirusa potwierdził prezydent tego kraju.

Zorganizowane na terenie Iranu wesele doprowadziło do powstania nowego ogniska koronawirusa i gwałtownego wzrostu zakażonych osób, podaje portal Dorzeczy.pl. Informacja została już ponadto potwierdzona przez prezydenta państwa Hassana Rouhaniego. Na ten moment nie wiadomo jednak, o jakim regionie kraju mowa.

Danuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówDanuta Holecka - jakie wykształcenie ma naprawdę? Ujawniamy kulisy sławy najbardziej kontrowersyjnej dziennikarki dzisiejszych czasówCzytaj dalej

Iran. Odmrażanie gospodarki nawet kosztem drugiej fali zachorowań

– Na pewnym obszarze zauważyliśmy rekordowy przyrost infekcji, którego źródłem była organizacja wesela. Spowodowała ona problemy dla wszystkich mieszkańców, pracowników służby zdrowia oraz przyczyniła się do strat ekonomicznych w całym państwie – przekazał, cytowany przez "Do Rzeczy" Rouhani.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Wiadomości TVP wyciągnęły nagrania sprzed konferencji Trzaskowskiego. Nie mieści się w głowie, na czym kandydat na prezydenta został "przyłapany"
2. Wiemy jak będzie wyglądał długi weekend w Polsce. Wielu będzie zachwyconych, świetnie

Prezydent podkreślił jednocześnie, że odmrażanie gospodarki jest absolutną koniecznością, nawet jeśli miałoby ono doprowadzić do drugiej fali epidemii koronawirusa.

Znoszenie wprowadzonych uprzednio restrykcji w Iranie rozpoczęło się w okolicach połowy kwietnia. Decyzja doprowadziła jednak do ponownego wzrostu zakażeń. Z informacji przekazanych przez wspomniany portal wynika, że w miniony czwartek było ich aż przeszło 3,5 tys. To najwyższa liczba odnotowana od początku epidemii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Remont domu lepiej zgłoś, inaczej mogą być kłopoty. Zanim zaczniesz, sprawdź czy nie grozi ci nawet 5 tys. zł kary
  2. Pożar tramwaju w centrum Warszawy. Ogromne utrudnienia, ruch był wstrzymany
  3. Absurdalne kazanie księdza trafiło do sieci. Tłumaczył kobietom, co mają ubierać, wielu będzie oburzonych
  4. PAP: Protest przed ambasadą USA w Warszawie, ludzie wyszli na ulicę. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było
  5. Dariusz Piontkowski może długo nie zapomnieć słów nauczyciela. Wyciągnął najciemniejsze karty z kadencji ministra
  6. Systemy śledzenia wykorzystywane podczas pandemii mogą zostać z nami na dłużej. Eksperci ostrzegają

Źródło: dorzeczy.pl

Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj wtv.pl na: Google News